View Single Post
  #7121 (permalink)  
Vechi 31 mar 2013, 11:03:18
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna slabutelor!
Sper sa aveti o duminica frumoasa.
Eu am venit sa va spun ca dupa 10 zile de mancat aiurea ( grasimi, multi carbohidrati, tort de ciocolata, curmale) si doar 4 zile de sport, m-am ingrasat doar 1 kg.
De aceea imi place Monti ca stil de viata, ma asteptam la cel putin 2kg in plus.

Meniul meu pentru ziua de ieri:
MD: branza, smantana, masline
P: 100g nuci (am fost la Bucuresti si nu m-am atins de nimic de la patiseriile de acolo)
C: salata verde, cu ridichi si friptura de pulpa de porc; 350g curmale

Planul meu pentru saptamana viitoare e sa fac ca Gabi, respectiv sa mananc Monti in timpul saptamanii si duminica sa mananc ceva neconform, dar sanatos (curmale, miere, etc)
Combinat cu mult sport, eu cred ca voi avea rezultate si cu o zi de trisat pe saptamana.(foarte incet, dar asta e din cauza metabolismului meu lenes)
Sunt convinsa ca o zi pe saptamana de trisat ma va ajuta sa fiu corecta in rest si face bine si la moral si asa voi putea pastra stilul Monti timp indelungat.
Meniul meu pentru azi:
MD: biscuiti cu susan (reteta Monti, dar am folosit si galbenus) cu iaurt integral facut de mama
P: pulpa de porc cu salata verde, 2 patratele de cioco
C: avocado cu ton/ pastai galbene cu usturoi

Stiu ca iaurtul trebuia 0% ca sa fie conform, dar m-am gandit la Flori si la Ame, care mi-au explicat ca lactatele nedegresate cu glucide constituie o abatere care poate fi tolerata.
Intre noi fie vorba, mie imi plac foarte mult acesti biscuiti (mai buni decat orice biscuiti sarati am cumparat vreodata din comert) si au mers de minune cu iaurtul proaspat facut de mama.
Lidiuta, tu stii parerea mea despre scapari de genul acesta: inseamna ca suntem oameni si nu roboti si ca inca avem scopuri frumoase pe care nu le-am transformat in obsesii.
Imporant e ce faci dupa o zi de abatere: revii pe drumul cel bun sau continui in greseli?
Sa iti fie de bine si poate ar fi o idee buna sa facem cum a zis Gabi: in timpul saptamanii suntem cuminti si duminica o zi de rasfat dar cu masura. Eu cred ca aceasta zi de rasfat ne intareste vointa in rest.
Va pup si sa aveti o duminica frumoasa!

P.S: va multumesc inca o data ca existati, ca sunteti aici si pentru ca sunteti niste femei extraordinare!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Q88:
azra (31 mar 2013), buburuzze (31 mar 2013), floricica0vesela (31 mar 2013), lidiuta (31 mar 2013), VAmedeea (31 mar 2013)