View Single Post
  #7452 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 13:21:30
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
eu nu le mai fac, sper ca le am cat pt doua

pai tipa mi-a spus ca a luat niste foi de prajitura din comert, gata facute, cu miere, si a folosit un pachet de frisca, un pachet de unt, vreo doua de zahar vanilat si niste zahar normal... si kiwi cat cuprinde, bineinteles cantitatile nu mi le-a dat, sa vad raportul de zahar dar iti dai seama, nici nu a iesit prajitura prea dulce, deci imi imaginez ca se simtea mai mult de la foile alea cu miere decat de la zaharul pus de ea

a batut untul si a amestecat zaharul in el, l-a si topit, ca sa nu se simta intre foi, l-a amestecat asa lichid cu frisca si a lasat sa se raceasca, apoi a pus amestecul asta intre filoe de praji si gata a pus si deasupra frisca si peste rondele de kiwi arata extraordinar, si foile de praji au ramas crocante ca de biscuit aproape, si frisca iti dadea asa o senzatie de fresh cu kiwi, simteai ca e vara am spus, nu a fost dulce ca si celelalte, insa a fost ft buna si racoroasa
Merci! O sa incerc si eu cu fructoza, in casa. Fac si pandispanul si tot. Am zis ca renut la zahar, insa uneori mai merge si o prajitura si e mai bine sa fie home made si dietetica.