View Single Post
  #771 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:59:16
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Stiu ca ai dreptate,si stii ce e ciudat..daca imi spuneai vara trecuta ca eu o sa incep din nou sa mananc prostii nu te credeam,ba mai mult ma si suparam pe tine..dar iata ca am facut prostia...langa slabute voi sta cu siguranta de acum..poate nu chiar zilnic(desi incerc),dar cat voi putea de des..pt ca simt parca cum ma ajuta...chiar si cand mais criu 2-3 cuvinte aici..si cand mai scriu ca am facut aia si aia...ceea ce inseamna ca eu constientizez ca nu e bine si ca nu voi mai face..la mine a fost si brusc asa..imediat ce a venit Craciunul am inceput sa-mi "bat joc" de dieta...si iata ca nu mi-a fost bine...oricum anul asta stiu ca voi ajunge la cele 55..pai ma uitam acum cand am ajuns acasa la 2 prietene...dupa ce ca erau slabe amandoua..acum au slabit si mai mult..ceea ce e si mai frustrant e ca ele nu au vrut..s-a intamplat pur si simplu..si in extrema cealalta suntem noi,fete care ne chinuim sa ajungem la o anumita greutate si apoi tre sa ai grija sa te si mentii...dar nu ma mai oboseste gandula sta atat de tare..sunt conmstienta ca sunt metabolisme si metabolisme...ma intreba o colega saptamana trecuta daca nu vreau sa fac schimb de corpuri cu ea ea fiind una din fetele alea foarte slabe si fara sanse sa se ingrase..si mi-am dat seama ca mie CHIAR nu mi-ar placea sa fiu asa..pai eu mai am sanse sa slabesc..dar ele sa ramana genul bat tot timpul..aiurea...mie nici nu-mi plac femeile foooarte slabute...so..nu-mi ramane decat sa dau jos ce am pus la loc..si inca un pic si gata,devin o diva
Multumesc pentru vizite sweety conteaza pt mine
Mda e drept k e frustrant...nici eu nu as vrea sa fiu bat...dar mi-ar placea sa am un metabolism super fain si sa nu fie nevoie sa fiu atenta mereu....sa compensez cumva prostiile comise samd...dar am stat eu asa si am reflectat...mda e destul de aiurea sa fi mereu atent la ce mananci...e naspa k mai mult de o saptamana de pauza de la sport nu imi pot permite(decat dak mananc putin si nu vreau)...dar am acceptat faptul k eu nu voi fi niciodata k acele fete norocoase ce au o greutate ok si mananca ce vor cand vor...si am zis k merita toate eforturile pt k ma simt fantastic slabutza...si ma simt fantastic 24/24...o portie de cartofi prajiti cu carniciori...o punga de chipsuri...juma de kg de praji...sau alte tampenii ma vor face happy cat?juma de ora?poate nici atat...prefer sa ma hranesc cu privirile pline de invidie ale dusmancelor cand ma vad imbracata cu o rochie scurta,mulata in care arat fabulos...sau cu senzatia aia super faina cand intri intr-un magazin si stii k poti proba tot magazinul pt k akm incapi in orice hainutza...cu imaginea mea din oglinda care e atat de mik si simpatica si nu mai se umple oglinda cu mineapoi sunt comentariile...comentariile celor ce atunci cand slabeam ma priveau si le citeai in ochi expresia aia...hai las k te ingrasi tu dupa ce termini dieta...iar akm se minuneaza cum de oi fi reusit sa slabesc si sa raman asa...pt toate astea si pt multe alte lucruri marunte a meritat sa renunt la vechile mele obiceiuri
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......