Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #761 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 10:29:51
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Mon cheri,

Weekendul prelungit s-a incheiat.In principiu a fost frumos...am fost acasa,am iesit prin cluburi,am fost si prin Vama Veche,toate bune si frumoase ...pana cand mi s-a furat geanta...nu geanta e aia care conta in mod special..ci faptul ca aveam in ea buletinul,cardul,telefonul,lentilele de contact,ochelarii de soare (abia cumparati din Franta ),bani(destui),2 seturi de chei de la case etc...am fost furioasa in seara aia..dar acum mi-a trecut...mai urat e ca sunt pusa pe drumuri acum..trebuie sa-mi refact actele..sa-mi iau o alta cartela cu acelasi numar(pt ca aveam abonament) etc...
In rest sunt bine..dar cu dieta am dat-o in bara grav acasa...nu ma ascund..nu am fost deloc cuminte...daca eram doar eu cu fratimiu acasa numai prostii am mancat..nu am prea avut timp sa gatesc..asa ca m-am multumit cu lucruri care se fac usor si te ingrasa...oricum nu am exagerat...dar nu e bine..si sincera sa fiu..nici nu m-am simtit bine..dupa o perioada lunga in care nu am mai mancat prostii de genul,acum m-am simtit rau tare...de azi de cand m-am intors in Bucuresti m-am facut iar copil cuminte..aici sunt linistita..am timp sa-mi gatesc,am programul facut ..stiu la ce ora sa mananac etc

Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #762 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 15:15:39
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Mon cheri,

Weekendul prelungit s-a incheiat.In principiu a fost frumos...am fost acasa,am iesit prin cluburi,am fost si prin Vama Veche,toate bune si frumoase ...pana cand mi s-a furat geanta...nu geanta e aia care conta in mod special..ci faptul ca aveam in ea buletinul,cardul,telefonul,lentilele de contact,ochelarii de soare (abia cumparati din Franta ),bani(destui),2 seturi de chei de la case etc...am fost furioasa in seara aia..dar acum mi-a trecut...mai urat e ca sunt pusa pe drumuri acum..trebuie sa-mi refact actele..sa-mi iau o alta cartela cu acelasi numar(pt ca aveam abonament) etc...
In rest sunt bine..dar cu dieta am dat-o in bara grav acasa...nu ma ascund..nu am fost deloc cuminte...daca eram doar eu cu fratimiu acasa numai prostii am mancat..nu am prea avut timp sa gatesc..asa ca m-am multumit cu lucruri care se fac usor si te ingrasa...oricum nu am exagerat...dar nu e bine..si sincera sa fiu..nici nu m-am simtit bine..dupa o perioada lunga in care nu am mai mancat prostii de genul,acum m-am simtit rau tare...de azi de cand m-am intors in Bucuresti m-am facut iar copil cuminte..aici sunt linistita..am timp sa-mi gatesc,am programul facut ..stiu la ce ora sa mananac etc

Pupici!!
Offf sweety imi pare rau k ai ramas fara geanta...si eu am patit-o la tine in Cta akm vreo 10 ani si de atunci m-am invatat minte si cand ies in oras,la plaja etc nu imi iau la mine decat bani cat stiu k imi trebuie,farduri si buletinul mi-l bag in buzunar k e tare naspa sa umbli dupa toate documentele...spor la recuperat cartele si ce se mai poate recupera...pupici
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #763 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 17:13:13
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Offf sweety imi pare rau k ai ramas fara geanta...si eu am patit-o la tine in Cta akm vreo 10 ani si de atunci m-am invatat minte si cand ies in oras,la plaja etc nu imi iau la mine decat bani cat stiu k imi trebuie,farduri si buletinul mi-l bag in buzunar k e tare naspa sa umbli dupa toate documentele...spor la recuperat cartele si ce se mai poate recupera...pupici
da...partea amuzanta e ca am mai patit-o o data ..acum vreo 6-7 ani,la plaja..atunci aveam doar ceva bani la mine..fara buletin,telefon,etc...atunci m-am intors in slip si sutien acasa...de atunci m-am invatat,la plaja nu mai iau nimic absolut decat bani de o apa plata...dar in club chiar nu ma asteptam..si mai ales de la masa...ma rog...asta e...atunci cand te astepti mai putin...
dar crede-ma ca numai de bine nu i-am urat aluia care mi-a luat geanta...vaaai de capul lui si al generatiilor urmatoare din neamul lui cate le-am urat
pai stateam si ma gandeam..eu daca nu eram cu prietenii acolo,acolo ramaneam..nu bani de intoarcere,nu telefon,nu buletin,nu nimic!asta e urat aici la noi...
merci,si eu sper sa recuperez cate ceva...acum numai de drumuri de genul nu aveam chef...
pUpici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #764 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 18:50:11
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

mon cheri,

Dupa cum spune tickerul numarul 2: "sa-mi fie rusineeee!!!"
Cand am fost acasa...m-am si cantarit..si am aflat ca m-am ingrasat ca un porc!!nu ma pot exprima altfel...cum e posibil sa te ingrasi la loc 10 kg????uof...pai pana ajung eu la 61 iar...ehhh..nu-i problema..ajung..dar e pacat..pt ca pana acum trebuia sa fiu la mentinere de ceva timp...adica trebua sa am cele 55 de kg mult visate de mult timp...oricum..daca sunt copil cuminte si fac si sport etc ...undeva pe la sf lui nov maxim ar trebui sa fiu la greutatea dorita..si de atunci sa te tii...sa vad eu cum fac cu mentinerea...si cel mai grav va fi in decembrie,atunci cand va veni Craciunul...cand am renuntat eu la dieta data trecuta...nu-mi vine sa cred ca intr-un an eu am luat 10 kg ...oricum..e bine ca nu le-am luat pe toate cele 20 pe care le dadusem jos..pt ca ajunsesem sa dau 20 la un mom dat...uof..pai acum cred ca imi dadeam palme...cred ca eu de Craciun nici nu trebuie sa ma mai duc acasa..oricum,data trecuta a fost aiurea ca nu munceam in perioada aia si am stat acasa 3 sapt de Craciun...si am tot sarbatorit Craciunul 3 saptamani intrunasi de atunci pana acum vreo 2-3 saptamani tot sarbatoresc Craciunul si Pastele...ma rog..mint...am tot inceput din nou dieta plus sport..apoi iar m-am lasat si tot asa...acum o sa o tin din nou mult,pt ca deja a trecut perioada aia cu tentatii mari..am mai calcat eu pe langa,dar nu cat sa ma opresc...cum afceam inainte.Uof,Doamne,TREBUIE sa ma pot mentine de data asta ca nu mai suport sa ma simt vinovata si grasa tot timpul...ma uit la poze cu mine si nu ma mai simt fericita cu mine..inainte eram..chiar eram foarte multumita de mine...aveam si abdoment frumos lucrat si picioare ok,imi veneau rochite scurte si chestii dragute..daca nici vara viitoare nu o sa port pantalonasi scurti o sa plang...oricum la iarna o sa port skinny jeans si cizme lungi,o sa fiu diva din nou!
Iar am inceput sa scriu romane..macar aici sa ma mai "descarc" si eu..stiu ca aici nu ma judeca nimeni..in cel mai rau caz putin critica,dar stiu ca intotdeauna este constructiva
Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #765 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 18:58:01
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Dienush....mai conteaza ca te-ai ingrasat la loc?Important e sa stii ce vrei tu de acum incolo,si sa vrei sa slabesti si sa te mentii.Pentru ca de putut stii ca se poate.Ambitie si perseverenta!Si prezenta aici,pe slabute!CLAR?GlumescDaca te tii de treaba,reusesti,o sa veziSa nu fii suparata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #766 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 19:03:47
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Dienush....mai conteaza ca te-ai ingrasat la loc?Important e sa stii ce vrei tu de acum incolo,si sa vrei sa slabesti si sa te mentii.Pentru ca de putut stii ca se poate.Ambitie si perseverenta!Si prezenta aici,pe slabute!CLAR?GlumescDaca te tii de treaba,reusesti,o sa veziSa nu fii suparata!
asa este,ai drepatate si tu..numai ca nah...te si superi pe tine atunci cand faci rpostii de genul..adica eu..aia care erau sper pt stilul de viata sanatos si imi placea la nebunie si am reusit cumva sa alunec iar pe panta aia in care mancam numai porcarii...acum iar m-am indragostit de mancarea sanatoasa..sper doar sa nu mai fac inca o data prostia de data trecuta!!bine..la mine pe langa Craciuna u mai intervenit si alte probleme..personale..si m-am complacut asa..ehhh...gata ,de acum clar voi fi prezenta pe slabute..ca vad ca imediat ce lipsesc putin de aici,cum ma apuc de prostii
thanks for your suport honey
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #767 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 19:07:26
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
asa este,ai drepatate si tu..numai ca nah...te si superi pe tine atunci cand faci rpostii de genul..adica eu..aia care erau sper pt stilul de viata sanatos si imi placea la nebunie si am reusit cumva sa alunec iar pe panta aia in care mancam numai porcarii...acum iar m-am indragostit de mancarea sanatoasa..sper doar sa nu mai fac inca o data prostia de data trecuta!!bine..la mine pe langa Craciuna u mai intervenit si alte probleme..personale..si m-am complacut asa..ehhh...gata ,de acum clar voi fi prezenta pe slabute..ca vad ca imediat ce lipsesc putin de aici,cum ma apuc de prostii
thanks for your suport honey
Da,stiu ca te superi...Si eu am fost cam in aceeasi situatie,cand abia asteptam sa ajung la 70,am ajuns chiar cu un pic inainte de vacanta de PAsti,ca sa vad dupa Pasti,duppa ce mi-au plecat parintii in Spania ca m-am ingrasat aproape 4 kg Deci stiu cum e,atata munca aruncata la gunoi pentru mancare nesanatoasADar important e ce alegi de aici incolo,honey
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #768 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 09:48:59
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
mon cheri,

Dupa cum spune tickerul numarul 2: "sa-mi fie rusineeee!!!"
Cand am fost acasa...m-am si cantarit..si am aflat ca m-am ingrasat ca un porc!!nu ma pot exprima altfel...cum e posibil sa te ingrasi la loc 10 kg????uof...pai pana ajung eu la 61 iar...ehhh..nu-i problema..ajung..dar e pacat..pt ca pana acum trebuia sa fiu la mentinere de ceva timp...adica trebua sa am cele 55 de kg mult visate de mult timp...oricum..daca sunt copil cuminte si fac si sport etc ...undeva pe la sf lui nov maxim ar trebui sa fiu la greutatea dorita..si de atunci sa te tii...sa vad eu cum fac cu mentinerea...si cel mai grav va fi in decembrie,atunci cand va veni Craciunul...cand am renuntat eu la dieta data trecuta...nu-mi vine sa cred ca intr-un an eu am luat 10 kg ...oricum..e bine ca nu le-am luat pe toate cele 20 pe care le dadusem jos..pt ca ajunsesem sa dau 20 la un mom dat...uof..pai acum cred ca imi dadeam palme...cred ca eu de Craciun nici nu trebuie sa ma mai duc acasa..oricum,data trecuta a fost aiurea ca nu munceam in perioada aia si am stat acasa 3 sapt de Craciun...si am tot sarbatorit Craciunul 3 saptamani intrunasi de atunci pana acum vreo 2-3 saptamani tot sarbatoresc Craciunul si Pastele...ma rog..mint...am tot inceput din nou dieta plus sport..apoi iar m-am lasat si tot asa...acum o sa o tin din nou mult,pt ca deja a trecut perioada aia cu tentatii mari..am mai calcat eu pe langa,dar nu cat sa ma opresc...cum afceam inainte.Uof,Doamne,TREBUIE sa ma pot mentine de data asta ca nu mai suport sa ma simt vinovata si grasa tot timpul...ma uit la poze cu mine si nu ma mai simt fericita cu mine..inainte eram..chiar eram foarte multumita de mine...aveam si abdoment frumos lucrat si picioare ok,imi veneau rochite scurte si chestii dragute..daca nici vara viitoare nu o sa port pantalonasi scurti o sa plang...oricum la iarna o sa port skinny jeans si cizme lungi,o sa fiu diva din nou!
Iar am inceput sa scriu romane..macar aici sa ma mai "descarc" si eu..stiu ca aici nu ma judeca nimeni..in cel mai rau caz putin critica,dar stiu ca intotdeauna este constructiva
Pupici!!
Mai sweety treaba e in felul urmator...mancatul sanatos trebuie sa devina o obisnuinta...forever...nu exista pauze,nu exista minuni,nu exista nik...decat renuntat la porcarii pt totdeauna...asa k si abatere din cand in cand merge sa mai mananci porcarele dar nu k mod de alimentatie ci k ABATERE pt k altfel uite kg revin...si asa de repede si de usor se pun k nici nu iti dai seama...si poi tre sa muncesti din greu sa le dai jos...eu dak am reusit sa ma mentin e pt k obiceiurile mele vechi care m-au adus la stadiul de obeza le-am lasat in trecut...ai vazut k in weekenduri imi fac de cap dar crede-ma k facutul asta de cap e departe de ospaturile pe care le faceam inainte...si dupa fiecare abatere 1-2zile mananc cam de dieta asa...adik 1400cal k sa fiu sigura k vinerea sunt tot la 62bn akm cred k ar trebui sa mananc vreo 1000 cateva zile k prea mult am bagat in mine in weekend dar sper sa recuperez cu sportulhai la dieta si vei ajunge akolo unde vrei iar dak stai pe aici sigur vei reusi sa te si menti...pupicei sweety
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #769 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 10:21:53
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Mai sweety treaba e in felul urmator...mancatul sanatos trebuie sa devina o obisnuinta...forever...nu exista pauze,nu exista minuni,nu exista nik...decat renuntat la porcarii pt totdeauna...asa k si abatere din cand in cand merge sa mai mananci porcarele dar nu k mod de alimentatie ci k ABATERE pt k altfel uite kg revin...si asa de repede si de usor se pun k nici nu iti dai seama...si poi tre sa muncesti din greu sa le dai jos...eu dak am reusit sa ma mentin e pt k obiceiurile mele vechi care m-au adus la stadiul de obeza le-am lasat in trecut...ai vazut k in weekenduri imi fac de cap dar crede-ma k facutul asta de cap e departe de ospaturile pe care le faceam inainte...si dupa fiecare abatere 1-2zile mananc cam de dieta asa...adik 1400cal k sa fiu sigura k vinerea sunt tot la 62bn akm cred k ar trebui sa mananc vreo 1000 cateva zile k prea mult am bagat in mine in weekend dar sper sa recuperez cu sportulhai la dieta si vei ajunge akolo unde vrei iar dak stai pe aici sigur vei reusi sa te si menti...pupicei sweety
Stiu ca ai dreptate,si stii ce e ciudat..daca imi spuneai vara trecuta ca eu o sa incep din nou sa mananc prostii nu te credeam,ba mai mult ma si suparam pe tine..dar iata ca am facut prostia...langa slabute voi sta cu siguranta de acum..poate nu chiar zilnic(desi incerc),dar cat voi putea de des..pt ca simt parca cum ma ajuta...chiar si cand mais criu 2-3 cuvinte aici..si cand mai scriu ca am facut aia si aia...ceea ce inseamna ca eu constientizez ca nu e bine si ca nu voi mai face..la mine a fost si brusc asa..imediat ce a venit Craciunul am inceput sa-mi "bat joc" de dieta...si iata ca nu mi-a fost bine...oricum anul asta stiu ca voi ajunge la cele 55..pai ma uitam acum cand am ajuns acasa la 2 prietene...dupa ce ca erau slabe amandoua..acum au slabit si mai mult..ceea ce e si mai frustrant e ca ele nu au vrut..s-a intamplat pur si simplu..si in extrema cealalta suntem noi,fete care ne chinuim sa ajungem la o anumita greutate si apoi tre sa ai grija sa te si mentii...dar nu ma mai oboseste gandula sta atat de tare..sunt conmstienta ca sunt metabolisme si metabolisme...ma intreba o colega saptamana trecuta daca nu vreau sa fac schimb de corpuri cu ea ea fiind una din fetele alea foarte slabe si fara sanse sa se ingrase..si mi-am dat seama ca mie CHIAR nu mi-ar placea sa fiu asa..pai eu mai am sanse sa slabesc..dar ele sa ramana genul bat tot timpul..aiurea...mie nici nu-mi plac femeile foooarte slabute...so..nu-mi ramane decat sa dau jos ce am pus la loc..si inca un pic si gata,devin o diva
Multumesc pentru vizite sweety conteaza pt mine
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #770 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 10:23:50
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Da,stiu ca te superi...Si eu am fost cam in aceeasi situatie,cand abia asteptam sa ajung la 70,am ajuns chiar cu un pic inainte de vacanta de PAsti,ca sa vad dupa Pasti,duppa ce mi-au plecat parintii in Spania ca m-am ingrasat aproape 4 kg Deci stiu cum e,atata munca aruncata la gunoi pentru mancare nesanatoasADar important e ce alegi de aici incolo,honey
da..si asta ma frustreaza cel mai atre cred..munca aia aruncata la gunoi..si nu neaparat munca..pt ca nu mi s-a parut ceva foarte greu..dar pur si simplu faptul ca ajunsesem sa ma simt foarte mandra de mine..iar acum ma privesc iar cu rusine..si cred ca asta doare un pic mai tare decat atunci cand stiam ca am fost grasa atatia ani...

Pupici honey!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, frumoasa, jurnal, kilograme, sala, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hidratarea corpului -necesarul de apa Adella Alimentatia 20 10 nov 2011 23:37:41
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
Jurnal Nyx - Miresica in 2011 Nyx Jurnale slabit mirese 26 05 ian 2011 00:18:45
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole