View Single Post
  #79 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 14:32:36
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de marrychary Vezi mesajul
buna tuturor!!!
Sunt noua pe aici si din ce am citit pana acum imi place mult "comunitatea" voastra si v-as ruga sa ma primiti si pe mine printre voi.
Numele meu este Ana, am 25 de ani, am 170 cm si 69 de kg, si imi doresc foarte mult sa slabesc. Bucuroasa as fi daca as putea 10 sa dau jos .
Incerc intr-un rezumat cat mai restrans sa va spun cate ceva despre mine , si daca se poate sa primesc sfaturi , vor fi bine venite.
sa incep cu inceputul : am avut o copilarie si adolescenta destul de solicitanta, ceea ce a det dezvoltarea musculaturii coapselor si gambelor, mai mult de atat am practicat cross , am fc chiar si jogging pana pe la 19 ani , dupa asta pauza totala...
Acum am un program f incarcat , pentru ca lucrez si sunt inca studenta ( la zi ).
in principiu eu la teoria cu slabitul , stau binisor , dar practica ma omoara ...
Si de asta apelez la ajutorul vostru , pentru ca am nevoie de cateva incurajari , schimburi de experiente , sfaturi si mai ales sa fiiu "certata" atunci cand deviez...

Altceva despre mine? Nu sunt pofticioasa, nu ma omor dupa dulciuri , am renuntat la multe alimente , cum ar fi paine ,paste, prajeli de orice fel fastfood, snacks uri , sucuri din comert, chiar si apa minerala, si cu toate astea tot nu reusesc sa dau jos kg
Deocamdata cam atat, daca nu v-am plictisit deja , sincer nici nu as vrea sa o fac.
Astept raspunsuri , pana atunci va doresc toate cele bune , si mult spor la pierderea kg nedorite.
Bun venit printre noi Ana

Multumim pentru detalii in ce priveste stilul tau de viata
Felicitari pentru renuntarea la acele alimente, practic, primul pas l-ai facut, acum ramane sa descoperim unde este problema si de ce nu slabesti

Eu propun sa ne scrii meniul tau zilnic, sa vedem cat si cum asociezi alimentele pe care le mananci.

Am inteles ca ai facut sport
Si eu am facut, foarte mult, dar pauza de cativa ani, m-a costat.

Poate si asta sa fie o problema a stagnarii tale.
Daca ai un aport caloric pe care il consumi (arzi) strict datorita metabolismului tau bazal, fara sa ai o diferenta mare intre ce calorii "intra" si ce calorii sunt arse, practic vei fi la mentinere, nu slabire.

Incepe macar prin mers pe jos, poate niste cardio acasa, sunt foarte multe filmulete si aici pe site si pe youtube

Asteptam sa mai conversam
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii