View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 20 feb 2010, 13:51:30
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Nu pot sa slabesc deloc

Citat:
Anterior postat de PickleWeasel Vezi mesajul
Buna, eu sunt cam noua pe aici.. n-am fost niciodata fana a dietelor desi, de cand ma stiu, am fost grasa..de fapt, n-am tinut niciodata un regim propriu-zis, desi cand eram mica eram foarte grasa si ulterior, pe la 14 ani am inceput sa slabesc doar din cauza unor probleme pe care le aveam in familie, asa se face ca am slabit 21kg intr-un an ajungand de la 76, la 55. Insa, cu timpul, cand problemele au trecut si m-am indragostit de fostul meu prieten, viata a devenit mai frumoasa, am inceput sa am pofta de mancare din nou si sa ma indop cu diverse lucruri..pana am inceput, evident, sa iau din nou in greutate si am pus 10 kg..cu toate astea,in perioada respectiva imi era relativ usor sa slabesc, m-am mai abtinut de la toate tampeniile si ma mentineam intre 60-62 kg. Nenorocirea e ca acum, dupa ce relatia noastra s-a terminat si fiecare a apucat pe drumul lui, am ajuns la 65 de kg si parca orice as face nu mai scad de niciun fel cu toate ca am un stil de viata ceva mai sanatos ca inainte, fac cel putin 30min de sport pe zi..si mi se pare ca de ce incerc sa slabesc mai tare, d-aia acul cantarului arata si mai descurajator..nu vreau sa tin o dieta propriu-zisa..incerc sa mananc cat mai multe fructe si legume, iaurturi..cam pe asta se bazeaza meniul meu.. dar parca tot nu functioneaza orice as face..inainte nu era deloc asa
Buna si bine ai venit printre noi

Daca nu vrei sa tii o dieta propriu-zisa, este ok, nu zice nimeni ca pentru a slabi trebuie sa tii dieta x sau y

Cam ce meniu ai zilnic? Ce alimente predomina in alimentatia ta?
Cam cate calorii mananci intr-o zi?

Si ce sport faci?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii