View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 10:23:04
lady alina's Avatar
lady alina lady alina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2012
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: spre un fel de dieta hipocalorica
Date: 152cm, 83.1kg
Mesaje: 584
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de gabytza17 Vezi mesajul
Pai spune-mi tu care dintre noi a fost obisnuita cu un stil de viata sanatos? La mine a durat 1 luna pana am inceput regimul dupa ce m-am hotarat sa slabesc, m-am documentat in tot acest timp, eu am tinut Monti, am citit cartea de 3 ori ca sa nu gresesc nimic si a dat rezultate. Uite eu din fericire nu am avut o faza de platou, poate si unde mancam oricum fara sa calculez caloriile si eram extrem de activa.
Stiu cum e , in primele doua saptamani ma culcam plangand de foame, plangea si saraca mama langa mine si nu cedam. Dar ti-am zis asta e parerea mea, ca in momentul in care iti doresti ceva, o faci fara alte cai de mijloc.


Alina de ce ai folosit si orez si fidea?
am gresit cu fidea si orez dar am vrut sa iasa buna si nu doar apa.
Toate nu am fost obisnuite cu un stil sanatos dar mie imi este si mai greu pt ca sunt singura care a mancat ce a vrut, cat a vrut si la ce ora a vrut si voi toate va mirati de cat de mult mananc cand ati vazut meniul cu 2400 cal, dar eu inainte mancam si mai mult, chiar si 4000 cal. am avut un stil foarte haotic si daunator. Si din pacate, spre deosebire de voi, nu am chiar atat de multa ambitie pe cat as vrea. Niciodata nu am reusit sa renunt la ceva ce-mi place din prima. Mereu am renuntat treptat.CRED CA DEPINDE DE FIREA OMULUI.