View Single Post
  #828 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 15:21:42
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna la fete
azi m-am cantarit, am 65.500Poate oi fi scazut la cm, ca de cand cu sportul simt altfel hainele..
meniul de azi:
10-md-o cana de lapte degresat cu scortisoara si un baton cu fructe uscate, am facut aseara si am pus poze iar
pranz-broccoli si pastai microundite(nu stiu cum sa le zic:la abur, fierte ), cu o lingura de parmezan si o felie de vita fripta plus salata
cina-salata de ton
azi sar gustarile, uite asa, m-am enervat pe ele, mananc bine la mesele principale si gata
Va pup, o zi frumoasa!
Emi, nu te necaji. Poate ca esti balonata dupa ziua de ieri. Pupici!
Citat:
Anterior postat de joanared Vezi mesajul
Buna dimineta . Revin cu meniurile pentru a ma putea corecta.
Marti- MD- Cereale integrale cu lapte 0,1 si scortisoara
P- 6 Cabanos gratar cu salata de varza
C- Ora 17 ciorba de curcan , fara prea multe legume, cam ca o supa
Ora 20 30 inca o ciorba cu putina feta( cam o lingura)
22- o mandarina
In afara de faptul ca aprope ca ai avut 2 cine, e ok ziua

Miercuri

MD - 2felii( destul de mari) de paine din faina integrala fara drojdie- asta am gasit cel mai aproape de ce trebuie, branza de vaci 0,2 grasime si gem prune fara zahar adaugat
P- 1 casoleta salata humus( humus, ulei masline, ulei fl soarelui, suc lamaie si niste conservanti- mor dupa ea), 2 pulpe superiare rotisate, fara piele, si un castravete mare( fabio)
C- asta nu stiu daca a fost bine . 2 copanele de la kfc, fara piele( deci am evitat paneul), putin sos de usturoi, + jumatate de portie de mancare chinezeasca ( care nu stiu exact ce contine)- pui cu ciuperci si salata de urechi de lemn( ciuperci fierte cu usturoi)aici nu e bine tocmai datorita faptului ca nu stii ce contine acea mancare chinezeasca. Fast-foodurile sunt de evitat, pt ca mancarea nu e nici pe departe sanatoasa sau proaspata asa cum vrea sa para. Si folosesc tot felul de chimicale ca sa ii dea gust, culoare si dependenta.

Azi, joi Md- 2 felii paine integrala cu branza si gem + 2 pahare lapte 0,1
P probabil humus iar
C inca nu stiu
In fiecare zi am sarit fff putin coarda . ziua 1 4* 25 sarituri, ziua 2 , 5* 25, ziua 3 , 6 * 25. Azi pauza de coarda , continui cu mersul pe jos ca si zilele trecute, 2 reprize de 20 min, Dus intors serv.
O zi buna , si astept comentariile voastre.
In rest sa stii ca e ok si te felicit pt ambitia de a face misare, ambitie care mie imi lipseste cu desavarsire.
Eu am ajuns la concluzia ca, in ceea ce priveste mancarea, ce fac eu cu manuta mea e ok. Ce cumpar, nu se stie niciodata. dar mie imi permite si timpul. Oricum, binisor per total, o idee mai multa organizare a meselor. Adica sa fie 3 principala si 2 gustari si cam atat.
Te pup!

Fetele, eu maine sunt programata pt internare asa ca nu stiu cand ne vom mai auzi, nici azi nu stiu daca o sa mai am timp sa scriu, sper macar sa citesc. Am multa treaba de facut ca sa las totul in regula.
Va pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]