View Single Post
  #83 (permalink)  
Vechi 24 nov 2016, 19:12:54
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Post Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D

Am ramas pe cont propriu ! Dupa 2 luni si 10 zile de cand am mers la dr am slabit 7,7 kg in total si 6.2 grasime (cel putin asa zic aparatele). Putin cam incet, dat e drept ca nu am fost nici foarte stricta si consecventa. Nu pot! Nu sunt eu asa ! Nu imi permite nici situatia de multe ori!

Mai departe o sa ma ghidez dupa aceleasi principii, dar o sa incerc sa imi mai diversific alimentele pentru ca eu foarte multe surse de proteina sanatoasa nu le mananc... Sunt fericita ca pot manca legume , fructe , paine si desert uneori . Asta dupa ce am avut multe incercari de a manca disociat cu o dieta sau alta , de a ma indopa de proteine, de grasimi, de fructoza in functie de dieta care o tineam si dupa care mereu ajungeam sa ma simt privata. Acuma am de unde alege ! Sper sa reusesc sa ma reapuc si de sport constant , desi pe mine una nu ma ajuta : miscare oricum fac zilnic , masa musculara este inca , cel mai important acum e sa scad grasimea si sa usurez presiunea pe articulatii.. apoi va urma un control la coloana si mai vedem... M.ar tenta un Kangoo...

Continui si fara lactate inca un timp.. sper macar o luna cu mici abateri sa stau.. asta o fac cu dublu motiv , si ptr mine si ptr bebe... dar parca ma simt mai bine de cand le.am eliminat, dar imi lipsesc ca si gust ...


Meniu 23.11.2016 / a9-a zi fara lactate


Md 10:30 Cafea cu lapte de cocos si stevia
Budinca mea faimoasa

Pranz 15:30: Ciorbita de vita si salata de rosii, castraveti, ceapa si naut

Cina 20:30: Friptura de vita si amestec de legume trase la tigaie


Meniu 24.11.2016 / a10-a zi fara lactate


Md 6:30 Cafea cu lapte de cocos si stevia

Pranz 12:30: Budinca mea /+ supa Tom Gha Kai (lapte de cocos, ciuperci , ceapa , morcov,piept de pui)

Cina 19:30: Friptura din piept de pui si amestec de legume trase la tigaie
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui AnDrAdAxl:
danyella2008 (24 nov 2016), Zoe (30 nov 2016)