View Single Post
  #88 (permalink)  
Vechi 26 apr 2009, 12:32:24
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
da..ieri o zi de dieta dusa la capat, mers pe jos 3 ore (7 mile)..apoi salsa pentru alte 3 ore unde sauna a fost free...

am sa ma cantaresc la o saptamana..asa trebuie..nu? adica vineri va fi mai exact...sigur nu voi putea dupa 15 min de la trezire..dar am sa am grija sa nu pap sau beau nimic pana o fac (asa..psihologic..ca sa nu traga la cantar )...

azi am luat micul dejun obisnuit...doar ca la 9 ..vorba aia dupa o noapte lunga aveam nevoie de mai mult somn...
pranzul va consta in 200 gr pui la grill...9 baby tomatoes (k aici n-ai sa vezi rosii k la noi..cat mai mari), 1 morcov, 4 stick broccoli si grefa..
iar cina carnitza de vita fiarta (150 gr), salata cu castravetzi si rosii si ceai cat cuprinde

un mic PS: am voie sa mestec guma? am uitat sa intreb si ieri am facut "abuz" de una

O zi cat mai frumoasa de duminik!

Foarte frumos, ai facut si miscare, esti bravo.

Da, la o saptamana este cel mai bine. Este de preferat sa se faca cantarirea pe stomac gol, dupa ce ai mers la baie, etc. dar nu ai baut si papat nimic.

Este bine pentru pranz. Si cina este buna. Cum te simti de la mancarea asta?

Nu stiu ce sa iti spun despre guma. Daca e dupa mine, eu nu o mestec, pentru ca daca te uiti un pic la compozitie ti se face rau cate e-uri are. Cred ca e singurul produs care le-a inclus pe toate, sa fie sigur ca nu i-a scapat nimic.

Din punct de vedere al slabitului, nu stiu daca ingrasa. Nu prea are calorii, are si indulcitori. NU ar trebuie in mod normal.
Eu mai mult nu aprob asa ceva din cauza sanatatii, dar decizi tu daca le mai mesteci.

Si tie numai bine si o zi splendida.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat