View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 04 feb 2013, 10:43:12
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Jurnalul irinei pentru o viata mai sanatoasa si echilibrata!

Buna Irina!
Bine ai revenit pe acest forum si mult succes in realizarea scopului pe care ti l-ai propus.
Incearca sa mananci si sa nu faci foamea, pentru ca "ai sa rupi frigiderul" cand nu vei mai rezista.
Fa alegeri sanatoase in primul rand si abia apoi hipocalorice.
Ca sa reusesti, trebuie in primul rand sa fii sanatoasa, in al doilea rand sa fii tu multumita si abia apoi sa iti zambeasca acul de la cantar.
Te rog sa nu iti propui scopuri nerealiste de genul 10 kg intr-o luna (asta era cea mai mare greseala a mea). Gandeste-te la 3kg intr-o luna si daca la sfarsit constati ca s-au dus 5, bucuria va fi cu atat mai mare.
Incearca sa introduci si sport in viata ta (si asta ti-o spun eu, care toata viata nu am facut NIMIC, sedentara convinsa si acum sunt mandra sa spun ca am depasit 4 luni de Tae Bo) si sa iti masori rezultatele.
O sa fii foarte fericita cand vei vedea ca ai pierdut 2-3cm in talie dupa 2 saptamani de sport.
Foloseste calculatoarele de pe acest site si graficele de evolutii. De fiecare data cand vrei sa abandonezi sau sa mananci alimente care nu au ce cauta intr-un stil de viata SANATOS, uita-te la acele grafice si bucura-te pentru fiecare cm pierdut si reaminteste-ti cat ai muncit pentru a scapa de el. Si asa iti va trece pofta de cartofi prajiti/prajituri sau alt aliment plin de calorii.
Si nu in ultimul rand, aminteste-ti ca totul e pentru tine! MERITI un corp sanatos si frumos!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 04 feb 2013 at 10:45:46.
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
coana mare (04 feb 2013)