View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 apr 2009, 16:47:51
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de brenda Vezi mesajul
HRISROS A INVIAT la toate slabutele sau celor care sunt in devenire...........sunt trista astazi chiar si la aceasta ora deoarece nu se produce acel "ceva" pentru a incepe ceva serios.poate ma sfatuieste cineva cum sau cu ce sa incep,deoarece de ce -mi spun ca ma apuc de maine de diata sau regim de viata sanatos ajung la servici si vad o mcolega ca mananca o tartine mi se face pofta chiar daca eu am iaurtul si mareul la mine mi se face pofta.Stau si ma intreb sunt chiar pofticioasa sau ma-m obisnuit cu mancarea nesanatoasa recunoasc sunt de obicei carnivoratrebuie sa trec peste acest prag neaparat Va pup pe toate cine stie mainne va fi mai bine ....sper

Adevarat a Inviat, Brenda!

Toate suntem in devenire. Dar cu rabdare si vointa vom fi toate slabute.
Brenda, ia-o incet. Nu trebuie sa te grabesti, pentru ca nu vei obtine nimic decat frustrare de nereusita ta.

Dupa sarbatori intr-adevar este mai complicat sa ne apucam de regim, dar nu trebuie sa renuntam, intr-o saptamana cu siguranta nu iti va mai fi pofta, organismul se va obisnui si nu vei mai pofti asa de mult.
Si eu de azi m-am apucat din nou de regim, ma motiveaza gandul ca la mare vreau sa arat bine in costumul de baie, ma terorizeaza ideea de a vedea fete cu corpuri frumoase pe plaja, asa ca strang din dinti si ma apuc de treaba. Fa-ti un abonament la aerobic, fitness sau pilates, sau bazin, sau poti face miscare acasa si nu renunta.

Lasa pe colegele tale de la munca sa pape ce vor, dar tu gandeste-te ca vrei sa fii frumoasa si cu silueta, sa vezi ce te vor invidia, nu mai zic ca toate vor vrea sa slabeasca, in felul acesta iti vei gasi colege de suferinta.

Promite-ti ca te vei rasplati cu un desert delicios, dar dietetic, cand vei slabi 5 kg, si tot asa si vei vedea ca nu e asa de greu.

Daca ai timp, noi de luni ne bagam la un concurs. Sa vedem cine slabeste mai mult intr-o luna, cu siguranta vei gasi motivatie, vazand ca si alte membre ca tine se lupta cu kg.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat