View Single Post
  #90 (permalink)  
Vechi 26 apr 2009, 13:12:57
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
Ma simt foarte bine de la mancare..adik la cat mancam inainte..nu e mare diferenta..si faptul k mestec asa de mult o inghititura ajung sa mananc numai jumatate din compozitie fara sa vreau...deci sper ca la final sa zik ca a dat rezultate...

Sincer nu fac exces de guma...din cand in cand ..cand ies in oras mai e nevoie de o respiratie rece ca ghiatza..si de aia...am sa renunt oricum la ea..2 saptamani nu mor..asta clar...

Sunt gata de o noua plimbare..un alt parc..alte mile...pentru ca o zi frumoasa ca cea de azi nu trebuie pierduta..si daca ma recreez si fac si miscare impusc 2 iepuri dintr-o lovitura

Pe curand !
Ma bucur ca te simti ok. Important este sa crezi in tine si vei avea rezultate.
Iar treaba cu mestecatul este extraordinara. Impulsul catre creier cu informatia ca tu esti satula ajunge la 20 de minute dupa ce ai mancat, asa ca cine mananca in graba se va trezi ca peste 20 minute sa nu se poata misca din cauza burticii mari.

Bravo, fugi la plimbarica. eu ieri am cutrierat Bucurestiul pe jos. Miscarea este importanta.

Plimbarica placuta. Ne mai auzim.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat