View Single Post
  #903 (permalink)  
Vechi 15 ian 2011, 11:46:11
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
AmeTe-am vazut verde si credeam ca esti acasa, ca nu te-au internat..Eh, sper sa te faci repejor bine!Bine ca ai chiavetta cu tine, si eu tot pe ea sunt acuma, de cateva saptamani astia de la telecom ma calca pe nervi cu internetul lorS-ar putea sa mi-l repare tocma luniSi nu am mess pe asta,toate adresele de mes sunt pe al meu,stau pe laptopul alui meu
Nu am fost niciodata intr-un spital italian, cum te trateaza, esti ok?
pupicei, intra cand poti si mai da-ne vesti cum te simti, s-au mai redus edemele?
Aici e f bine pt ca spitalul e nou, are doar cativa ani, e totul nou, camere mar, mese si scaun pt fiecare pat, dulap, fotoliu, noptiera, baie cucompartimente, unul doar cu lavoar, cos de gunoi, celalalt din nou cu lavoar, dus, bideu, wc.
si f, spatios totul.
In rest f. curat, personalul f. dragut, imi place aici.
Eu am mai fost o data internata in bucuresti la spital si la fel am nimerit f. bine, sitalul tocmai fusese renovat, de personalul de acolo am spus de cat ori am ocazia ca sunt printre putinii care se comporta cu ata de mult profesionalism la noi in tara. Puncte in plus pt romania: aveam televizor si frigider in camera iar in baie exista si suport pt a-ti pune lucrurile.
Sa stii ca m/am desumflat destul de mult, red ca merg pe 8 kg. pierdute in 5 zile.
Te pup si sper sa ai vesti bune de la telecom.
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Ame,multumim ca ne-ai dat un semn de viata!Multa sanatate in continuare,sa respecti ce zic medicii si sa ne mai scrii cand poti!
Eu voi intra rarut si cate putin ca sunt pe extra credit si nu am idee cat ma va taxa.
Multumesc mult de pm.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
Ame, si tie multa multa sanatate!
Flori, multumesc mult!
Bafta multa maine la exam, sa vii cu vesti bune!
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
Ameee
Uca, te pup!
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
.Te asteptam sa vii cat mai repede acasa
Da Laurra, imi dau de ieri, asta pe langa ce luam eu de obicei. Fac pipi la greu. Cred ca depasesc 5 litri in 24 de ore. Pana acum, in 16 are am facut 4 litri.
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Ame, ma bucur ca merge totul bine ...sper sa iti revii curand
Floricica, bine ai revenit !
Da, Diana, merge bine treaba, incet incet ma desumflu, azi probabil ca am aj pe la un 65, dar daca ma gandesc la luni dimineata aveam 73...
Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Ame, ma bucur sa aud vesti de la tine.

In alta ordine de idei, azi am schimbat tickerul la 65. M-am cantarit si cantarul mi-a aratat clar, scris negru pe gri ca am 64.8! Ce era sa fac? Sa-l contest eu? Asa ca am spus ca e timpul sa schimb tickerul si sa mai trec un kg la capitolul "pierdute definitiv". Maine implinesc 2 luni de dieta, in care am slabit 5 kg. Nu e mult, dar este excelent pt o dieta care te lasa sa papi aproape orice

Weekend placut fetelor!
Hei, felicitari! Sper sa mearga tot in jos cel putin in acelasi ritm!
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ciao,Emy!!! Casa am gasit-o rece si plina de praf (dupa ce a fost o luna inchisa nu puteam s-o gasesc altfel );de abia acum dupa ce merge centrala de 3 zile non stop am 19 grade Desi tare ma deranjeaza sa vad casa asa,m-am limitat doar la masina de spalat si la gatit si chiar daca as vrea oricum nu sunt inca in stare sa fac ``lucruri mai mari`` ...numai acum imi dau seama ce inseamna sa fii toata ziua in miscare si ma enerveaza de mor ca nu pot face ceea ce vreau,dar n-am de ales...INAINTE DE TOATE E SANATATEA...oricum nu vine nimeni sa ma controleze
Pe fiica mea cea mare o pun acum la scoala sa dea o gramada de teste pt ca a lipsit cand au dat ceilalti si + sapt viit clasa ei merge in excursie pe o sapt in Marea Britanie (fiind liceu de limbi),iar pe ea au programat-o deja toti profii s-o asculte...;asa ca o las in pace si a stat destul dupa mine-ea ma spala,ma imbraca,ma ducea la baie si o ingrijea si pe cea mica

AME,ai grija de tine si sa te intorci repede!!!
Loly, multumesc mult!
Multa bafta fetei tale!
Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Multa sanatate, Ame, ma bucur ca ne-ai dat un semn cum te mai simti?
Mihaela, ma simt bine, chiar spuneam la mine in jurnal ca pt mine e ca o mni acanta, perioada de relax.
Citat:
Anterior postat de lenaG Vezi mesajul
Merci mult pentru raspuns Ame, eu intradevar saptamina aceasta am mincat foarte putin si neregulat, de acum o sa fiu mai atenta la portii Ame tie multa sanatate, sa ai grija de tine
alice2you inteleg ca apa este importanta, dar imi e imposibil sa beau 2 L, o sa incerc metoda ta cu sticlele de 0.5L poate sa primi ceva multumesc de idee.
Fetelor sa aveti o zi minunata
Multumesc mult Lena!
Cu apa te obisnuiesti incet incet, nici eu nu beam deloc inainte, acum imi cere organismul!

Fetele, ne mai auzim mai pe seara o fuga, va pup!

P.S.: Cris Canada, a vazut/o careva?
Ca parca nu a intrat deloc ieri, sau poate mi/a scapat mie. Inainte era mai activa pe aici. Cris, esti ok?
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]