View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 10 iun 2010, 19:48:29
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Ah, am uitat sa ma laud: SUNT SUPRAPONDERALAAAA!
Felicitari Carmenka
Esti bravo, imi place tare mult cum arata tickerul tau, te indepartezi muuuult de cifra din stanga

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Multumesc, Deiutza. Sunt perseverenta in a-mi schimba total stilul de a ma alimenta. Si chiar daca uneori am mai calcat pe de laturi, nu am facut greseli imense. Pe dulciuri nu am mai pus gura, de exemplu. Pe prajeli idem. Paine doar accidental am mancat...

Imi doresc mult de tot sa fiu o femeie normala. Pentru anul asta normalitatea este targetul meu. Adica 81 kg. Dar daca nu o sa-l ating pana la sf anului nu-i bai. Cu conditia sa nu am ce sa-mi reprosez. Si nu o sa am. Cand vine vorba de dieta mea personala, sunt ferma cand spun ca de-acum inainte, pentru mine nu vor mai exista cuvintele: esec, obezitate, abuz, exces, pofta...si altele care mi-au populat sufletul pana acum, croncanind ca ciorile inainte de ninsoare.

La fel cu marea. Desi as vrea sa am 84 in acea vacanta, sunt multumita si daca plec maine la mare. Arat cu totul altfel fata de anul trecut si deja ma simt bine in pielea mea.

Inca o data, multumesc pt incurajari!
Corect Carmenka. Imi place cum gandesti, chiar daca anul acesta nu arati asa cum ti-ai dori, dar este important ca arati mai bine fata de anul trecut si nu te opresti aici.
Sa te intorci de la mare cu pofta si mai mare de viata, de slabit si sa ne aduci pozisoare

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Multumesc, slabuta-sefa de incurajari! Mi-au tinut de cald. S-a mai dus un kg, asa ca am ajuns la 97, ce-i drept cu chiu cu vai. Dar nici nu am fost usa de biserica, de ce sa zic...

Mi-am imbracat niste pantaloni pescaresti si imi stau destul de bine. Altadata as fi aratat ca porcul in izmene in ei But, not now! Acum arat nu bine, dar destul de bine. Decent. Ceea ce-i mare lucru, luand in considerare faptul ca anul trecut pe cand dadusera caldurile imi vanea sa ma incui in casa si sa arunc cheia sa nu o mai gaseasca nimeni niciodata. Asa de deprimata eram ca arat ca porcul in orice m-as fi imbracat! De la haine 20, ba si 22 la unele, acum imi cad de pe mine pantalonii marimea 18, deci 16-le este deja la orizont, iar la bluze port marimea 12. Pe marimi romanesti 48. Tot e ceva de la 52-54, nu?

Va imbratisez slabutelor! Spor la slabit! Eu plec la mare abia in prima decada din septembrie. Mi-as dori sa plec in acel concediu cu 85 de kg. Dar cred ca nu sunt foarte realista cand visez asta. In 3 luni ar insemna sa mai dau jos 12 kg. Oare sa-mi pun un target de 4 kg pe luna? Deci 1 kg pe saptamana? Si daca da, cum sa fac sa-l slabesc, pentru ca nu-s doua zile la fel si nici 2 saptamani? Organismul nu prea ni-l putem programa si nici infometare nu vreau sa fac. Consider deja ca e destul de restrictiv regimul meu in perioada asta.
Hehe, si tu ca, mine, eu nici nu ma vad mai devreme de sfarsitul lui august la mare
Urasc inghesuiala, zapuseala...

Carmenka gandirea pozitiva o sa te salveze, nu trebuie sa te fortezi, acorda-ti timp, marea nu fuge nicaieri si te poti intalni cu ea la anul exact asa cum iti doresti
Asa ca, impaca-te cu ideea ca sa nu iti strici vacanta din cauza asta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii