View Single Post
  #93 (permalink)  
Vechi 09 aug 2009, 21:32:29
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...

Citat:
Anterior postat de manuela Vezi mesajul
Sa stii,Slabuto,ca si eu asa incet si cu rabdare,am inceput sa ma limitez,adica inainte cand zicem sa gust infulecam pana realizam ca gustatul s-a transformat in mancat!Dar acum incep sa invat sa ma opresc la o inghititura...Bine,mai am de lucrat!Mancarurile favorite le evit deocamdata ca nu stii inca daca ma pot opri la o inghititura!Dar diferenta se observa(in comportament).Nu ma asteptam sa fiu asa ''cuminte''Sunt mandra de mine
Foarte bine Manuela faci progrese
Sa vezi ca in timp te vei obisnui

Si eu inainte numai daca ma gandeam la tort sau la o prajitura, deja salivam si dac aimi nimerea pe sub mana mancam tot, fara sa las o farimitura

Azi in schim am luat o pizza si am mancat 1/4 si eram satula...

E o chestie ciudata, am un alt mod de a privi mancarea ca inainte, acum este un simplu "combustibil' ca sa nu mor de foame iar inainte era ceva primordial

Deci, se invata cu timpul, oricum lucrul acesta se intampla numai in cazul in care slabesti lent, si te obinsuiesti incet cu un nou stil de viata, dar il pastrezi pentru totdeauna, cel putin asa am de gand

Citat:
Anterior postat de manuela Vezi mesajul
Hello!!!Am lipsit cateva zile,am fost la tara la parintii mei!Dar vin cu vesti buneeeeeee,,,,,,,,,73kg!!!
Felicitarile mele Manuela, esti bravo, brao, bravo, hai ca la nunta vei fi sclipitoare
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii