View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 19 mai 2017, 13:16:00
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
Roxana draga multam de aprecieri si eu ma bucur ma controlez de cand cu Rina desi inainte eram o pofticioasa, sotul meu nu intelegea cum poate sa-ti fie pofta ca el nu are chestii dinastea; oricum m-am bucurat de prajituriel de ieri si le-am considerat pranz si nu am regretat deloc ca le-am mancat si asa am zis si eu ca o mica abatere nu se pune, plus ca azi compensez cu biciucleta;
am citit la Fluturas ca v-ati intalnit si arati minunat bravo tie! abea astept cand ajung la iasi sa te scot la o cafea virtuala adica imi setez urmatorul tiker dupa ce ajung la Oradea pe destinatia Iasi si trag tare la bici sa ajung cat pot de repede la Iasi s ate vad ca m-a facut curioasa Fluturas zi fain si spor in toate!
Si eu reusesc sa imi controlez poftele acu, sunt tare multumita. Sper sa ma tina!

Fluturas e o draguta, eu inca nu sunt multumita de cum arat, dar se spune ca in ceea ce priveste infatisarea suntem cei mai mari critici ai nostri. De ea mi-a placut tare, tare mult, e finuta si slabuta, ma bucur tare mult ca ne-am intalnit. Si cine stie, tara asta nu e atat de mare, poate o sa iesim si noi o data la o cafea reala candva! Pana atunci, macar la una virtuala te astept!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (19 mai 2017), butterfly30 (19 mai 2017), mika_me (19 mai 2017)