View Single Post
  #981 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 11:44:31
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul


Ame, pentru ca migdalele au cel mai scazut nr de carbi %
Migdalele au in jur de 5g de carbi, nucile de padure de pamant etc au peste 10g% si caju are vreo 30g de carbi... uitati-va pe etichete... fiti cu ochii in 4 dupa carbi, ca ce i prea mult strica.
caju oricum iese din discutie, daca nu va rezumati la cativa mieji...
Oana, nu mi se pare prea ok combinatia wasa cu naut si cu uleiul din hummus... pentru ca oricat de putin ai manca, wasa si nautul sunt carbi, au incarcatura glicemica mare impreuna, si deci descarca insulina... si cu uleiul ala, bad bad combination!!! naut oricum conform teoriei despre incarcatura glicemica n ar trebui sa depaseasca cam 80 de g pe zi... e f putin, sunt cateva lingurite!!
daca va uitati in retele lui monti o sa vedeti ca gramajele sunt sub 100g pe zi la alimentele gen: naut,linte, fasole... si in niciun caz nu trebuie din toate 3 intr o zi...
atentie la leguminoasele astea... sunt super dar cantitatile indicate n-or sa va placa, asa ca mai rarut... lintea e mai de preferat.

in plus, ii dau dreptate Lalei!
carnea e carne, lactatele sunt lactate! branzeturile sunt branzeturi
n ai voie iaurt in niciun caz pentru ca are lactoza... si fix niste lactoza si agave peste friptana aia iti lipsea! ca sa nu mai zic de timpii de digestie... deci iaurt fie inainte, fie dupa 3-4 ore de la escalop... apropos ce dumnezeu inseamna escalop? friptura cu sos?
Oana, daca mori de pofta de dulce, dupa escalop ia niste cioco si gata baiu... dar nu iaurt, si nu agave.
Multumesc mult de tot Eva!
Citat:
Anterior postat de badeamirela75 Vezi mesajul
Buna fetelor!. Vreau sa ma primiti si pe mine. Am incercat sa tin SB dar nu am reusit. Eu nu pot sa stau fara fructe.Si nu aveam voie sa mananc nici mazare sau morcovCred ca aceasta dieta mi se potriveste mai bine.Ma duc sa ma documentez mai bine la biblioteca slabutelor.
Bine ai venit!
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul

neata fetelor
meniul meu de azi va arata la fel ca cel de ieri,deci nu il mai postez.
azi am ceva de invatat si nu am timp de gatit ca maine am un examen.o sa ma mai uit prin meniurile voastre ca nu stiu ce sa mai gatesc...
o zi frumoasa si mai calduroasa va doresc
Bagta multa!
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul


da am terminat anul trecut facultatea
acum m-am apucat de un curs de tehnician operator in tehnica de calcul
Bravo tie, Gabi! Bafta multa si sa termini cu bine sa iti gasesti ceva bun de munca!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat