View Single Post
  #99 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 20:48:09
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Cita Vezi mesajul
Buna fetelor si multumesc pt incurajari. Deci...
Nu am chiar atit de mult peste 30 incit sa nu ne putem vorbi la persoana intii.
Apoi... vreau sa stiti ca nu sunt nici o incepatoare in ale slabitului, asa cum am spus reusind sa slabesc binisor de 2 ori.. faptul ca famila mea este mare (mama, sot, 3 copii) ma face sa fiu obligata sa gatesc... dar sa si recunosc ca placerea de a gati este foarte mare...
In plus, ani de zile am fost moderator pe un site de sanatate, asa ca sunt familiarizata si cu notiunile legate de nutritie si diete.
Pina sa va cunosc pe VOI, m-a incintat fantastic profesionalismul cu care a fost facut aceste forum si faptul ca ofera acel instrument fantastic numit "Jurnalul meu"... incet incet va voi cunoaste si pe voi si sunt convinsa ca o sa-mi faca o deosebita placere.
In ultima perioada m-am ingrasat foarte mult din cauza nenumaratelor vizite, petreceri si conferinte la care am participat. Linga tzigarusha de rigoare mergea atit de bine o berica rece... mmmm... ma simteam bine in pielea mea si nu imi pasa ca incepusem sa ma dolofanesc... a fopst suficienta petrecerea de sfirsit de an... m-am vazut in poze si am inlemnit... asa ca... am pus mina pe telefon si mi-am facut programare la un NUTRITIONIST adevarat, la masaj si la gimnastica. Putin inainte de asta am fost la un "cabinet de nutritie", care avea un "consultant nutritionist" si fara a ne lauda, cred ca marea majoritate de aici puteam sa ii inlocuim cu maree succes..
pt asta am vrut NUTRITIONIST MEDIC...
nu mi-a recomandat ceva spectaculos... am voie de toate, fructe, carne, legume, paine, lactate, fainoase... dar,,,
1. fructele le maninc dimineata
2, maninc la ore fixe (din 3 in 3 ore)
3. nu amestec proteinele cu carbohidratii
4. UIT de bautirile alcoolice
5. apa... apa... apa...
6. uit de mezeluri, carne grasa, brinzeturi grase sau fermentate.
7. maninc piine!!!!
8. fara dulciuri

mi-a dat cam tot ceea ce stim si noi ca trebuie mincat.. in plus trebuie sa detoxific organismul.

v-am spus ca m-am lasat de fumat... asa ca nu mai simt nevoia nici de bericica rece.... si vreau sa va spun ca sunt hotarita sa nu devin o frustata, asa ca aniversind-o simbata pe fiica mea cea mare, am pregatit o masa "bogata" si recunosc ca m-am infruptat si eu cite putin din toate... recuperind saptamina viitoare caloriile in plus.

cind se va incalzi putin voi merge si la Majestic la aquagym... sunt extrem de hotarita s aintru iar in garderoba mea pe care deabea o improspatasem

v-am raspuns mai tirizu pentru ca nu imi gaseam postarea mea. o sa ma uit acum sa vad cum ordonez ai cele mai noi postari sa fie pe prima pagina

Va pup..
Buna Cita

Esti foarte haioasa Acum ca ti-a spus si doctorul ce trebuie sa papi si ce nu, ti-a confirmat cele stiute de tine

Felicitari ca te-ai lasat de fumat, este un lucru bun pentru sanatatea ta

Ce nu am inteles la profilul tau scrie ca ai 53 de ani si din postul tau inteleg ca ai copii mai mari, si totusi mesajul tau incepe cu: "...Nu am chiar atit de mult peste 30..." poate nu am inteles eu bine.

Si pe mine m-a motivat foarte mult faptul ca voi incapea in toate hainutele care imi sunt dragi Le-am pastrat si pe cele din liceu si le port cu multa incredere si acum

Sa ne auzim numai bine si sa te lauzi cu kg in minus
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii