Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #91 (permalink)  
Vechi 03 ian 2010, 10:54:19
adoratissima's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 dec 2009
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 46
Date: 160cm, 62.0kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sectiunea jurnale creata special pentru slabutele care au trecut de 30 ani

cu sarbatorile astea am tot mancat si desi ziceam in seara asta nu mai mananc nimic nu maputem abtine.....si mai vine cineva pe la tine ....ii dai ceva co doar nu il primesti cu masa goala de sarbatori si tot asa...
dar incerc sa vad partea buna a lucrurilor nu m-am ingrasat .....
adoratissima, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1479 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 962 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 963 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #92 (permalink)  
Vechi 05 ian 2010, 15:05:27
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Smile Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Aici va fi locul noilor venite care au trecut de 30 ani, si vor sa cunoasca slabute de aceeasi varsta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #93 (permalink)  
Vechi 08 ian 2010, 17:51:55
Cita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 152cm, 68kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Buna ziua,
Incerc sa ma familiarizez cu forumul vostru. Am mult peste 30 de ani (asa arata CNP dar sufletul cred ca are multttt mai putin de 30 , credeti ca imi gasesc loc aici, printre voi?

v-am gasit in timp ce cautam un calculator de calorii si mi-a placut mult modul vostru de a lucra si de a va sustine.

TREB UIE sa slabesc... vointa sper sa am, mai ales ca anul trecut mi-am reinnoit garderoba, iar acum ma vad in imposibilitatea de a mai imbraca ceva.

deci.. in citeva cuvinte, dupa ce am reusit sa slabesc de 2 ori, o data 17 kg, a doua oara 10, de fiecare data, la interval de 4 ani am inceput sa pun la loc. Acum am 14 kg in plus pe care TREBUIE sa le dau jos din diferite motive (sanatate, moral, agilitate).

recunosc ca de data asta am mers la un medic nutritionist, chiar daca am citit mult despre nutritie, diete, etc. si sper ca ajutorul doamnei doctor sa imi fie de folos.
luni voi incepe si sedinte de gimnastica medicala (in care 20 de min erau de mers in pas alert pe banda), bicicleta cel putin 20 min si cum se face cit de cit cald SIGUR voi merge la Majestic la Aquagym (cu toate ca acum, dupa ce am citit una dintre postarile voastre, in care cineva ofta cu naduf ca acolo sunt doar domane peste 45-50 de ani, parca am o mica retinere .

si eu am fost tentata sa scriu mult, chiar daca am mai sters din mesaj.
sigur ma voi familiariza cu forumul, acum doar as dori s aimi spuneti si mie de ce in calendar, la totalul caloriilor nu apar evidentiate si cele din activitatile fizice?

va pup... si ma bucur ca existati... acel jurnal este EXTRAORDINAR.. felicitari celui care a avut ideea
Cita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1765 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 474 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #94 (permalink)  
Vechi 08 ian 2010, 18:13:07
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Cita Vezi mesajul
Buna ziua,
Incerc sa ma familiarizez cu forumul vostru. Am mult peste 30 de ani (asa arata CNP dar sufletul cred ca are multttt mai putin de 30 , credeti ca imi gasesc loc aici, printre voi?

v-am gasit in timp ce cautam un calculator de calorii si mi-a placut mult modul vostru de a lucra si de a va sustine.

TREB UIE sa slabesc... vointa sper sa am, mai ales ca anul trecut mi-am reinnoit garderoba, iar acum ma vad in imposibilitatea de a mai imbraca ceva.

deci.. in citeva cuvinte, dupa ce am reusit sa slabesc de 2 ori, o data 17 kg, a doua oara 10, de fiecare data, la interval de 4 ani am inceput sa pun la loc. Acum am 14 kg in plus pe care TREBUIE sa le dau jos din diferite motive (sanatate, moral, agilitate).

recunosc ca de data asta am mers la un medic nutritionist, chiar daca am citit mult despre nutritie, diete, etc. si sper ca ajutorul doamnei doctor sa imi fie de folos.
luni voi incepe si sedinte de gimnastica medicala (in care 20 de min erau de mers in pas alert pe banda), bicicleta cel putin 20 min si cum se face cit de cit cald SIGUR voi merge la Majestic la Aquagym (cu toate ca acum, dupa ce am citit una dintre postarile voastre, in care cineva ofta cu naduf ca acolo sunt doar domane peste 45-50 de ani, parca am o mica retinere .

si eu am fost tentata sa scriu mult, chiar daca am mai sters din mesaj.
sigur ma voi familiariza cu forumul, acum doar as dori s aimi spuneti si mie de ce in calendar, la totalul caloriilor nu apar evidentiate si cele din activitatile fizice?

va pup... si ma bucur ca existati... acel jurnal este EXTRAORDINAR.. felicitari celui care a avut ideea
Salutare Cita si bine ai venit printre noi

Sper ca nu te superi ca iti vorbesc per tu, dar imi imaginez ca suntem ca intre fete, aici.

Sa ne spui si noua ce ti-a recomandat nutritionistul Niciodata nu strica sa stii mai multe.

Eu am scris despre aquagym de la majestic anul trecut eram disperata sa gasesc un bazin unde sa pot face acest sport, dar mi-a trecut repede dorinta

La majestic bazinul este adanc, si intr-adevar erau doamne la vreo 45-50 ani.
Am mai fost si in zona dorobanti, imi scapa numele, si acolo am fost singura care avea 25 ani, si se uitau cam urat la mine nu ma simteam in largul meu, asa ca mi-am luat eliptica si fac acasa

legat de activitati trebuie sa le adaugi tu activitatile si sa le adaugi la meniu.
de exemplu, in partea dreapta la meniu optiunea: Consum calorii (selectează), dai clic pe selecteaza si va aparea o lista cu activitati, acolo setezi timpul si dai adauga in meniu.
Imagini ataşate
File Type: jpg printscreen.JPG (75,2 KB, 4 vizualizări)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #95 (permalink)  
Vechi 09 ian 2010, 12:22:29
ioana_50's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2009
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 74
Dieta: lacto-ovo vegetariana + peste
Date: 156cm, 70.0kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Cita,eu am 60 de ani si m-am hotarat sa dobor recordul celor tanarute.NU TREBUIE SA TE SPERII TOTUL ESTE SA-TI REPETI IN FIECARE ZI "vreau sa slabesc'.Eu nu ma duc la sala dar la mine totul devine dans atat cand gatesc iar joc popular sa ma vezi singura in camera cu tv pus pe ETNO ce invartite ,hategane ,jiene ardelenesti trag de mai mare dragul ,si asa o sa dau kg care mi le-am propus jos.iti doresc bafta.
ioana_50, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1380 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 863 kcal/zi. Pentru a slăbi 11 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #96 (permalink)  
Vechi 09 ian 2010, 12:28:20
Maria-Magdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 76kg
Mesaje: 181
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Buna ziua! Sunt noua pe acest forum, asa ca am sa va rog sa-mi iertati stangacia. Am 34 de ani (in doua luni - 35), 170 cm si 76 kg. In urma cu o saptamana aveam 78 de kg. Am inceput regimul Atkins si am reusit sa scap de 2 kg. Mai am 18 kg de dat jos! Daca mai este cineva care tine sau a tinut Atkins si a avut rezultate, as vrea sa-mi impartaseasca din experienta. Va multumesc!
Maria-Magdalena, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. Maria-Magdalena, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #97 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 18:35:54
Cita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 152cm, 68kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Buna fetelor si multumesc pt incurajari. Deci...
Nu am chiar atit de mult peste 30 incit sa nu ne putem vorbi la persoana intii.
Apoi... vreau sa stiti ca nu sunt nici o incepatoare in ale slabitului, asa cum am spus reusind sa slabesc binisor de 2 ori.. faptul ca famila mea este mare (mama, sot, 3 copii) ma face sa fiu obligata sa gatesc... dar sa si recunosc ca placerea de a gati este foarte mare...
In plus, ani de zile am fost moderator pe un site de sanatate, asa ca sunt familiarizata si cu notiunile legate de nutritie si diete.
Pina sa va cunosc pe VOI, m-a incintat fantastic profesionalismul cu care a fost facut aceste forum si faptul ca ofera acel instrument fantastic numit "Jurnalul meu"... incet incet va voi cunoaste si pe voi si sunt convinsa ca o sa-mi faca o deosebita placere.
In ultima perioada m-am ingrasat foarte mult din cauza nenumaratelor vizite, petreceri si conferinte la care am participat. Linga tzigarusha de rigoare mergea atit de bine o berica rece... mmmm... ma simteam bine in pielea mea si nu imi pasa ca incepusem sa ma dolofanesc... a fopst suficienta petrecerea de sfirsit de an... m-am vazut in poze si am inlemnit... asa ca... am pus mina pe telefon si mi-am facut programare la un NUTRITIONIST adevarat, la masaj si la gimnastica. Putin inainte de asta am fost la un "cabinet de nutritie", care avea un "consultant nutritionist" si fara a ne lauda, cred ca marea majoritate de aici puteam sa ii inlocuim cu maree succes..
pt asta am vrut NUTRITIONIST MEDIC...
nu mi-a recomandat ceva spectaculos... am voie de toate, fructe, carne, legume, paine, lactate, fainoase... dar,,,
1. fructele le maninc dimineata
2, maninc la ore fixe (din 3 in 3 ore)
3. nu amestec proteinele cu carbohidratii
4. UIT de bautirile alcoolice
5. apa... apa... apa...
6. uit de mezeluri, carne grasa, brinzeturi grase sau fermentate.
7. maninc piine!!!!
8. fara dulciuri

mi-a dat cam tot ceea ce stim si noi ca trebuie mincat.. in plus trebuie sa detoxific organismul.

v-am spus ca m-am lasat de fumat... asa ca nu mai simt nevoia nici de bericica rece.... si vreau sa va spun ca sunt hotarita sa nu devin o frustata, asa ca aniversind-o simbata pe fiica mea cea mare, am pregatit o masa "bogata" si recunosc ca m-am infruptat si eu cite putin din toate... recuperind saptamina viitoare caloriile in plus.

cind se va incalzi putin voi merge si la Majestic la aquagym... sunt extrem de hotarita s aintru iar in garderoba mea pe care deabea o improspatasem

v-am raspuns mai tirizu pentru ca nu imi gaseam postarea mea. o sa ma uit acum sa vad cum ordonez ai cele mai noi postari sa fie pe prima pagina

Va pup..
Cita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1765 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 474 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #98 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 20:38:24
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Maria-Magdalena Vezi mesajul
Buna ziua! Sunt noua pe acest forum, asa ca am sa va rog sa-mi iertati stangacia. Am 34 de ani (in doua luni - 35), 170 cm si 76 kg. In urma cu o saptamana aveam 78 de kg. Am inceput regimul Atkins si am reusit sa scap de 2 kg. Mai am 18 kg de dat jos! Daca mai este cineva care tine sau a tinut Atkins si a avut rezultate, as vrea sa-mi impartaseasca din experienta. Va multumesc!
Buna Maria si bine ai venit printre noi

Multi ani inainte si la cat mai multe kg in minus
Felicitari, inceputul este foarte bun, 2 kg in minus este motivant, si esti mai ambitioasa sa mergi mai departe

Legat de Atkins, sa te uiti aici, poate mai sunt fete care urmeaza aceasta dieta:
Dieta Atkins

Mult succes
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #99 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 20:48:09
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Cita Vezi mesajul
Buna fetelor si multumesc pt incurajari. Deci...
Nu am chiar atit de mult peste 30 incit sa nu ne putem vorbi la persoana intii.
Apoi... vreau sa stiti ca nu sunt nici o incepatoare in ale slabitului, asa cum am spus reusind sa slabesc binisor de 2 ori.. faptul ca famila mea este mare (mama, sot, 3 copii) ma face sa fiu obligata sa gatesc... dar sa si recunosc ca placerea de a gati este foarte mare...
In plus, ani de zile am fost moderator pe un site de sanatate, asa ca sunt familiarizata si cu notiunile legate de nutritie si diete.
Pina sa va cunosc pe VOI, m-a incintat fantastic profesionalismul cu care a fost facut aceste forum si faptul ca ofera acel instrument fantastic numit "Jurnalul meu"... incet incet va voi cunoaste si pe voi si sunt convinsa ca o sa-mi faca o deosebita placere.
In ultima perioada m-am ingrasat foarte mult din cauza nenumaratelor vizite, petreceri si conferinte la care am participat. Linga tzigarusha de rigoare mergea atit de bine o berica rece... mmmm... ma simteam bine in pielea mea si nu imi pasa ca incepusem sa ma dolofanesc... a fopst suficienta petrecerea de sfirsit de an... m-am vazut in poze si am inlemnit... asa ca... am pus mina pe telefon si mi-am facut programare la un NUTRITIONIST adevarat, la masaj si la gimnastica. Putin inainte de asta am fost la un "cabinet de nutritie", care avea un "consultant nutritionist" si fara a ne lauda, cred ca marea majoritate de aici puteam sa ii inlocuim cu maree succes..
pt asta am vrut NUTRITIONIST MEDIC...
nu mi-a recomandat ceva spectaculos... am voie de toate, fructe, carne, legume, paine, lactate, fainoase... dar,,,
1. fructele le maninc dimineata
2, maninc la ore fixe (din 3 in 3 ore)
3. nu amestec proteinele cu carbohidratii
4. UIT de bautirile alcoolice
5. apa... apa... apa...
6. uit de mezeluri, carne grasa, brinzeturi grase sau fermentate.
7. maninc piine!!!!
8. fara dulciuri

mi-a dat cam tot ceea ce stim si noi ca trebuie mincat.. in plus trebuie sa detoxific organismul.

v-am spus ca m-am lasat de fumat... asa ca nu mai simt nevoia nici de bericica rece.... si vreau sa va spun ca sunt hotarita sa nu devin o frustata, asa ca aniversind-o simbata pe fiica mea cea mare, am pregatit o masa "bogata" si recunosc ca m-am infruptat si eu cite putin din toate... recuperind saptamina viitoare caloriile in plus.

cind se va incalzi putin voi merge si la Majestic la aquagym... sunt extrem de hotarita s aintru iar in garderoba mea pe care deabea o improspatasem

v-am raspuns mai tirizu pentru ca nu imi gaseam postarea mea. o sa ma uit acum sa vad cum ordonez ai cele mai noi postari sa fie pe prima pagina

Va pup..
Buna Cita

Esti foarte haioasa Acum ca ti-a spus si doctorul ce trebuie sa papi si ce nu, ti-a confirmat cele stiute de tine

Felicitari ca te-ai lasat de fumat, este un lucru bun pentru sanatatea ta

Ce nu am inteles la profilul tau scrie ca ai 53 de ani si din postul tau inteleg ca ai copii mai mari, si totusi mesajul tau incepe cu: "...Nu am chiar atit de mult peste 30..." poate nu am inteles eu bine.

Si pe mine m-a motivat foarte mult faptul ca voi incapea in toate hainutele care imi sunt dragi Le-am pastrat si pe cele din liceu si le port cu multa incredere si acum

Sa ne auzim numai bine si sa te lauzi cu kg in minus
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #100 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 09:12:14
Claudia1978's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Dieta Daneza
Date: 167cm, 54.00kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Ma bucur sa gasesc pe cineva care gandeste la fel ca mine. Cunosc sentimentul acela de " inlemnire " in fata fotografiilor de acum cateva luni sau mai nou..in fatza oglinzi in prezent . Iti urez mult succes si la cat mai multe kilograme in minus. Sa speram ca peste 2 saptamani ne putem lauda cu macar 3-4 kg in minus. Te pupic si mult succes.
Claudia1978, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 563 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, forum, jurnal, jurnale, masca ten mixt, slabire, slabire 30 ani, slabit, slabit 30 ani, slabute, slabute 40 ani, slabute 50 ani, tratamente riduri, ulei de masline, ulei de ricin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole