forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   "Am slabit..." - Povesti de succes (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/)
-   -   Reusitele noastre (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/reusitele-noastre-858.html)

marya 24 feb 2011 13:51:42

Re: Reusitele noastre
 
Draga Larisa ca asa am inteles ca te cheama hai sa-ti mai dau variante de mancare dim
poti sa mananci un sandwich 1 felie de paine neagra are 80 cal poti manca 2 felii dim dar nu mai trebuie sa mananci toata ziua paine dar 2 felii pe zi e ok eu mananc 1 felie dar baiatul 2 cu salam ham cu ce vrei tu si merge si o felie subtire de cascaval 18 gr are 58 cal poti sa pui fara frica o felie s-au un pannini cu ce vrei tu dar nustiu cum este cu faina de casa alba noi nu mai mancam decat neagra dar eu fac f des dulciuri in casa ptr ca ai mei nu pot sa stea fara dulciuri si folocesc faina alba dat nu mai folosesc zahar alb decat zahar brown cane sugar este din trestie f f bun si natural demerara cane sugar dar are si la voi ca am citit eu despre acest zahar pe internet in romaneste si deci se gaseste elimina zaharul alb eu acum cand am vazut cum e sa fi mai interesat de ce cumperi nici eu nu foloseam decat zahar alb acum nu mai am in casa ac zahar si daca vreau sa fac cozonac folosesc fructoza ca este alba si nu-mi place sa iasa inchis la culoare .
daca faci ce ti-am zis eu ca asta este verificata pe mine si pe baiat nu vorbesc din auzite nu te mai ingrasi niciodata chiar daca mai scapi cate ceva tii cont si masa urmatoare mananci 2-3 morcovi daca ai mancat ceva care nu poti sa te abtii dar daca vezi rezultatele ca mananci orice decat ca mananci putin si la ore fixe o sa vezi ce atenta esti dupa aceea .
fiul meu acum mananca mai mult un pic ca inainte si tot scade intr-o zi si-a comandat pizza si a mancat de toate si cand sa cantarit avea cu 200 gr mai putin e super o sa vezi el acum citeste toate etichetele si-mi spune cat are fiecare produs si zice asta are atat si mananca dar putin in fiecare zi sa mananci proteine glucide lipide de tot ce are organismul nevoie ca nu poti sa te chinuiesti sa elimini tot cum fac unele diete si dupa ce termini mai pui odata ce ai dat jos organismul a fost obisnuit cu ceva si tu vrei sa nu-i mai dai nimic ca te ingrasa ciugulitul ingrasa sa nu mai existe ac obicei nociv si o sa vezi rezultatul :-*>:D<;;);)

lorydana 09 mar 2011 18:13:57

Re: Reusitele noastre
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 16079)
la ideea Slabutei va pun aici reusita mea in materie de masuri ...n-ar fi rau sa ne intrecem:D...sa ne propunem sa slabim nu doar 3 kg ci si minim 2 cm;;)


Prin aprilie cantaream :80kg

Buric:105
Sub buric (talie):112
Solduri nu stiu
Pulpa 72:((

In 21 mai cand deja ma apucasen de dieta de pe 15 mai cantaream cam 76kg:-s

Buric: 96 (:Dfrumos ...dar se poate si mai bine !!!!!!!!!!)
Sub buric (talie) 108 (idem!)
Solduri 117 (hmmm)
Pulpa 71 ( ale naibii pulpe !!!!!!!!!!!!!~X()

In 21 iunie cred ca am in jur de 71 kg

buric: 89 (deci am dat jos bine)
Talie:103 (e ok)
solduri 110(frumos!)
pulpa: 68 (cam putzin :( )

In 21 iulie - am in jur de 67 kg

Buric: 86 (dar sunt balonata) - 19 cm slabiti
Talie: 94 - cu 18 cm mai subtzire
Solduri: 102 (weeeeepaaaaaaaaaaa \:D/ ) - doar cu 15 cm mai subtire
Pulpa: 63 ! - vaaai doar 9 cm :((


vezi ca talia nu e sub buric, Talia se masoara deasupra buricului, unde circumferinta este cea mai mica.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:28:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO