forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Rezistenta la sport (http://forum.slabute.ro/sport/rezistenta-sport-4058.html)

codynutza 05 iun 2010 22:54:15

Re: Rezistenta la sport
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 210970)
Eu numai tocuri de 10-11-12 cm port. Lucreaza gambele :))

am auzit si eu ca le lucreaza. nu degeaba dupa vreo 10 ore pe tocuri abia am mai putut umbla a 2-a zi dupa banchet:)):)):))

OitaVesela 05 iun 2010 23:10:45

Re: Rezistenta la sport
 
Da pai apropo de rezistenta. Muschii gambei fiind folositi zilnic la mers sunt invatati sa fie mereu pusi in functiune. Trebuie lucrat intens la gambe ca sa se vada ceva. Eu ieri am mai adaugat o serie la exercitiile pentru gambe si azi m-am trezit cu febra :))

codynutza 05 iun 2010 23:13:41

Re: Rezistenta la sport
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 210976)
Da pai apropo de rezistenta. Muschii gambei fiind folositi zilnic la mers sunt invatati sa fie mereu pusi in functiune. Trebuie lucrat intens la gambe ca sa se vada ceva. Eu ieri am mai adaugat o serie la exercitiile pentru gambe si azi m-am trezit cu febra :))

dar ce exercitii faci acum pentru gambe? mie mi se pare ca astea se lucreaza destul de greu, nu?

OitaVesela 05 iun 2010 23:18:43

Re: Rezistenta la sport
 
In afara de biciclit repede pe ultima treapta de rezistenta, sarituri si altele asemenea care implica in mod secundar gambele fac exercitiul ala cand stai cu jumatate de talpa pe o treapta, te ridici pe vafuri si apoi cobori incet pana cand calcaiul coboara sub nivelul treptei si nu mai e paralel cu solul. Fac pe ambele picioare si apoi cu cate un picior ridicat. Cu o gantera de 5 kg in mana. Acum fac 6 serii pe ambele picioare a 30 de repetari, 6 serii pe cate un picior a 15 repetari.

codynutza 05 iun 2010 23:24:28

Re: Rezistenta la sport
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 210979)
In afara de biciclit repede pe ultima treapta de rezistenta, sarituri si altele asemenea care implica in mod secundar gambele fac exercitiul ala cand stai cu jumatate de talpa pe o treapta, te ridici pe vafuri si apoi cobori incet pana cand calcaiul coboara sub nivelul treptei si nu mai e paralel cu solul. Fac pe ambele picioare si apoi cu cate un picior ridicat. Cu o gantera de 5 kg in mana. Acum fac 6 serii pe ambele picioare a 30 de repetari, 6 serii pe cate un picior a 15 repetari.

te-ai mobilizat foarte bine inca de la inceput si cred ca te-a ajutat mult sa obtii rezultatele acestea. e un exercitiu foarte bun cel amintit mai sus. cred ca am mai citit despre el in unul dintre jurnalele tale;)
am zis ca-mi iau si eu gantere ca sa ma ajute. cred ca tot corpul tau e lucrat de la atata efort fizic:-* in afara de gambe nu mai ai unde sa te subtiezi, nu?

OitaVesela 05 iun 2010 23:36:20

Re: Rezistenta la sport
 
De subtiat nu mai am. Si sa stii ca exercitiile astea dau rezultate. Se vede clar altfel muschiul si incepe sa imi placa de gambele mele :))
Si mai am de lucrat abdomenul cum trebuie. Dar incet-incet il facem si pe el frumos ;;)

codynutza 05 iun 2010 23:45:15

Re: Rezistenta la sport
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 210987)
De subtiat nu mai am. Si sa stii ca exercitiile astea dau rezultate. Se vede clar altfel muschiul si incepe sa imi placa de gambele mele :))
Si mai am de lucrat abdomenul cum trebuie. Dar incet-incet il facem si pe el frumos ;;)

asa e raluca! ma bucur ca am vorbit azi ca mi-ai dat si mie din energia ta:D
acum am motivatia asa ca-mi ramane doar rezistenta si sper sa o scot la capat cumva cu ea.;;)

iti doresc vise placute:-*:-*

OitaVesela 06 iun 2010 00:02:10

Re: Rezistenta la sport
 
Te obisnuiesti nu iti face probleme. Azi un pic,maine un pic mai mare si tot asa fara sa iti dai seama o sa poti din ce in ce mai intens si mai mult.
Somnic usor >:D< si vise frumoase :-*

anqutz 17 iun 2010 22:34:53

Re: Rezistenta la sport
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 210979)
In afara de biciclit repede pe ultima treapta de rezistenta, sarituri si altele asemenea care implica in mod secundar gambele fac exercitiul ala cand stai cu jumatate de talpa pe o treapta, te ridici pe vafuri si apoi cobori incet pana cand calcaiul coboara sub nivelul treptei si nu mai e paralel cu solul. Fac pe ambele picioare si apoi cu cate un picior ridicat. Cu o gantera de 5 kg in mana. Acum fac 6 serii pe ambele picioare a 30 de repetari, 6 serii pe cate un picior a 15 repetari.

Exagerezi cu ex pt gambe. De ce nu cresti greutatea? :-/

Cody, cum stai cu rezistenta? Te-ai gandit ca poate esti obsita de la sesiun + lucrarea de licenta si d-aia nu mai dai randament?


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:23:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO