forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   9 months to go! (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/9-months-go-10093.html)

bebelusha 23 ian 2013 12:16:43

Re: 9 months to go!
 
fetelor, eu oficial am intrat in 15 sapt :D
a trecut perioada de greata, somn si alea alea(in care am slabit 4 kg), acum suntem bine, placenta e cam jos dar luam tratament sa fie bebe ok, in feb am triplu test (Alti bani alta distractie) si poate aflam si ce este-noi vrem fetita dar ce o vrea domnul sanatos sa fie
eu ar trebui sa nas la sf lui iulie
sarcina usoara si bebei sanatosi va doresc

ras_cristalin 23 ian 2013 12:28:31

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1210215)
fetelor, eu oficial am intrat in 15 sapt :D
a trecut perioada de greata, somn si alea alea(in care am slabit 4 kg), acum suntem bine, placenta e cam jos dar luam tratament sa fie bebe ok, in feb am triplu test (Alti bani alta distractie) si poate aflam si ce este-noi vrem fetita dar ce o vrea domnul sanatos sa fie
eu ar trebui sa nas la sf lui iulie
sarcina usoara si bebei sanatosi va doresc

Bebelusha, vine barza si la tine? :x
Sarcina usoara si bebe sanatos! Ce ma bucur :D

bebelusha 23 ian 2013 12:34:58

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 1210225)


Bebelusha, vine barza si la tine? :x
Sarcina usoara si bebe sanatos! Ce ma bucur :D

daaa, vine si la noi
bebe e miracolul nostru la propriu, de mult de gandim la el..ce trece timpul, nu-mi vine sa cred
iti doresc numai bine si sa fiti sanatosi cu totii..te pup cu dor>:D<

porumbita 25 ian 2013 15:03:46

Re: 9 months to go!
 
Buna fetelor , am intrat si eu scurt sa va salut , am fost saptamana asta la doctor si merg si pe 30 din nou ...ultimul termen stabilit ca fiind definitiv ...asta daca nu se intampla pana atunci ceva ....5 februarie....va pup si va doresc sarcini usoare in continuare...>:D<

porumbita 25 ian 2013 15:04:47

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1210230)

daaa, vine si la noi
bebe e miracolul nostru la propriu, de mult de gandim la el..ce trece timpul, nu-mi vine sa cred
iti doresc numai bine si sa fiti sanatosi cu totii..te pup cu dor>:D<

Sa fie intr-un ceas bun ....ce veste buna!!!!>:D<

ras_cristalin 25 ian 2013 21:13:56

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1210230)

daaa, vine si la noi
bebe e miracolul nostru la propriu, de mult de gandim la el..ce trece timpul, nu-mi vine sa cred
iti doresc numai bine si sa fiti sanatosi cu totii..te pup cu dor>:D<

Fiecare copilas e un miracol, ma bucur ca l-ati primit si voi :) sa fii cuminte, sa te informezi in legatura cu tot si sa iei decizii bune.
Urmeaza o perioada superba in care incet incet vei invata sa iei legatura cu minunea din burtica, apoi minunea va veni in bratele tale si... abia atunci va incepe fericirea cea mare. :x
Si eu te pup!! >:D<:x

laura2006 27 ian 2013 20:48:02

Re: 9 months to go!
 
buna,

sunt o viitoare mamica, cu o burtica de 13 saptamani. Am trecut cu bine peste 2 amenintari de avort si peste dublu test
am vazut ca e o gasca mare aici asa ca poate ma ajutai voi cu sfaturi legate de alimentatie pentru a nulua mai mult decat necesar in greutate, mai ales ca am mai trecut prin clubl grasunilor :( si as vrea ca revenirea mea ca mamica sa nu fie foarte anevoieoasa.
voi cat ati luat in greutate? este vreo mamica care a tinut inainte de sarcina montignac? se mpaca aceasat dieta +abaterile dupa pofta cu sarcina?
o seara minunata

jessik 27 ian 2013 21:51:52

Re: 9 months to go!
 
e bine sa mananci sanatos, depinde si ce greturi ai, sau pofte..eu aveam pofta de chestii nu prea sanatoase

porumbita 27 ian 2013 22:28:14

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de laura2006 (Post 1212834)
buna,

sunt o viitoare mamica, cu o burtica de 13 saptamani. Am trecut cu bine peste 2 amenintari de avort si peste dublu test
am vazut ca e o gasca mare aici asa ca poate ma ajutai voi cu sfaturi legate de alimentatie pentru a nulua mai mult decat necesar in greutate, mai ales ca am mai trecut prin clubl grasunilor :( si as vrea ca revenirea mea ca mamica sa nu fie foarte anevoieoasa.
voi cat ati luat in greutate? este vreo mamica care a tinut inainte de sarcina montignac? se mpaca aceasat dieta +abaterile dupa pofta cu sarcina?
o seara minunata

Bine ai venit viitoare mamica, eu sunt la sf sarcinii urmeaza sa nasc pe 5 febr ...am mancat sanatos in sarcina , multe legume si fructe ..mai ales facute la blender ...cereale si lapte la greu aproape 1kg pe zi :D...pana acum am luat 16 kg ...dar metabolismul meu asimileaza foarte mult ...bebe are aproape 4 kg desi eu sunt mica de inaltime :D...nu poti compara prea tare cu alte persoane fiecare reactioneaza altfel in perioada sarcinii....mult succes in continuare...

simonet 11 feb 2013 16:47:00

Re: 9 months to go!
 
Bun adragelor!!!
Porumbita, abia asteptam vesti de la tine:)
Hihi, ce de treaba trebuie sa ai ... >:D<
Te imbratisez!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:23:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO