forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   9 months to go! (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/9-months-go-10093.html)

rainbow 08 ian 2013 12:53:02

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 1199755)
I-am ales numele deja inainte de a sti ce este ...am avut o presimtire ca va fi baiat si se va numi Rares Andrei!!!....am mai spus pe aici si in jurnalul meu!!!

Scuze,nu am fost atenta:D.numele Rares Andrei era si preferatul meu,dar nu i-a placut sotului..deocamdata ,dupa lungi discutii,noi am ramas la Eric Cristian:P

Puffoasa 15 ian 2013 09:34:22

Re: 9 months to go!
 
Porumbita unde ai disparut, cum te simti? Ai vreo veste pentru noi ?? :x

rainbow 15 ian 2013 10:36:29

Re: 9 months to go!
 
neata>:D<
cam bate vantul pe aici!:>
Porumbita scria intr-un mesaj ca merge la eco pe 15,si la analize pe 10.Sau poate a si nascut:))
te asteptam cu vesti!!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<

nicoleta30 15 ian 2013 15:18:49

Re: 9 months to go!
 
Salutari fetelor si sanatate pentru voi si piticiii vostri in noul an. Nu am mai reusit sa postez un mesaj aici cam de multisor...dar o sa vedeti si voi dupa ce vine bebe cat timp o sa va mai ramana pentru placerile voastre. Ei si cum eu am doi pitici cel de al doilea a atrizat la inceputul luni februarie 2012 deci in curand facem un anisor si cel mare face 5 in mai, pot sa spun ca timpul meu le este dedicat in mare masura, ce ramane este pentru tati:).
Jesika vad ca mai ai putin si vine bebe asa ca nastere usoara. De fapt va urez tuturor o nastere usoara si copii sanatosi.
Va pup si aveti grija de burtici dar si de voi.

porumbita 19 ian 2013 12:17:35

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de Puffoasa (Post 1205059)
Porumbita unde ai disparut, cum te simti? Ai vreo veste pentru noi ?? :x

Buna Puff ...ce ma bucur ca ai intrat din nou ...chiar ma uitam si eu dupa tine , sunt bine ...bebe s-a intors in sfarsit cu capul in jos , dar mi s-a activat un stafilococ de tip B pt care trebuie sa iau augmentin 10 zile ca ne tratat ar putea sa il afecteze pe bebe ...oricum mai dureaza inca doua saptamani pana nasc daca ne lasa ...vad ca doctorul vrea sa traga de termen cat mai aproape , am ramas pt cezariana sigur si cred ca in jur de 4 februarie...pt ca are totusi cordonul de gat ...si pana acum deja are 3500 g ...se va face voinic tare pana la nastere....si nici nu se pune in discutie sa nasc natural ....timpul trece greu , nerabdarea este mare , m-am apucat si eu de tricotat sa mai treaca vremea , inca mai am de lucru si la munca ...obosesc repede ...dar dorm in jur de 6 ore pe noapte , ma trezesc sa ma duc la baie ....dar desi el creste eu de o luna jumatate nu am mai luat in greutate....:)...te pup si toate cele bune ..sper ca esti bine ...atat cat se poate spune ....>:D<

porumbita 19 ian 2013 12:26:20

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1205129)
neata>:D<
cam bate vantul pe aici!:>
Porumbita scria intr-un mesaj ca merge la eco pe 15,si la analize pe 10.Sau poate a si nascut:))
te asteptam cu vesti!!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<

Buna , inca nu s-a intamaplat evenimentul ...ne tine in tensiune si nerabdare si ce ma amuza cel mai tare ca nu sunt numai eu in starea asta ci si sotul si fetele mele ...si prieteni si familia toata:)) care ma streseaza cu telefoanele:D .... in sfarsit o noua vizita la medic pe 24 acum ne vedem in fiecare saptamana ...si noul termen 4 februarie ...am facut un test care sa il monitorizeze pe bebe ,puls, bataile inimii, miscari si mi-a depistat ca am si mici contractii ....medicul mi-a spus ca ar fi de bine ...pana atunci ...of ....trebuie sa am inca putintica rabdare ...si sper sa aibe si el;)

rainbow 19 ian 2013 12:51:46

Re: 9 months to go!
 
Mai atat de putin!!!!!!!!:x
ma bucur ca ai intrat sa ne dai vesti!chiar asteptam cu sufletul la gura!deci data viitoare cand mai intri,s-ar putea sa ne faci cunostinta cu cavalerul>:D<
multa sanatate va doresc!!>:D<>:D<>:D<

Puffoasa 19 ian 2013 13:25:50

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 1207973)


Buna Puff ...ce ma bucur ca ai intrat din nou ...chiar ma uitam si eu dupa tine , sunt bine ...bebe s-a intors in sfarsit cu capul in jos , dar mi s-a activat un stafilococ de tip B pt care trebuie sa iau augmentin 10 zile ca ne tratat ar putea sa il afecteze pe bebe ...oricum mai dureaza inca doua saptamani pana nasc daca ne lasa ...vad ca doctorul vrea sa traga de termen cat mai aproape , am ramas pt cezariana sigur si cred ca in jur de 4 februarie...pt ca are totusi cordonul de gat ...si pana acum deja are 3500 g ...se va face voinic tare pana la nastere....si nici nu se pune in discutie sa nasc natural ....timpul trece greu , nerabdarea este mare , m-am apucat si eu de tricotat sa mai treaca vremea , inca mai am de lucru si la munca ...obosesc repede ...dar dorm in jur de 6 ore pe noapte , ma trezesc sa ma duc la baie ....dar desi el creste eu de o luna jumatate nu am mai luat in greutate....:)...te pup si toate cele bune ..sper ca esti bine ...atat cat se poate spune ....>:D<


Ma bucur ca esti bine si bebe s-a sucit!!
Si eu am avut un streptococ sensibil la ampicilina parca..mi-a ciuruit fundu in spital plus 2 cutii acasa.
Ma bucur ca ai vesti bune si o astept pe cea mare..>:D<:-*

redeeadoo 21 ian 2013 09:56:25

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 1207973)


Buna Puff ...ce ma bucur ca ai intrat din nou ...chiar ma uitam si eu dupa tine , sunt bine ...bebe s-a intors in sfarsit cu capul in jos , dar mi s-a activat un stafilococ de tip B pt care trebuie sa iau augmentin 10 zile ca ne tratat ar putea sa il afecteze pe bebe ...oricum mai dureaza inca doua saptamani pana nasc daca ne lasa ...vad ca doctorul vrea sa traga de termen cat mai aproape , am ramas pt cezariana sigur si cred ca in jur de 4 februarie...pt ca are totusi cordonul de gat ...si pana acum deja are 3500 g ...se va face voinic tare pana la nastere....si nici nu se pune in discutie sa nasc natural ....timpul trece greu , nerabdarea este mare , m-am apucat si eu de tricotat sa mai treaca vremea , inca mai am de lucru si la munca ...obosesc repede ...dar dorm in jur de 6 ore pe noapte , ma trezesc sa ma duc la baie ....dar desi el creste eu de o luna jumatate nu am mai luat in greutate....:)...te pup si toate cele bune ..sper ca esti bine ...atat cat se poate spune ....>:D<

Hei draguta, in sfarsit niste vesti de la tine, toate ne-am gandit ca poate ai nascut deja :D, e voinicel bebelasul tau, sa fie sanatos si voios cand il va tine mami in brate, sa ai grija de tine, sa te odihnesti te pup si sarcina usoara in continuare>:D<:x:-*

jessik 21 ian 2013 22:38:47

Re: 9 months to go!
 
in curand vin bebeii..uh ce trece timpul, indata e febr.. apoi martie.. si dupa vine si al meu..pana atunci stau cumintica, haha..
in rest cum va mai simtit..?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:37:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO