forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

Zoe 02 sep 2019 07:58:12

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
o senzație de?

LOREDANA99 02 sep 2019 09:10:37

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1446920)
o senzație de?

Nu stiu, sunt apatica asa...fara chef. Plus ca ma simt un pic anxioasa, asa e o chestiune mai noua...

LOREDANA99 02 sep 2019 09:18:34

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Bine, au si fost mai multe chestii care s-au intamplat...oboseala, multe drumuri, operatia mea, apoi am asistat la un accident la mare, am un vecin foarte bolnav...pe care il vad zilnic. La munca tensiune ca de obicei...Abia astept sa se racoreasca si sa reiau sala, imi facea ft bine psihic. Poate ma duc chiar maine, buna idee, nu? :)

lidiuta 02 sep 2019 10:20:20

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Nu amâna mersul la sală, pe mine m-a remontat, mă întreb de ce nu m-am hotărât până acum 3 săptămâni. Cu operaţia eşti bine? >:D<

Zoe 02 sep 2019 11:02:41

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1446927)
Bine, au si fost mai multe chestii care s-au intamplat...oboseala, multe drumuri, operatia mea, apoi am asistat la un accident la mare, am un vecin foarte bolnav...pe care il vad zilnic. La munca tensiune ca de obicei...Abia astept sa se racoreasca si sa reiau sala, imi facea ft bine psihic. Poate ma duc chiar maine, buna idee, nu? :)

da, da, sport negreșit! pe mine și simplul umblat, mai teleleu sau mai organizat, m-a binedispus în mare măsură.
tensiunea de la serviciu mai dă-o-n mă-sa, ca să zic așa. e un loc de muncă, până la urmă. există lucruri mult mai grave pe lume, iar noi ne facem griji și nervi din prostii.eu am văzut în ce hal m-a consumat serviciul în ultimii ani - și pentru ce? nu-ți ridică nimeni statuie și nici nu se prăvale fabrica dacă nu mai ești acolo. faci cât poți de bine, da, dar munca nu e tot ce suntem. >:D<

lidiuta 02 sep 2019 11:15:10

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Aşa e, şi mersul pe jos e optimizant, indiferent de traseu şi viteză. Cu jobul, iarăşi aşa e, nu ne dorim statui...nici măcar de ceară. Ne luăm bănuţii şi ne facem viaţa frumoasă. Atât cât ne permitem. De fapt, nici nu ne trebuie mult(e). Un petec de cer, o frunză sau o carte bună ne fac uneori fericite. Sau măcar bucuroase că mai prindem o zi. Şi încă una, şi încă una..:):)

LOREDANA99 02 sep 2019 15:05:21

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Eu nu m-am mai dus la sala ca e foarte cald si efectiv n-aveam aer...mergeam la un program de zumba+ tabata destul de solicitant, bine, o luna dupa interventie am avut interzis, apoi daca mi curge transpiratia'n ochi iar nu e ok, ca mai am pana se vindeca corneea complet. Dar vad bine, asta e cel mai important. Ma mai dor ca lucrez la calculator, dar e firesc. In primele zile nu mi distingeam nici fata in oglinda, groaznica senzatie.

LOREDANA99 02 sep 2019 15:07:29

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
La mine la munca sunt 130 oameni, se cearta intre ei, barfta, circ, mutre...mi e lehamite intr un fel, dar presupun ca nicaieri nu i Raiul pe pamant. Sanatosi sa fim.

LOREDANA99 02 sep 2019 15:18:42

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Fii'miu e grupa mare la gradi, refuz sa cred ca tre' sa inceapa preagatitoarea, adica scoala la anu'...totusi e prea mic. Va avea 5 ani si 10 luni. Oricum, mai vedem.

lidiuta 02 sep 2019 17:39:22

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Da...sunt multe probleme. E greu de tine la job, cu un colectiv așa de mare. Mai stai cu sportul puțin, să te vindeci complet.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:08:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO