forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

lidiuta 17 ian 2020 09:40:12

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Bravo, e bine ca ai ajuns la sport. Poate maine ajung si eu, in ciuda treburilor de sambata. Continua si cu atentia la mancare.

LOREDANA99 17 ian 2020 16:13:52

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Meniul de azi:
Cafea cu fructoza
O cutie branza cu smantana 5,5%
Telemea, muschi afumat homemade, rosii
Ciorba cu o bucata mare si grasuta de afumatura si niste soric
Asa ca as vrea sa ma opresc cu mancarea si sa beau un ceai la culcare

alina_neamt 17 ian 2020 20:19:11

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Bafta în toate! Voința sa fie din belșug!

LOREDANA99 18 ian 2020 09:05:20

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Multumesc, draga mea! Am nevoie! La fel si tie!

LOREDANA99 18 ian 2020 18:50:16

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi, ziua 9, am calcat in strachini, dar nu ft grav.

Cafea cu fructoza
2 oua ochiuri cu telemea, rosie si castravete, 2 randuri de ciocolata fara zahar
Ciorba de fasole cu afumatura, soric
O bucatica de pizza si o bucata de placinta cu mar cat podul palmei - ambele facute in casa. M-au terminat astia cu mancarea lorx-(. Dupa 18 fara mancare.

lidiuta 19 ian 2020 07:04:56

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Frumos meniu! O zi bună!

LOREDANA99 19 ian 2020 14:30:54

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi: cafea cu fructoza, un colt de wasa cu o lingura de salata de icre de casa (facuta de mama, cu gris)
Ciorba de fasole cu afumatura, telemea, rosie, masline
Sper din suflet sa nu gafez iar diseara

LOREDANA99 21 ian 2020 11:32:08

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Am gafat, desigur...iar luni dimineata am constatat ca in week-end am pus la loc cele 2 kg pe care le pierdusem in 8 zile de chin :)). Si pt ca ma simteam destul de rau fizic de la lowcarb si ma tot gandeam ca poate ma imbolnavesc de altceva cu atatea proteine si grasimi, de luni am schimbat macazul...ma concentrez sa n-am multe calorii, ca asa sigur slabesc...si ma ghidez dupa Rina, ca aia era singura dieta cu care nu-mi era rau, dar imi era foame...in fine.
Meniul meu de ieri a fost asa:
Md: cafea cu fructoza, o banana medie
G1:1 mar micut
P: 500 gr lapte batut cu o bucata zdravana de paine neagra (aprox. 65 gr - parca)
C:100 gr de telemea, rosii cherry, 4 masline de alea ft mari - in total cam 1000 kcal, am luat cina si inainte de ora 19.00 si nu prea am avut apetit ca ma durea rau capul.

butterfly30 21 ian 2020 13:42:48

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Sa stii ca nici eu nu ma simt bine pe un lowcarb moderat, întotdeauna mavdoare capul. Fie merg pe un lwcarb extrem spre keto fie un lowcarb usor, in faza de moderat mu ai suficiente glucide pt creier sa functioneze normal si nici destul de putine cat sa intri pe producția de corpi cetonici, deci cumva il lasi fara hrana. Dupa ce am trecut iar si iar prin toate dietele pot spune ca cea mai buna, mai fiziologica, mai sanatoasa si in acelasi timp mai usor de urmat dieta comercială este, fara discutie, montignac. Doar ca este nevoie de o documentare riguroasa la inceput, nu tinut dupa ureche, iar rezultatele se vad incet-incet. Dar efectele pe termen lung sunt cele mai stabile. Eu as recomanda oricui un monti faza 1, iar cand secajunge la platou introducerea sportului de anduranta, gen mrrs pe banda/bicicleta la mica intensitate minim 60 min, de 3 ori pe saptamana . Cand se ajunge iar la platou as introduce 2 zile de 500 calorii. Dupa o luna as creste usor intensitatea exercitiior, dar as trece in zona anaeroba/constructie de muschi abia cand as trece la mentinere ca alimentatie, la montignac II.
Oricum ai face, iti urez mult succes si iti tin pumnii, ma bucur ca ati ramas cateva aici pe forum sa imi fiti partenere de slabit. Singura ar fi gost mult mai greu.

LOREDANA99 21 ian 2020 14:10:34

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1448923)
Sa stii ca nici eu nu ma simt bine pe un lowcarb moderat, întotdeauna mavdoare capul. Fie merg pe un lwcarb extrem spre keto fie un lowcarb usor, in faza de moderat mu ai suficiente glucide pt creier sa functioneze normal si nici destul de putine cat sa intri pe producția de corpi cetonici, deci cumva il lasi fara hrana. Dupa ce am trecut iar si iar prin toate dietele pot spune ca cea mai buna, mai fiziologica, mai sanatoasa si in acelasi timp mai usor de urmat dieta comercială este, fara discutie, montignac. Doar ca este nevoie de o documentare riguroasa la inceput, nu tinut dupa ureche, iar rezultatele se vad incet-incet. Dar efectele pe termen lung sunt cele mai stabile. Eu as recomanda oricui un monti faza 1, iar cand secajunge la platou introducerea sportului de anduranta, gen mrrs pe banda/bicicleta la mica intensitate minim 60 min, de 3 ori pe saptamana . Cand se ajunge iar la platou as introduce 2 zile de 500 calorii. Dupa o luna as creste usor intensitatea exercitiior, dar as trece in zona anaeroba/constructie de muschi abia cand as trece la mentinere ca alimentatie, la montignac II.
Oricum ai face, iti urez mult succes si iti tin pumnii, ma bucur ca ati ramas cateva aici pe forum sa imi fiti partenere de slabit. Singura ar fi gost mult mai greu.

Multumesc din suflet, Fluturas! Stii ca mereu m-a tentat Monti, dar mi s-a parut prea complicat. In esenta, daca mancam mai putin, mai sanatos si facem sport, trebuie sa iasa ceva. >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:06:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO