Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alina82

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1971 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 19:59:52
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul
Felicitari slabuta 2011! eu sunt Nana, din Craiova, cu 40 de ierni in bagaj si tot pe atatea kilograme in plus. Ti-am citit aproape tot jurnalul si am constatat cel putin 2 lucruri care mie imi plac la nebunie:
1 nu sunt singura care il vede pe baubau la sala... deci este adevarat! El este acolo! Nu am vedenii!
2 esti tauroaica; si de o cornuta dragalasha (ca a mea din dotare, respectiv sora, a migrat in Canada) aveam nevoie ca sa-mi traga 2 suturi in posteriorul meu generos si doua scatoalce dupa ceafa. De regula ea avea in fisha postului ei de sora aceste sarcini dar distanta e mare si i s-a inmuiat corasonul de dor mult, care va sa zica nu o mai rabda inima sa-mi urle una buna in ureche cum ca iar m-am facut cat spitalul municipal.
Avand in vedere ca in ultima vreme am atins culmi nebanuite ale greutatii mele (90 de kg), suspectez ca un pitic mic si alb a inceput o cearta ca la usa cortului cu mine ca citez din pitic "chiar nu vezi ce-ti arata oglinda? nu vezi ca esti cat Casa Poporului?" Auci! Motiv pentru care de 2 saptamani am reinceput sa ma documentez despre ce, cum, cat, cand... etc intr-o cura de slabire profesionista.
Tot documentandu-ma eu am dat peste slabute.ro si te-am zarit pe tine slabuto, frumoasa, pe prima pagina. Si-mi zic in gand: Hait! ia uite mey ca e posibil! Ia sa vedem noi cum a fost posibil! Mey Alinutza... mey sunt muta de admiratzie! Dar... intrebarea mea este: mamicaaaaa de unde ai atata vointza?
Eu deocamdata am zis sa-mi iau o luna sa ma obisnuiesc cu ideea de dieta (ca sunt dupa o depresie crunta si nu ar fi cazul sa ma apuc de asa un stres). Imi propun sa slabesc fara a-mi impune inca un target. Fara a calcula la sange ce e de calculat, cu putintel, dar foarte putin sport, cu 40 de minute de mers zilnic (astia sunt asiguratzi drum serviciu-casa), cand o sa am mai multa putere o sa-mi urc si cele 7 etaje pe scari. Nu pot eu sa fac prea mult spor ca am cazut dintr-un visin si am o tasare de vertebre cu micsorarea corpului anterior vertebral (adica, pe romaneshte am facut cocoasha) si am durere cronica, care la sport se cam intesnifica. Si atunci... sportul mai cu mila, dar tre sa-l fac. Ok... sunt olteanca si-s tare vorbareatza.
Anyway... ideea era ca voiam sa te rog sa ma primeshti si pe mine la tine in clasa cu invatatcei, mai mult pentru cate una dupa ceafa.
Si cel mai important sa-ti spun ca jurnalul tau, cat am citit din el, a fost pentru mine psihoterapie motivationala.
Gata. Ma dus sa fac start walk 1 mila ( ca e a doua oara cand fac si nu pot da in branci)
Te pupez olteneshte si iti urez numai bine cu mentinerea.
Semnez pentru conformitate, NANA

Salve Nana si bun venit pe slabute si in casutza meaDaaaaaaa babau chiar existaaaaa...e akolo si ne pandesteSi iti admir piticul care ti-a dat una dupa ceafa...al meu pitic din dotare ma linistea mereu si imi spunea ia uita-te in oglinda sa vezi k esti grasa si frumoasadeci faptul k ai un pitic aliat e deja un lucru bun....vointza..e mostenire de la tata...nu i-as spune chiar vointza ci mai mult ambitie...cand imi doresc ceva cu adevarat sunt dispusa sa fac orice e nevoie pt a obtine acel ceva...ma stimuleaza nespus concurentza...m-a stimulat faptul k am vazut atatea fete aici si vreo 2 colegi de munk care au reusit si am zis dak ei au putut si eu trebuie sa pot....ce iti pot spune eu...este inarmeazate cu rabdare...ia lucrurile in serios si in ritmul tau....poate nu mereu va merge totul k pe roate dar nu te da nicicand batuta si mergi mereu inainte...drumul e lung si perseverentza e cea mai buna arma....e bn k incepi cu o perioada de acomodare...si eu am citit mult initial...m-am informat cat am putut despre nutritie si sport si poi am inceput lupta propriu zisa....fa-ti o dieta a ta...care sa nu ti se para chiar atat de chinuitoare si chiar de vei mai da gres a 2 a zi ia-o de la capat si nu te lasa dusa de val....eu nu-s olteanca dar tot mult vb
Pupici si o seara frumoasa
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1972 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 21:15:58
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

he he!!!
Ca sa zic asa... forma mea, data de ursitori la nastere, este rotunda. Eram atat de rotunda, incat mica fiind, nu ma puteam intoarce fara 1-2 maini de ajutor de la mama. Am avut porecla Nanutza balenutza toata copilaria mea, m-a urmarit si prin liceu si dupa toate cele scoli, adolescenta tulburata, tinerete marcata... etc, ma bantuie si in prezent. Deci... my point is poate ca nu mi-as fi tras un upercut in falca daca nu simteam pregnant in coloana vertebrala. Cand am cazut aveam vreo 58-59 de kilograme si mi-a zis doctorul ca maxim de kilograme in plus pe care am voie sa-l mai adaug este de 5. 5 bucatele mici si amarate de kilograme. Da' frateeeeee.... nesatulele au venit cu toate rudele, neamurile de la descalecat, cunostintele.... si ete asa au facut ele un chef de 32 de bucatele in plus calare in carca mea.
Acu hai sa o zic si pe aia reala. Cand ma simt bine si pozitiva (ca acum) stiu ca e nesimtirea mea. Treaba este ca nu tot timpul ma simt asa... si cand este negura in jurul meu si nu vad luminita de la capatul tunelului... eeeee cioco - yummy papy bun -, bobo - la fel, alaturi de toate porcariile pe care eu, genetic, nu am voie sa le mananc.
Asa incat lupta este cu cromozomul si cu genica. Vointa s-a mai pierdut pe drum de-a lungul repetatelor si nenumaratelor cure de slabire, unele mai inteligente... altele mai.... metabolismul a sucombat si el, deci eu poate 1-2 calorii sa bag ca altfel sunt ca Teo Trandafir - sa nu rad mai cu pofta ca e nasol... a si sarit caloria pe mine si se instaleaza confortabil si-mi mai croseteaza un strat de grasime.
Mda... ma simt ca la psihoterapie... spun tot
Am prestat 28 minute start walk si sunt foarte mandra de mine, desi ma doare funia spatelui de-mi vine sa o scot.

PS: eu citesc nutritie de vreo 7 ani. Am o prietena doctorita care-mi propunea sa-mi iau docenta in nutritie. Cu toate astea inca nu mi-e clar cum naiba sa-mi calculez caloriile la un snitel ( ca mie imi place de mor si am cautat azi de am crapat pe aici). In fine stiu ca tre sa ma las de snitele... dar asta a fost primul exemplu care mi-a venit.

Ce-mi da mie sperante este ca si eu tot pe Bilic+Monti vreau sa merg. oricum Bilica s-a inspirat de la el. Desi ar trebui sa fiu ceva mai stricta cu unele chestii. Ma mai dumiresc. Am reciti acum si cartea lui Alain Golay ca mi-a placut tare, ca el are echivalente proteice si ale carbohidratilor si mi-e mai usor asa. O sa-i bag pe toti in oala, amestec cu telu, rastorn in tava, bag la cuptor si ce iese de acolo e dospitura pentru mine... personalizata mea personala.

Hai ca te pup ca iti transform casuta in jurnal propriu. Stii care e culmea... daca mi-as face unul nu as fi asa vorbareata.

Pupaturi slabuto furmoaso.
  #1973 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 21:29:06
Cairine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2011
Locaţie: Beius, Romania
Vârsta: 46
Dieta: nici una!
Date: 162cm, 75.3kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Buna Alina, eu sunt Oriana si tocmai am citit povestea ta; recunosc sunt profund impresionata de rezultatul tau! Da Doamne sa gasesc si eu puterea de a-mi pastra vointa (o mai pierd din cand in cand si atunci revin la loc aproape toate kg)! Asadar FELICITARI!!
  #1974 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 00:20:13
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul
he he!!!
Ca sa zic asa... forma mea, data de ursitori la nastere, este rotunda. Eram atat de rotunda, incat mica fiind, nu ma puteam intoarce fara 1-2 maini de ajutor de la mama. Am avut porecla Nanutza balenutza toata copilaria mea, m-a urmarit si prin liceu si dupa toate cele scoli, adolescenta tulburata, tinerete marcata... etc, ma bantuie si in prezent. Deci... my point is poate ca nu mi-as fi tras un upercut in falca daca nu simteam pregnant in coloana vertebrala. Cand am cazut aveam vreo 58-59 de kilograme si mi-a zis doctorul ca maxim de kilograme in plus pe care am voie sa-l mai adaug este de 5. 5 bucatele mici si amarate de kilograme. Da' frateeeeee.... nesatulele au venit cu toate rudele, neamurile de la descalecat, cunostintele.... si ete asa au facut ele un chef de 32 de bucatele in plus calare in carca mea.
Acu hai sa o zic si pe aia reala. Cand ma simt bine si pozitiva (ca acum) stiu ca e nesimtirea mea. Treaba este ca nu tot timpul ma simt asa... si cand este negura in jurul meu si nu vad luminita de la capatul tunelului... eeeee cioco - yummy papy bun -, bobo - la fel, alaturi de toate porcariile pe care eu, genetic, nu am voie sa le mananc.
Asa incat lupta este cu cromozomul si cu genica. Vointa s-a mai pierdut pe drum de-a lungul repetatelor si nenumaratelor cure de slabire, unele mai inteligente... altele mai.... metabolismul a sucombat si el, deci eu poate 1-2 calorii sa bag ca altfel sunt ca Teo Trandafir - sa nu rad mai cu pofta ca e nasol... a si sarit caloria pe mine si se instaleaza confortabil si-mi mai croseteaza un strat de grasime.
Mda... ma simt ca la psihoterapie... spun tot
Am prestat 28 minute start walk si sunt foarte mandra de mine, desi ma doare funia spatelui de-mi vine sa o scot.

PS: eu citesc nutritie de vreo 7 ani. Am o prietena doctorita care-mi propunea sa-mi iau docenta in nutritie. Cu toate astea inca nu mi-e clar cum naiba sa-mi calculez caloriile la un snitel ( ca mie imi place de mor si am cautat azi de am crapat pe aici). In fine stiu ca tre sa ma las de snitele... dar asta a fost primul exemplu care mi-a venit.

Ce-mi da mie sperante este ca si eu tot pe Bilic+Monti vreau sa merg. oricum Bilica s-a inspirat de la el. Desi ar trebui sa fiu ceva mai stricta cu unele chestii. Ma mai dumiresc. Am reciti acum si cartea lui Alain Golay ca mi-a placut tare, ca el are echivalente proteice si ale carbohidratilor si mi-e mai usor asa. O sa-i bag pe toti in oala, amestec cu telu, rastorn in tava, bag la cuptor si ce iese de acolo e dospitura pentru mine... personalizata mea personala.

Hai ca te pup ca iti transform casuta in jurnal propriu. Stii care e culmea... daca mi-as face unul nu as fi asa vorbareata.

Pupaturi slabuto furmoaso.
Nana, bine ai venit si multumesc ursitoarelor ca te-au manat incoa`.
Alina la ora asta sarbatoreste ziua indragostitilor cu iubi al ei si cu noua lenjerie sexi care saraca, cine stie pe unde zace aruncata.
Asa ca fac eu pe majordomul si maestrul de ceremonii.
Si eu multa vreme am sustinut ca sunt in forma perfecta (ca asa am invatat la geometrie, cu sfera ), dar uite ca s-a intors roata.
Cunostiintele necesare se pare ca le ai, mai motivatia lipseste, la asta Alina e experta, stie cand sa pupe si cand sa dea cu biciul, asa ca esti pe maini bune.
Spor la treaba cu documentatul, si cand te simti stapana pe situatie, da-i drumul.
Ma rog, nimeni nu va fi perfect stapan pe nici o situatie, asa ca da-i drumul oricum si cat mai repede.
Mult succes.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1975 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 05:44:44
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Atunci fa alergari...sau gasesti pe net fimulete de aerobic bazate in special pe cardio
alergări nema, că doare la genunchi, doar start walking. dar avem să facem cu aerobicele de pe net, bună idee!
mulţam de îndrumări!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1976 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 14:41:05
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Alinutzaaaaaa!!!
Ce faci draga mea? Esti la serviciu?
M-am gandit să te ajut cu o informaţie peste care am dat în studiul meu recent, deşi cred că la un moment dat ai întâlnit şi tu acest exemplu.
Te rog nu te supăra pe mine daca cumva te-am deranjat cu chestia asta dar am zis că .. nah...dacă tot suntem pe aici să ne ajutăm...

Ia uite ce zice Mihaela Bilic

Exemplu de regim de stabilizare:
Săptămâna 1: dieta iniţială + 1 fruct/zi
Săptămâna 2: dieta săptămâna 1 + 1 lingură ulei/zi
Săptămâna 3: dieta săptămâna 2 + 1 porţie cartofi/săptămână
Săptămâna 4: dieta săptămâna 3 + 1 porţie paste/săptămână
Săptămâna 5: dieta săptămâna 4 + 1 porţie orez/ săptămână
Săptămâna 6: dieta săptămâna 5 + 1 pahar vin/zi (neobligatoriu)
Săptămâna 7: dieta săptămâna 6 + 1 porţie brânză/zi

Săptămâna 8: dieta săptămâna 7+ completare pâine până la 100 g/zi + 1 linguriţă zahăr/zi

Hai te-am pupat si vorbim mai târziu
Nana
  #1977 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 15:08:26
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul
he he!!!
Ca sa zic asa... forma mea, data de ursitori la nastere, este rotunda. Eram atat de rotunda, incat mica fiind, nu ma puteam intoarce fara 1-2 maini de ajutor de la mama. Am avut porecla Nanutza balenutza toata copilaria mea, m-a urmarit si prin liceu si dupa toate cele scoli, adolescenta tulburata, tinerete marcata... etc, ma bantuie si in prezent. Deci... my point is poate ca nu mi-as fi tras un upercut in falca daca nu simteam pregnant in coloana vertebrala. Cand am cazut aveam vreo 58-59 de kilograme si mi-a zis doctorul ca maxim de kilograme in plus pe care am voie sa-l mai adaug este de 5. 5 bucatele mici si amarate de kilograme. Da' frateeeeee.... nesatulele au venit cu toate rudele, neamurile de la descalecat, cunostintele.... si ete asa au facut ele un chef de 32 de bucatele in plus calare in carca mea.
Acu hai sa o zic si pe aia reala. Cand ma simt bine si pozitiva (ca acum) stiu ca e nesimtirea mea. Treaba este ca nu tot timpul ma simt asa... si cand este negura in jurul meu si nu vad luminita de la capatul tunelului... eeeee cioco - yummy papy bun -, bobo - la fel, alaturi de toate porcariile pe care eu, genetic, nu am voie sa le mananc.
Asa incat lupta este cu cromozomul si cu genica. Vointa s-a mai pierdut pe drum de-a lungul repetatelor si nenumaratelor cure de slabire, unele mai inteligente... altele mai.... metabolismul a sucombat si el, deci eu poate 1-2 calorii sa bag ca altfel sunt ca Teo Trandafir - sa nu rad mai cu pofta ca e nasol... a si sarit caloria pe mine si se instaleaza confortabil si-mi mai croseteaza un strat de grasime.
Mda... ma simt ca la psihoterapie... spun tot
Am prestat 28 minute start walk si sunt foarte mandra de mine, desi ma doare funia spatelui de-mi vine sa o scot.

PS: eu citesc nutritie de vreo 7 ani. Am o prietena doctorita care-mi propunea sa-mi iau docenta in nutritie. Cu toate astea inca nu mi-e clar cum naiba sa-mi calculez caloriile la un snitel ( ca mie imi place de mor si am cautat azi de am crapat pe aici). In fine stiu ca tre sa ma las de snitele... dar asta a fost primul exemplu care mi-a venit.

Ce-mi da mie sperante este ca si eu tot pe Bilic+Monti vreau sa merg. oricum Bilica s-a inspirat de la el. Desi ar trebui sa fiu ceva mai stricta cu unele chestii. Ma mai dumiresc. Am reciti acum si cartea lui Alain Golay ca mi-a placut tare, ca el are echivalente proteice si ale carbohidratilor si mi-e mai usor asa. O sa-i bag pe toti in oala, amestec cu telu, rastorn in tava, bag la cuptor si ce iese de acolo e dospitura pentru mine... personalizata mea personala.

Hai ca te pup ca iti transform casuta in jurnal propriu. Stii care e culmea... daca mi-as face unul nu as fi asa vorbareata.

Pupaturi slabuto furmoaso.
Nu pot sa nu incep asa
Mda eu nu am avut probleme din copilarie pt k am practicat sport ink de mik...pe la 7 ani am inceput...pt k si eu eram copilul model care papa tot din farfurie eventual cerea si suplimentCu calculatul...eu nu mi-am batut capul chiar asa tare sa aflu exact ce si cum se calculeaza...de obicei adaug ingredientele folosite si aia e...in cazul snitelelor trebuie calculat...cantitatea de carne+cant.de faina+ou...cantaresti uleiul care il pui in tigaie...si dupa ce s-a prajit vezi cat ulei a mai ramas in tigaie...diferentza o adaugi la snitelul tau...pt k aia e cant absorbita si cant pe care o vei ingera tudar zic eu mai bn te lasi de ele k e prea complicat de calculateu le fac la cuptor si fara faina...adik bat ou,amestec cu delikat(stiu k nu e sanatos dar nu renunt la el),piper,sare si patrunjel(nici o mancare fara patrunjel e la mine)tavalesc pieptul de pui si le pun in tava pe hartie de copt...si in cuptor cu ele....e drept nu sunt chiar acelasi lucru dar e un surogat bun si diet....cam asa am facut cu toate alimentele pe care le mancam prajite....pt k si eu eram mare fan prajelisi akm pot sa spun k m-am obisnuit de nici dorul nu le mai duc la prajeli....doar dovlecei fac exceptie...dar am avut rabdare 9luni k sa ii pot mancaEu alimentele care imi plac la nebunie si fara de care as intra in depresie nu le-am eliminat ci le-am inlocuit...in astea 9 luni am invatat k pt orice porcarie non diet exista si o varianta lightDak teoria o sti incepi usor usor sa o pui in practica si ai sa vezi k rezultatele nu vor intarzia sa apara
Ahhh si ink ceva app de spate...nush dak ai citit dar si eu am probleme cu spatele(scoliozo plus alte problemutze in zona lombara)si la inceput da si pe mine ma cam jena spatele...dar cum proful meu minune mi-a spus sa continui k imi face bn am continuta si vreau sa iti spun k akm e mult mai bn...nu mai am dureri zilnice k inainte...mobilitatea e mult mai mare...se pare k a avut dreptete profu meu care imi zicea...da Alina ai problemele care le ai dar asta nu inseamna k nu ai voie sa faci sport...ci doar knu ai voie sa faci orice fel de sport....pt k cu cat iti vei intari mai mult musculatura spatelui si a abdomenului cu atat va fi mai usor pt coloana ta....
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1978 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 15:10:21
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Cairine Vezi mesajul
Buna Alina, eu sunt Oriana si tocmai am citit povestea ta; recunosc sunt profund impresionata de rezultatul tau! Da Doamne sa gasesc si eu puterea de a-mi pastra vointa (o mai pierd din cand in cand si atunci revin la loc aproape toate kg)! Asadar FELICITARI!!
Salve Oriana si multumesc
Pai eu cred k dak vei sta frecvent printre slabute va fi greu sa iti mai pierzi motivatia....fetele vor fi alaturi de tine mereu si cu srijinul lor e mai usor sa treci peste pasele proasteMulta bafta
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1979 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 15:11:40
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


Nana, bine ai venit si multumesc ursitoarelor ca te-au manat incoa`.
Alina la ora asta sarbatoreste ziua indragostitilor cu iubi al ei si cu noua lenjerie sexi care saraca, cine stie pe unde zace aruncata.
Asa ca fac eu pe majordomul si maestrul de ceremonii.
Si eu multa vreme am sustinut ca sunt in forma perfecta (ca asa am invatat la geometrie, cu sfera ), dar uite ca s-a intors roata.
Cunostiintele necesare se pare ca le ai, mai motivatia lipseste, la asta Alina e experta, stie cand sa pupe si cand sa dea cu biciul, asa ca esti pe maini bune.
Spor la treaba cu documentatul, si cand te simti stapana pe situatie, da-i drumul.
Ma rog, nimeni nu va fi perfect stapan pe nici o situatie, asa ca da-i drumul oricum si cat mai repede.
Mult succes.

Wrong baby....Alinutza se indopa k nesimtitasi dupa a omorat purici pe burta plinaDar cei drept intr-un final a zburat si lenjeria...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1980 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 15:14:49
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


alergări nema, că doare la genunchi, doar start walking. dar avem să facem cu aerobicele de pe net, bună idee!
mulţam de îndrumări!
Oricum sa stii k si start walkingul e foarte bun mai ales la inceput...eu una m-am obisnuit repede cu el si de aia a trebuit sa il schimb...k nu ma mai obosea...dar tin minte k initial am scazut fenomenal chiar in cm cu start walkingul....foarte bun pt ars grasimea mai e si tae-bo...eu nu pot face chiar orice film din cauza coloanei...oricum gasesti o multitudine de filmulete cu cardio...vointza sa ai k sa le faci...materialul nu lipseste
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, jurnal, kilograme, regim, sanatos, sicilia, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole