forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12065)

elene94 25 oct 2012 20:10:09

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
ahh eu iubesc ciorbițele:-s cel mai mult proaspete, fierbinți:x după aceea să iau din frigider, să încălzesc..parcă nu mai are același gust:D

mie nu îmi face bine ceaiul negru, entru grupa de sânge AII, eu țin cont și de principiile grupelor de sânge.

mi-a luat mami spanaaac proaspăt:x mâine o să încerc o rețetă cu spanac pe care am văzut-o la una dintre slabuțe și arăta delicios

elene94 25 oct 2012 20:12:36

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Am băut o cană de "extra metabolism":))
Este crimăăă!!! A trebuit sa 'pisez' in gură și să înghit vreo 15 pufuleți după aceea, că mă ustura gâtul, limba, buzele, tott:D am și lăcrimat puțin..acum sunt bine:)))am supraviețuit. Simt cum 'curăță' tot:x

WhiteAngel 26 oct 2012 11:13:01

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1160349)
ahh eu iubesc ciorbițele:-s cel mai mult proaspete, fierbinți:x după aceea să iau din frigider, să încălzesc..parcă nu mai are același gust:D

mie nu îmi face bine ceaiul negru, entru grupa de sânge AII, eu țin cont și de principiile grupelor de sânge.

mi-a luat mami spanaaac proaspăt:x mâine o să încerc o rețetă cu spanac pe care am văzut-o la una dintre slabuțe și arăta delicios

pai oricum daca e sa mananc, mananc doar atunci cand e proaspat facuta ;)) dupaia nici sa nu o mai vad ! si mananc doar de pui ..

hmm si eu am grupa AII :-? de ce nu este indicat? :-s

sa ne spui cum a fost mancarica :-*

Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1160353)
Am băut o cană de "extra metabolism":))
Este crimăăă!!! A trebuit sa 'pisez' in gură și să înghit vreo 15 pufuleți după aceea, că mă ustura gâtul, limba, buzele, tott:D am și lăcrimat puțin..acum sunt bine:)))am supraviețuit. Simt cum 'curăță' tot:x

hmm oricum ai grija, sa nu repeti prea des chestia asta .. ca afecteaza intr`o oarecare masura stomacul :) .. o data la 3-4 zile merge, dar eu zic ca mai mult nu ..

elene94 26 oct 2012 12:09:32

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
uhh era o înteragă teorie despre cum ne influenţează metabolismul şi modul de diferare al alimentelor grupa de sănge..am şi citit o carte despre asta.. totul a început din studiile făcute de dr D`Adamo din câte ştiu eu, şi de fiul său. Eu am găsit foarte logice informaţiile şi am obs că sunt alimente ft calorice care mă slăbesc(de ex arahidele; am stat o dată 2 zile doar pe arahide, la modul cca 300g/zi = peste 1500kcal, şi în a3a zi mai să pic jos de ameţeală). In plus e o dietă pt un stil de viaţă cât mai sănătos, cu alimente care ne priesc, nu neapărat un regim pt slăbire, scăderea în greutate este doar un efect secundar. Găseşti pe net mai multe. La mine s-au adeverit multe..de ex nu pot bea lapte gol, că mă doare burta câteva ore după aceea:-??

Acum sincer nu respect tot ca nici nu îmi permit să cumpăr doar ce este în coloana "indicat", dar îmi dau silinţa.

elene94 26 oct 2012 16:17:33

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Azi: md: brânză (eram pe fugă)
prânz: brâză + spanac proaspăt (nu eram pe fugă:)) dar n-am avut chef să gătesc)
cină: ou în apă + spanac + mămăligă ( aș fi măncat tot brânză dacă nu gătea mami:)) )

probabil o să mai iau o gustare pe la 19:30 că am luat cina devreme.. dacă o să-mi fie foame.

+ o cană 'extra metabolism'(acum am băut rece și nu a mai fost așa iute ca aseară când era spre fierbinte:-? chiar suportabil)
+ o cană ceai verde
apă nu am reușit să beau decăt cei 0.5l esențiali pe care-i 'arunc pe gât' imediat ce mă trecezesc

Șii cam atât azi. Niciun pufulete, niciun măr, am fost curățică. Am avut și ziua încărcată, am fost mai mult pe drumuri și am păpat când am apucat, e bine că nu am fost tentată să pap în oraș sau prostioare pe drum.

elene94 27 oct 2012 13:36:07

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Hahahaaa>:) am 59.9 59.9 59uăăă EU:x ce frumooos8-> cum să duc dorul dulciurilor când am aşa rezultate?:x imposibil! Oficial, sunt îndrăgostită peste cap de legume şi tărâţe şi ceaiuri şi toate bazaconiile astea geniale:)) care mă scapă de povară

marinuta 27 oct 2012 17:27:25

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Felicitari Elena...\:D/\:D/\:D/

elene94 27 oct 2012 20:55:55

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1161614)
Felicitari Elena...\:D/\:D/\:D/

Mulţumesc, Marinuţa! Succes în dieta pe care te-ai decis s-o ţii;;) să ne vorbim mai slabe:-*

marinuta 27 oct 2012 20:59:30

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
da...o voi tine ca altceva nu vreau nimik...ma gindeam sa tin dukan dar mi se pare mai stricta...:-/

elene94 27 oct 2012 22:27:54

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1161726)
da...o voi tine ca altceva nu vreau nimik...ma gindeam sa tin dukan dar mi se pare mai stricta...:-/

dukan e cea bazată pe proteine, nu? apoi zile de proteine alternate cu zile de proteine+legume. Nu știu ce să zic, Marinuța, ambele diete sunt restrictive. Acum depinde la ce ești tu dispusă să renunți mai ușor. La dukan se văd rezultatele mai rapid, dar apoi trebuie să fi puternică și să continui faza de consolidare chiar dacă nu mai dai jos deloc, să ai ambiție.

Vezi care dintre diete te-ar stresa mai puțin, îți oferă mai multă libertate. Am văzut că vrei să începi luni, păi atunci mai ai ziua de mâine pt documentare serioasă:-*te pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:08:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO