forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Mika (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1096)

Rusu Laura 29 nov 2011 12:00:32

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 861828)


Buna Jayen..Nu trebuie sa imi multumesti. Ti-am scris in mare parte chestii deja incercate pe pielea mea si care au functionat, atat timp cat am stiut sa am rabdare si am muncit :)
Sunt bine, cred. Chestia e ca saptamana trecuta, de joi noaptea am inceput sa am dureri undeva in partea drepta, la un cm distanta fata de ombilic. Nu am dat mare importanta. Insa, pe parcursul zilei de vineri, durerea s-a intetit, la modul ca orice solicitare a mijlocului, imi provoca dureri(spre eemplu dca voiam sa ma ridic cum eram intinsa in pat, in sezut). Am citit si pe internet. Ar fi putut fi apendicele, dar nu prezentam chiar simptomele care trebuiau.
As fi mers la Interne, la policlinica, doctorita de acolo fiind o draguta care sta si vorbeste cu tine, te lamureste, dar e cine sa mai fi gasit sambata?..asa ca am amanat. Duminica deja se mai slabise durerea ..Iar acum nu ma mai doare deloc. Am fost ieri la doctor sa imi fac totusi o ecografie ca sa fiu sigura ca e totul in regula, dar nu au avut loc si m-am programat pentru o alta zi.
Iubtul meu e plecat in afara:)




pai de aia dau din colt in colt..ca nu stiu cum si ce sa fac..
Initial ma gandisem sa tin hipocalorica pana oi slabi vreo 10-11 kg, si apoi s atrec pe south beach..apoi m-am razgandit si am zis ca poate e mai bine sa o tin numai pana ajung la 70 si apoi sa trec pe sb ..
acum ziceam ca poate e mai bine south beach, pentru 2-3 saptamani(eliminand carbo si nefiind obligata sa imi calculez la sange caloriile) si apoi de la faza 2-3 sa fie si un soi de hipo..nu stiu~X(

cam asa ma gandeam si eu sa fac...la inceputul dietei hipo, mai ales ca tin post si apoi ma bag pe sb :) mie mi se pare o idee buna :)

mika_me 29 nov 2011 12:28:33

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 861855)
Totul va fi bine scumpo :-*.
Te-am intrebat de prietenul tau pt ca am citit pe aici si banuiam ceia ce mi-ai confirmat.Si eu sunt plecata din tara cu familia de cativa ani buni insa acum lucrurile nu stau asa bine si cred ca vom fi nevoiti sa ne intorcem :).

ahaa...vad ca esti din iasi..si eu petrec foarte mult timp pe acolo, avand in vedere ca am facut facultatea acolo si locuiesc acolo, in perioada cat iutiul meu e acasa..
sper sa se redreseze lucrurile petru voi..e aiurea si chiar ciudat sa fii nevoit sa te intorci intr-un loc din care ai pleacat, tocmai pentru ca nu iti era asa bine...

Jayen 29 nov 2011 12:54:57

Re: Jurnal Mika
 
Da,ar fi ciudat sa ma intorc in tara dupa atatia ani insa sunt persoane care nu le-as lasa aici pt nimic,ma refer la iubit si la prietene ;)).
Daca ar fi dupa mine as prefera sa traiesc acolo,doar simplu fapt de a te plimba pe o strada de acolo te face sa te simti bine insa stiu ca lucrurile sunt grele acolo,pretul e mare dar salariu mic :(.
Si tu nu iti doresti sa pleci din tara?Sa cunosti alte locuri??
Apropo,iti place Iasul?

anqutz 29 nov 2011 13:45:21

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 861828)
pai de aia dau din colt in colt..ca nu stiu cum si ce sa fac..
Initial ma gandisem sa tin hipocalorica pana oi slabi vreo 10-11 kg, si apoi s atrec pe south beach..apoi m-am razgandit si am zis ca poate e mai bine sa o tin numai pana ajung la 70 si apoi sa trec pe sb ..
acum ziceam ca poate e mai bine south beach, pentru 2-3 saptamani(eliminand carbo si nefiind obligata sa imi calculez la sange caloriile) si apoi de la faza 2-3 sa fie si un soi de hipo..nu stiu~X(

Mai bine SB fara hipo ci cu grija la carbo. :P

mika_me 29 nov 2011 15:41:22

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 862008)

Mai bine SB fara hipo ci cu grija la carbo. :P

o sa tin saptamana asta hipo, sa vad totusi ce rezultate am luni si apoi o sa incep south beach, macar pentru doua saptamani..
nu imi pun probleme de sarbatori, pentru ca in familia mea de vreo doi ani nu se mai fac mancarurile traditionale..adica, mancam ca si in alte zile:)

mika_me 29 nov 2011 15:44:15

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 861962)
Da,ar fi ciudat sa ma intorc in tara dupa atatia ani insa sunt persoane care nu le-as lasa aici pt nimic,ma refer la iubit si la prietene ;)).
Daca ar fi dupa mine as prefera sa traiesc acolo,doar simplu fapt de a te plimba pe o strada de acolo te face sa te simti bine insa stiu ca lucrurile sunt grele acolo,pretul e mare dar salariu mic :(.
Si tu nu iti doresti sa pleci din tara?Sa cunosti alte locuri??
Apropo,iti place Iasul?

Imi place Iasi-ul, per ansamblu. E un oras cu potential. Nu se fac din el insa, cate s-ar putea face:(.
Sa stii ca de multe ori ma gandeam impreuna cu iubitul meu cum ar fi sa plecam amandoi in alta tara. Dar nu stiu daca chiar as pleca, sa ii las pe ai mei aici..Nu stiu, mi-ar fi greu..O sa mai am rabdare cativa ani(2-3), sa termin cu toate studiile, sa vad cum evolueaza lucrurile. Daca nu va fi ok, o sa iau foarte in serios optiunea de a pleca in afara.

anqutz 29 nov 2011 16:55:18

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 862138)
o sa tin saptamana asta hipo, sa vad totusi ce rezultate am luni si apoi o sa incep south beach, macar pentru doua saptamani..
nu imi pun probleme de sarbatori, pentru ca in familia mea de vreo doi ani nu se mai fac mancarurile traditionale..adica, mancam ca si in alte zile:)



Ft bine asa. La mine acasa am de unde alege de sarbatori, dar tot mai exista o feliuta de cozonac sau o prajiturica si poti fi tentat sa calci stramb. Dar o data pe an sunt sarbatorile. :P

Felicitari pt scadere! :-*

mika_me 29 nov 2011 18:15:28

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 862204)

Ft bine asa. La mine acasa am de unde alege de sarbatori, dar tot mai exista o feliuta de cozonac sau o prajiturica si poti fi tentat sa calci stramb. Dar o data pe an sunt sarbatorile. :P

Felicitari pt scadere! :-*

Daaa, pai de regula, de sarbatori ne vizitam cu familia unei matusi (sora mamei), dar anul acesta ea va pleca in afara de sarbatori, la fiica ei. Asa ca vom singuri:)

Merci..sper sa vad un 75 frumos saptamana viitoare:))

mika_me 30 nov 2011 21:54:42

Re: Jurnal Mika
 
Buna seara,drag jurnal! Am venit sa te sterg de parf si sa dau un raport mic..nu de alta, dar iar te pierd printre zecile sau sutele de jurnale de pe aici;;)

Astazi am mancat fix 1100 de calorii..ca niciodata;))..de vreo 3 zile incoace fac start walking 3 mile impreuna cu mama..(ea e incepatoare,dar admir vointa ei-nu tine dieta inca, dar face miscarica, ceea ce e un inceput)..eu folosesc greutati cand fac asta. Nu e din cale-afara de greu, dar nici chiar foarte usor nu e..transpir un pic si ma simt foarte bine, de fiecare data, dupa cele 45 de minute..
Seara fac si tae bo cardio..am cred, de acum, doua saptamani de cand ma tin iarasi de tae bo si incep sa vad diferente in forta mea, in echilibrul meu. Imi analizam ieri seara talia. Parca s-a mai subtiat, dar nu vreau sa ma imbat cu apa rece. O sa ma masor peste o saptamana si sper sa vad macar un cm in minus..Ce-i drept, din tot sufletul imi doresc sa vad mai multe schimbari in zona poponetului:) si a coapselor[-O<[-O<..
Mi-am facut si masaj cu un aparat de genul relax&tone..afurisita de celulită:(..sper ,sper sa ajung iar.. si cat mai repede ,macar la masurile avute la 65 de kg...
Parca imi amintesc eu ca la un moment dat Dana Savuica spunea ca fiecare kg slabit ia cu el si un cm din circumferinta corpului..oi trai si oi vedea care e adevarul:)
pfiuuu..scrisei o gramada[*5*]ar fi cazul sa ma duc si eu la dus si apoi in patut cu mine:)..Noapte buna!>:D<

mika_me 01 dec 2011 14:21:07

Re: Jurnal Mika
 
E aiurea..cand iti dai seama ca omul pe care il iubesti..nu t eiubeste la fel de mult=((


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:02:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO