forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Mika (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1096)

mika_me 30 aug 2009 19:17:42

Jurnal Mika
 
uff...dupa ce m-am acomodat cu forumul si cu gandul ca trebuie sa "slabesc":D...am hotarat ca e bine sa imi fac si eu un jurnal...in cazul in care undeva dau chix, slabuta sa ma poata trage de manecuta;;)..si nu numai ea...
eu nu tin o dieta anume...am inceput acum o saptamana, de luni, 23 august, mai exact..am hotarat sa elimin din alimentatia mea painea, dulciurile si mancarurile ff grase...
in schimb, ceea ce mi-am propus eu este sa mananc apropae orice, da putin, cat sa nu mor ca sa zic asa si ink un pic...asta ca sa nu am surpriza ca elimin mancaruri din alimentatie, care imi plac, imi creez frustrari si odata, knd poate voi avea un mom de slabiciune, sa dau iama si sa ma infrupt...vreau sa slabesc dar nu sa fiu o frustrata:-s
ce n-as da sa scap de kilogramele astea afurisite in timp scurt, dar daca vreau sa fie de durata, e clar ca niste kilograme acumulate in timp, nu le poti elimina decta tot ..in timp:(
vreau sa slabesc frumos, asa ca trebuie trecut in revista si sportul..sapt asta am facut in fiecare dim si seara cate 30 de minute de alergare pe loc, iar seara si cateva exercitii fizice...
de maine o sa incep cu tae bo dimineata si seara, iar dimineata si o ora de mers pe bicicleta(nu statica)..am auzit k ajuta la subtierea gambelor...si consum si in jur de 250 de calorii...apropos, cate calorii consum cam in 45 de minute de tae bo???
inca nu m-am cantarit..am zis k mai astept o saptamana..desi, ma simt deja parc amai usurica..sper ca si cantarul sa fie zgarcit atunci cand va fi cazul:D

meapasarica 30 aug 2009 20:15:34

Re: Jurnal Mika
 
Buna Mika si bine ai venit pe jurnale!

Spor la slabit si la diete[*floare-tie*]

1n 45 de min de tae - bo consumi 300 calorii...[*danseaza*]

Poop

Anca

Adella 31 aug 2009 11:06:21

Re: Jurnal Mika
 
Mult noroc cu noua ta casutza>:D<
Uite niste floricele de casa noua>:D<
http://4.bp.blogspot.com/__H8smhkFKh...+de+florii.jpg

Slabuta 31 aug 2009 11:18:59

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 23179)
uff...dupa ce m-am acomodat cu forumul si cu gandul ca trebuie sa "slabesc":D...am hotarat ca e bine sa imi fac si eu un jurnal...in cazul in care undeva dau chix, slabuta sa ma poata trage de manecuta;;)..si nu numai ea...
eu nu tin o dieta anume...am inceput acum o saptamana, de luni, 23 august, mai exact..am hotarat sa elimin din alimentatia mea painea, dulciurile si mancarurile ff grase...
in schimb, ceea ce mi-am propus eu este sa mananc apropae orice, da putin, cat sa nu mor ca sa zic asa si ink un pic...asta ca sa nu am surpriza ca elimin mancaruri din alimentatie, care imi plac, imi creez frustrari si odata, knd poate voi avea un mom de slabiciune, sa dau iama si sa ma infrupt...vreau sa slabesc dar nu sa fiu o frustrata:-s
ce n-as da sa scap de kilogramele astea afurisite in timp scurt, dar daca vreau sa fie de durata, e clar ca niste kilograme acumulate in timp, nu le poti elimina decta tot ..in timp:(
vreau sa slabesc frumos, asa ca trebuie trecut in revista si sportul..sapt asta am facut in fiecare dim si seara cate 30 de minute de alergare pe loc, iar seara si cateva exercitii fizice...
de maine o sa incep cu tae bo dimineata si seara, iar dimineata si o ora de mers pe bicicleta(nu statica)..am auzit k ajuta la subtierea gambelor...si consum si in jur de 250 de calorii...apropos, cate calorii consum cam in 45 de minute de tae bo???
inca nu m-am cantarit..am zis k mai astept o saptamana..desi, ma simt deja parc amai usurica..sper ca si cantarul sa fie zgarcit atunci cand va fi cazul:D


Neata Mika :)
Acum am vazut ca ai jurnal :)>:D< Sa fie intr-un ceas bun si sa te ajute sa pierzi cat mai multe kg :)

Inceputul este bun, ti-am spus si in celalalt subiect, acum totul tine de vointa si dorinta ta de a reusi :) ai toate sansele sa devii o slabuta :)

Tae-bo e o treaba tare buna, asa ca have fun cu billy, :D

Pai fiecare consuma diferit in functie de greutatea pe care o are.
Verifica aici: Consum calorii la Tae-Bo

Bafta la slabit si scapat definitiv de kg :)

mika_me 31 aug 2009 14:40:51

Re: Jurnal Mika
 
hey..iata si prima zi pe care o trec in jurnal..se pare ca am o boala:D..sa o incep mereu de luni:))
astazi m-am trezit de dimi..la 7 eram in picioare..am afcut toate paturile din casa:D..apoi m-am echipat, m-am infasurat cu folie, am baut 10 gurite de apa si i-am dat neata lu billy...am bagat 45 d eminute de tae bo..pe la mijlocul antrenamentului simteam ca nu mai pot, mi-era caldm ma simteam terminata..dar la sfarsit, parac as fi luat-o de la inceput..e misto!..nu pot nega..obositor, dar suuuper!..am zis ca de data asta nu am las:-bd...am mancat la interval de 45 de minute dupa antrenament, poate ca nu e tocmai ok...dar nua s vrea sa pap inainte de antrenament, ca vreau la antrenament sa ard direct din depozitele de grasime, nu ceea ce pap..iar sa las un interval pre amare, deja nu mai e mic dejun...trag spernate ca nue asa grav:D..
eu mi-am facut meniul pe azi, dar os a il trec si aici
Mic dejun:un ou fert tare:117 calorii;
o cana cu lapte de vaca si o lingurita de nesquik(150 ml):127,35(dupa zeci de calcule)
Pranz:350 g sarmalute(mami le face mai mari:D):595calorii
Cina(sau mai bine zis masa de la ora 5 si ultima de altfel pe ziua de azi):intentionez sa pap 2 felii de pepene, adik 650 g:195 calorii
la un total facut ar fi cam 1034,35 calorii..:>zic eu ca e bine..k asa mi-am propus in jur de 1000 de calorii papate pe zi:))

mika_me 31 aug 2009 15:07:27

Re: Jurnal Mika
 
cat edspre activitati...pai o sa le scriu si pe astea, desi le ma trecute de asemenea in meniu...numai ca sunt fff uimita...la ce calcule am facut...si daca ar fi sa o tin as ao luna intreaga, ar trebui sa slabesc nu 4 kilograme pe luna cum mi-am propus eu, ci 7:-o..nu ca mi-ar pare arau..dar e ff ciudata cum si un simplu spalat pe dinti te scapa de catev acalorii, si statul in pat...wow...sunt sceptik...dar rau nu-mi pare daca cosnum calorii multe..important e sa consum mai multe decat pap
deci..activitatile mele ar fi urm:
dus(de dimineata, maia les ca fac tae bo):44 calorii
facutul paturilor:23 calorii
invatat(asta fac in fiecare zi aproape:D, chiar daca e vacanta):239 calorii
uitat la tv: 130 de calorii
lucru la pc: 320 calorii
tae bo(dim si seara):874 calorii
iata deci un total frumos si motivant:1630 calorii CONSUMATE#:-s..sper sa fie chiar asa:-s

mika_me 31 aug 2009 15:09:55

Re: Jurnal Mika
 
multumesc fetelor ink o data de urari..si un pup dulce pt adella..florile sunt ff frumoase:">

mika_me 01 sep 2009 10:06:08

Re: Jurnal Mika
 
buan dimi drag jurnal..sau mai bine zis, buna ziua..astazi sunt cu moralul la pamant[*plans*]am descarcat acum niste poze facute la munte pe la incepututl verii si, am ramas muta..ma consideram plinuta..n-am fost in viatat mea slaba(poate pana in clasa a2a sau a3a)..dara cum am vazut pozelel alea..sunt de-a dreptul grasa[*ingrijorat*]..uoff...suna atat de uraaat:"sunt grasa, sunt grasa!"..imi repet asta de vreo jumate de ora..stau in fata calculatorului...si imi spun"eu sunt grasa!"..cum am putut oare sa ajung aici???uoff..mi-as fi dorit atat de mult sa fi realizat din timp, de la primele 2 kilograme care imi amenintau silueta..am zis k de data asta voi reusi, voi fi si eu fotomodel...dar am momente, ca acum, de exemplu, cand ma intreb"oare chiar pot face asta?"..sprijin am gasit aici..singurul de altfel..ast apentru ca ai mei cand aud ca m-am apucat iar de dieta rad si imi spun "mdah, pentru cat timp?3 zile, o saptamana, doua?"..nu ii condamn, am inceput de atatea ori, fel si fel de diete, si nu m-am tinut de ele, incat e greu de crezut ca de data asta va fi altfel...oare voi avea si eu cu 10 kilograme mai putin...ma intreb..asta e o zi proasta..sunt botosasa si mi-e dor de iubi meu=((..care e in voiaj...

mika_me 01 sep 2009 10:09:51

Re: Jurnal Mika
 
programul meu de azi..de pana acum
m-am terzit mai tarziu, pentru ca am fost plecata pana la iasi si am ajuns inapoi acasa pe la 2 noaptea..m-am trezit pe la ora 8 si ceva..am papat 90 g de pastrama(132 calorii)...dar nu am mai facut tae-bo inainte si nici dupa, ca am avut treaba...acum o sa ma bag la un antrenament...mai sunt 2 ore si trebuie sa iau pranzul..mi-e lehamite..mi-a pierit toata pofta de mancare, desi stiu ca trebuie sa pap, cu dispozitia asta pe care o am acum, m-as infometa non-stop..vorbesc prostii, stiu, dar ce aiurea e cand te simti atat de "maaaaaaaaaaare":((...o sa revin peste cate va ore sa imis criu caloriile ingerate si cele consumate...life\'s no good sometimes...:-s

Maria.Florian 01 sep 2009 10:10:36

Re: Jurnal Mika
 
sigur ca vei avea cu 10 kg mai putin,o sa plece foarte repede,acum cateva luni asa eram si eu dar stii in cat timp vroiam sa slabesc 10 kg???o luna si dupa aceea m-am gandit eu ,de ce sa ma infometez si sa fiu anemica ,cum am stat 3 luni cu kg astea pot sa astept tot atat ca sa scap de ele....cu multa vointa o sa reusesti,o sa reusim toate>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:40:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO