forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor. (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2943)

VentoFreddo 25 apr 2010 19:41:52

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Faceam walking, dar am intrerupt pana vad ce e cu durerile astea de toate incheieturile pe care le am:-sNU pot sa fac absolut nimic:(
Sper ca esti in parc cu iubitul..Pup!>:D<>:D<>:D<>:D<

CezaraCezarului 26 apr 2010 01:38:53

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 165017)
Faceam walking, dar am intrerupt pana vad ce e cu durerile astea de toate incheieturile pe care le am:-sNU pot sa fac absolut nimic:(
Sper ca esti in parc cu iubitul..Pup!>:D<>:D<>:D<>:D<

Vazusem ca le spuneai fetelor ca mergi la doctor, sau ca planuiesti. Chiar ar fi mai bine asa, e pacat sa iti pierzi de pe acum sanatatea, totusi. O sa vezi ce bine va fi cand vei putea sa faci sport fara durere, pe mine acum daca m-ai pune, mai bine as manca ceva bun si as compensa prin sport decat sa mananc ierburi si sport ioc. :)) Oricum am incredere in tine si in puterea de a te pune din nou pe picioare, cu sau fara sport. Macar sa te faci bine, ca durerile astea nu sunt normale.
Chiar intr-un parc am si fost, apoi am ajuns acasa si am inceput sa mai lucrez pentru scoala, acum cateva minute am terminat tot ce mai aveam de facut, hartogaraie multa. Dar macar asa stiu ca maine stau degeaba toata ziua, eu functionez pe principiu "prima data raul, si apoi binele", si recompense dupa ce chiar fac ceva. Sunt tare curioasa ce va spune cantarul de luni, celebrul cantar de luni... pentru noi toate. Succes, fetele... Sper sa nu fie nimeni dezamagit. :))

Si eu fug in pat ca s-a facut aproape 3 si eu bantui in singuratate pe forum, cu ochii bulbucati si stomacul plin de apa (m-a apucat o foame pe la 1 si am potolit-o cu apa) :)).

Somn usooooor.

CezaraCezarului 26 apr 2010 10:59:23

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
I've got Friday on my mind... I've got Friday on my mind.

Abia a inceput saptamana si ma gandesc la ziua de vineri, cand voi fi scapat de multe examene si voi merge acasa. Abia astept. Bicicleta eliptica scrie pe fruntea mea. Ma voi trezi pe bicicleta, ma voi culca pe ea, voi manca pe ea, voi invata pe ea. :)) Fara sport nu fac treaba buna si nici nu ma simt bine. [-(

Va urez o zi frumoasa slabutelor, a mea va fi sigur, chiar daca e de invatat si de scris.

>:D<

ali_lumi 26 apr 2010 12:03:52

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Saraca :)) Cred ca si noapte in somn o sa visezi bicicleta:P>:D<

CezaraCezarului 26 apr 2010 13:50:17

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 165779)
Saraca :)) Cred ca si noapte in somn o sa visezi bicicleta:P>:D<

Lasa ca asa-mi trebuie, e cazul sa va ajung din urma cumva. :))

In alta ordine de idei... Iubesc liliacul. Asa ca mi-am cumparat azi si mi-am pus langa geam, desi imi pare tare rau de crengutele rupte de cei ce il vand. V-am adus si voua, asa va mirosi mai frumos cand imi vizitati jurnalul.


VentoFreddo 26 apr 2010 13:53:36

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Vaiii, ce frumos e liliacul..si eu il ador, aveam in curte:xAici nu se gaseste:(Nici visini nu se gasesc aici, nici zarzare...nici gutui:((In schimb mi s-a acrit de portocale, kiwi, lamai ,cachi, smochine:D
Tu ce faci?Ce papi azi?ca eu am papat deja, un gratarel cu o garnitura light;;)

CezaraCezarului 26 apr 2010 16:02:17

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 165899)
Vaiii, ce frumos e liliacul..si eu il ador, aveam in curte:xAici nu se gaseste:(Nici visini nu se gasesc aici, nici zarzare...nici gutui:((In schimb mi s-a acrit de portocale, kiwi, lamai ,cachi, smochine:D
Tu ce faci?Ce papi azi?ca eu am papat deja, un gratarel cu o garnitura light;;)


Eu cu citricele nu ma prea impac, desi mor dupa portocale. Imediat ma ustura stomacul de la ele. Bine, cred ca si mananc in prostie. :)) Pacat ca nu se gaseste liliac, cand ma gandesc la primavara la el ma gandesc. Ah... si lacramioare, narcise, zambile. 8-> Iubesc florile, ce n-as da sa am o gradina eeeenorma. Parca doar asa imi regasesc echilibrul, in natura.

Azi ce sa fac... am mai facut cate ceva pentru scoala, acum ma odihnesc. De mancat am mancat niste alune si niste perle de branza cu smantana, nu stiu de ce, insa nu imi e foame deloc. :-?? Cantarul vad ca nu se mai misca, cred ca am mancat mai mult (desi dietetic) acum in sesiunea asta, de la stres, cu siguranta. Insa momentan as putea sa am orice in fata si nu as manca, am un apetit extrem de scazut. :-<

Sabine_28 26 apr 2010 16:05:11

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 166064)
Eu cu citricele nu ma prea impac, desi mor dupa portocale. Imediat ma ustura stomacul de la ele. Bine, cred ca si mananc in prostie. :)) Pacat ca nu se gaseste liliac, cand ma gandesc la primavara la el ma gandesc. Ah... si lacramioare, narcise, zambile. 8-> Iubesc florile, ce n-as da sa am o gradina eeeenorma. Parca doar asa imi regasesc echilibrul, in natura.

Azi ce sa fac... am mai facut cate ceva pentru scoala, acum ma odihnesc. De mancat am mancat niste alune si niste perle de branza cu smantana, nu stiu de ce, insa nu imi e foame deloc. :-?? Cantarul vad ca nu se mai misca, cred ca am mancat mai mult (desi dietetic) acum in sesiunea asta, de la stres, cu siguranta. Insa momentan as putea sa am orice in fata si nu as manca, am un apetit extrem de scazut. :-<

Ce faci Diana, vad ca mereu ai ticker-ul schimbat! Cat ai dat jos de cand ai inceput SB?
Nu-ti face griji pt apetit, mai bine bucura-te, ca vor veni si ziel in care vei rupe frigiderul:D

Spor si bafta in stresiune!
>:D<

CezaraCezarului 26 apr 2010 16:07:46

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 166068)
Ce faci Diana, vad ca mereu ai ticker-ul schimbat! Cat ai dat jos de cand ai inceput SB?
Nu-ti face griji pt apetit, mai bine bucura-te, ca vor veni si ziel in care vei rupe frigiderul:D

Spor si bafta in stresiune!
>:D<


Nu-i voie sa vina, Sabi. Nu le las. Mie nici nu imi vine sa cred cata vointa am dobandit. Chiar daca au trecut cele 2 saptamani de faza I, nu poftesc nimic. Nu am nicio treaba. Si ma tot ispitea al meu (ca sarpele pe Eva) cu niste cartofi la cuptor cu mozzarella aseara... dar am refuzat politicos si am mancat... apa. De data asta ma tine. Pai numai voi sa fiti asa slabute si frumoase? [-(

Ticker-ul meu.. deocamdata sta pe loc, nesimtitul. Insa in 2 saptamani si 2 zile de SB am dat jos... 5.5 kilograme. :)) Mai vreau, mai vreau! 8->

CezaraCezarului 26 apr 2010 17:39:29

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Fetelor, am o intrebare. Ce parere aveti despre shake-urile de proteine sau batoanele proteice? Folositi? Exista ceva pe piata ca sa nu fie nesanatos si sa nu aiba mult zahar, multe grasimi? Eu ma tot tem ca nu consum destule proteine, chiar daca mananc oua si lactate. Insa carnea ar fi sursa cea mai importanta, si eu nu mai reusesc sa o mananc. M-ar putea ajuta oare shake-urile? :-??


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:20:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO