forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

anqutz 09 mai 2010 10:23:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 180582)
macar e bine ca te-ai limitat la un singur covrig sau o mana de cipsuri si nu ai devorat toata punga,alata data incerca sa papi un mar cand te tenteaza ceva bun,sau un ceai(uneori la mine merge,alteori nu:()
cred ca ar trebui sa ne setam creierasul sa nu mai atentam la lucruri interzise,dar cam greu:D

Faza e ca nu am voie fructe la SB in prima faza. Si ca niciodata nu s-a intamplat acasa. Ba la poker, ba in restaurant. :P Astept sa scap de ex de maine si apoi sa ma adun. :-s

anqutz 09 mai 2010 10:25:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 180575)
Mai bine spune-ne. La mine rusinea asta are efecte pozitive, a doua zi nu mai mananc nimic, ca sa am cu ce sa ma laud slabutelor.
>:D< Probabil e si sesiunea si licenta care te fac sa ai gandirea "sunt stresata, trebuie sa mananc ceva < bun > ca sa rezist". Eu am gandirea asta din pacate, dar imi permit sa trisez doar cu alune. O sa trebuiasca sa renunt si la ele daca vreau sa slabesc. :)
>:D< Hai, curaj !

Merci Iulia! >:D< O sa imi iau si eu alune ca sa am ce rontai cand simt ca lesin de pofta de ceva bun. Vb ta, asa nu slabim deloc. x-( Bine ca trisezi doar cu alune, banuiesc ca nu mananci multe. :P

anhelyto 09 mai 2010 10:53:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna,
Numele meu este Anhelyto. Am 21 de ani si ce cativa ani ma lupt cu burtica. Din punctul meu de vedere asta este cea mai mare problema a mea. Nu am tinut niciodata vreo dieta si nici cu sportul nu m-am prea omorat(imi placea in liceu gimnastica).Mi-as dori ca impreuna cu voi sa reusesc sa imi indeplinesc "visul".
Inca ceva : eu folosec anticonceptionale. Si din ce am observat la mine nu slabesc foarte usor.
Am probleme cu gastrita si daca nu mananc cand mi-e foame am dureri de stomac si mai si tremur de nu mai stiu de mine, simt cum imi tremura tot corpul.
V-as ruga dac puteti sa ma ajutati sa ma indrept catre un meniu cat mai sanatos care imi permita sa il adaptez dupa programul meu de lucru.
De vreo 10 zile fac cate jumatate de ora de bicicleta,dupa program, dar mai sunt si seri in care nu mai am chef pt ca ajung terminata din cauza clientilor"draguti'.x-(.
Ieri am descoperit acest site si de cand am dat de el nu m-am mai dezlipit de el.

Multumesc,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 11:33:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 180631)
Buna,
Numele meu este Anhelyto. Am 21 de ani si ce cativa ani ma lupt cu burtica. Din punctul meu de vedere asta este cea mai mare problema a mea. Nu am tinut niciodata vreo dieta si nici cu sportul nu m-am prea omorat(imi placea in liceu gimnastica).Mi-as dori ca impreuna cu voi sa reusesc sa imi indeplinesc "visul".
Inca ceva : eu folosec anticonceptionale. Si din ce am observat la mine nu slabesc foarte usor.
Am probleme cu gastrita si daca nu mananc cand mi-e foame am dureri de stomac si mai si tremur de nu mai stiu de mine, simt cum imi tremura tot corpul.
V-as ruga dac puteti sa ma ajutati sa ma indrept catre un meniu cat mai sanatos care imi permita sa il adaptez dupa programul meu de lucru.
De vreo 10 zile fac cate jumatate de ora de bicicleta,dupa program, dar mai sunt si seri in care nu mai am chef pt ca ajung terminata din cauza clientilor"draguti'.x-(.
Ieri am descoperit acest site si de cand am dat de el nu m-am mai dezlipit de el.

Multumesc,
Anhelyto;;)



buna Anhelyto>:D<bine ai venit
in primul rand ai putea sa iti daci un jurnal si sa ne tii la curent cu ceea ce papi tu intr-o zi,da-ne un exemplu de meniu,cum papi tu,Cu o alimentatie sanatoasa adica 3 mese si 2 gustari pe zi +sport vei reusii sa slabesti foarte frumos,pt a da jos burtica ai nevoie de exercitii tip cardio:bicicleta,banda,sarit coarda,hip-hop abs,tae-bo,dansuri,indiferent de ceea ce alegi,pt inceput ai putea sa faci sport de 4 ori pe saptamana cate 30-45min(am vazut ca ai mai facut bicicleta),apoi sa maresti timpul si intensitatea,cu rabdare si perseverenta vei reusii,o dieta care am vazut ca la fete a dat randamente si au dat jos din burtica e SB(ai putea sa le intrebi pe ele sa afli mai multe);;)

anhelyto 09 mai 2010 11:58:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna din nou,
Pai ca sa fiu sincera in momentul de fata la mine nu prea exista cred decat 2 mese pe zi...:(: una cad plec la munca(daca incep la 11) si ce-a de-a 2-a seara pe la 7 8 seara, depinde cum ajung acasa.
in ultimul timp am cam "abuzat" de oua:am mancat cam des ompleta cu ceapa.
daca in timpul zilei mi se face foame dau un telefon la mama si imi aduce ceva de mancre( ce este prin frigider sau gata gatit).:D
daca incep dimimeata la 9, iainte sa ajung la munca intru la magazin si imi iau un corn si un energizant. stiu ca nu e ok dar m-am hotarat sa renunt la el si la suc de care simt ca am devenit dependanta in ultimul timp.
acum numai ce am coborat de pe bicicleta(30 min) si sunt uda toata. astept sa ma mai 'incalzesc' olraca si sa intru la dus....#:-s
acum stau cu sticla deapa langa mine...beua apa multa dar dac nu mananc merg la baie din 5 in 5 minute!
m-am hotarat pe bune de data asta si nu vreau sa renunt!
sper sa am sprijinul vostru!
eu sunt genul de persoana care e mai lasatoare asa cand e vb de mine...si nu e ok asa!

Multumesc,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 12:26:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 180692)
Buna din nou,
Pai ca sa fiu sincera in momentul de fata la mine nu prea exista cred decat 2 mese pe zi...:(: una cad plec la munca(daca incep la 11) si ce-a de-a 2-a seara pe la 7 8 seara, depinde cum ajung acasa.
in ultimul timp am cam "abuzat" de oua:am mancat cam des ompleta cu ceapa.
daca in timpul zilei mi se face foame dau un telefon la mama si imi aduce ceva de mancre( ce este prin frigider sau gata gatit).:D
daca incep dimimeata la 9, iainte sa ajung la munca intru la magazin si imi iau un corn si un energizant. stiu ca nu e ok dar m-am hotarat sa renunt la el si la suc de care simt ca am devenit dependanta in ultimul timp.
acum numai ce am coborat de pe bicicleta(30 min) si sunt uda toata. astept sa ma mai 'incalzesc' olraca si sa intru la dus....#:-s
acum stau cu sticla deapa langa mine...beua apa multa dar dac nu mananc merg la baie din 5 in 5 minute!
m-am hotarat pe bune de data asta si nu vreau sa renunt!
sper sa am sprijinul vostru!
eu sunt genul de persoana care e mai lasatoare asa cand e vb de mine...si nu e ok asa!

Multumesc,
Anhelyto;;)



deci,ca sa slabesti ai nevoie de 3 mese si 2 gustari,ultima masa sa fie cu 3-4h inainte de culcare
incearca sa papi acasa dimineata fie:cereale cu lapte sau iaurt,fie o felie de paine cu sunca si rosii,branza slaba,ori omleta facuta pe teflon fara ulei cu branza si rosii sau legume,oricum ceva care sa iti tina tie de foame(nu foarte multa paine oricum,maxim 2 feliute pe zi),apoi incerca dupa 2-3 ore de la micul dejun sa papi un fruct sau 10 nuci ori un iaurt slab in grasimi,apoi iati pt pranz ceva de acasa pregatit de tine sau de mami tau dar mai dietetic:o salata de legume cu piep pui la gratar,peste la gratar sau cuptor cu legume,ton cu rosii,pe site gasesti cateva retete dietetice de papica foarte buna,apoi pe seara incerca sa papi o supa sau o salata,intre pranz si cina poti avea iarasi o gustare din un fruct,foarte bine ca bei apa,e foarte important sa te hidratezi.:)

laurav 09 mai 2010 12:39:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor!
Intru si eu in club :D
Am 56 kg vreau sa ajung la 52 kg.
Dieta: Weight Watchers - pentru ca mi-e foarte greu sa ma las de unele alimente si WW imi permite din cand in cand ceva dulce si bun ;;) Sport nu fac tare mult...merg pe jos cam 1 ora pe zi si o data pe saptamana fie inot fie alerg. Cand sunt acasa mai fac si abdomene dar cum locuiesc in camin majoritatea timpului nu prea am spatiu. Am mai incercat si alte diete de-a lungul timpului insa n-am reusit sa ma tin de nici una. De data asta ma simt mult mai motivata. Sper sa nu-mi treaca in cateva zile. Daca zic ca ma las inainte sa ajung la 52kg sa urlati la mine :P

Laura

anhelyto 09 mai 2010 12:39:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna,
De exemplu azi am mancat de dimineata 4 feliute de paine cu ou si cu putina dulceata de struguri(nu imi place painea cu ou fara gem sau dulceata) si am baut o cana mare de ceai cu lamaine.
Am de gand sa mai mananc mai tarziu daca reusesc niste cartofi la cuptor cu pui.
Dar intre timp trebuie sa ajung la aniversarea verisorului iubitului meu si step sa nu o dau in bara acolo.
Am sa consider asta primul meu test.
Incepand de azi am sa incerc sa respect cele 3 mese pe zi si cele 2 gustari.

Multumesc ca esti langa mine,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 13:06:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 180733)
Buna,
De exemplu azi am mancat de dimineata 4 feliute de paine cu ou si cu putina dulceata de struguri(nu imi place painea cu ou fara gem sau dulceata) si am baut o cana mare de ceai cu lamaine.
Am de gand sa mai mananc mai tarziu daca reusesc niste cartofi la cuptor cu pui.
Dar intre timp trebuie sa ajung la aniversarea verisorului iubitului meu si step sa nu o dau in bara acolo.
Am sa consider asta primul meu test.
Incepand de azi am sa incerc sa respect cele 3 mese pe zi si cele 2 gustari.

Multumesc ca esti langa mine,
Anhelyto;;)

noi suntem aici o mare familie,ne sprijinim si ajutam
in ce consta painea cu ou?daca e maine in ou prajita ar cam trebui sa-ti iei gandu de la ea,tot ce e prajit e out,la pranz incerca sa elimini cartofii,mai degraba ar merge o salata de rosii si castraveti,incerca sa papi doar legume,carne,evita painea,in loc de suc poti bea apa minerala,sa nu exagerezi nici nu vinul,iar la desert poti gusta un pic de tort(eu zic ca e mai bine sa gusti decat sa te abtii,si apoi sa fii frustrata si sa manci singura o cioco),
deschide-ti un jurnal si incerca sa tii evidenta acolo ce manaci,ce sport faci si sa te masori,asa vei vedea diferentele foarte bine
>:D<

LicuriciColorat 09 mai 2010 13:10:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de laurav (Post 180732)
Buna fetelor!
Intru si eu in club :D
Am 56 kg vreau sa ajung la 52 kg.
Dieta: Weight Watchers - pentru ca mi-e foarte greu sa ma las de unele alimente si WW imi permite din cand in cand ceva dulce si bun ;;) Sport nu fac tare mult...merg pe jos cam 1 ora pe zi si o data pe saptamana fie inot fie alerg. Cand sunt acasa mai fac si abdomene dar cum locuiesc in camin majoritatea timpului nu prea am spatiu. Am mai incercat si alte diete de-a lungul timpului insa n-am reusit sa ma tin de nici una. De data asta ma simt mult mai motivata. Sper sa nu-mi treaca in cateva zile. Daca zic ca ma las inainte sa ajung la 52kg sa urlati la mine :P

Laura

Buna Laura(si eu tot Laura ma numesc:D),bine ai venit in grupul nostru>:D<
am vazut ca nu ai mult de dat jos,e foarte bine ca ai inceput o dieta,daca iti prieste sa te tii de ea,cu sportul ar trebui sa faci un pic mai des,incerca macar de 3-4 ori pe saptamana o jumate de ora sa dedici sportului pe langa ora aceea de intos sau alergat,poti dansa,sau face exercitii,eu iti recomand tae-bo si hip-hop abs sunt foarte eficiente,modeleaza foarte frumos corpul si muschii,nu o sa urlam la tine dar te vom sfatui pe viitor ce sa faci,nu uita ca toate mai gresim,mai calcam stramb,mai pacatuim culinar,dar asta e,oameni suntem si avem si noi poftele noastre,doar ca trebuie sa ne vedem de ale noastre si sa urmam in continuare dieta:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:51:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO