forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

ghindocelu 11 mai 2010 16:19:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor am nevoie de ajutor
ce se poate manca la diete SB

ras_cristalin 11 mai 2010 16:30:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de adinutzay (Post 182630)
ma alatur si eu fetelor...greutate actuala:54.5 kg
greutate dorita:44 kg.
de maine ma apuc marti 10 mai si pe 31 mai voi avea 44 kg pentru ca intr'o dieta fara ambitie si vointa nu o sa reusim . pupici!!:*:*

Buna Adinuta, eu sunt Iulia.
Vad ca ai 15 anisori si banuiesc ca nu stii prea multe despre slabitul sanatos. N-am de gand sa te cert, doar iti explic ce inseamna sa ramai sanatoasa si dupa ce slabesti. :)
10 kg in 3 saptamani? Nu se poate. Esti in crestere, ai nevoie de nutrienti ca sa iti ajuti corpul sa se devolte armonios. Inca mai cresti, chiar si in inaltime, nu poti sa iti permiti sa incepi diete nebunesti.
Poate ai vazut ca avem stabilite target-uri si ca vrem sa slabim cu toate. Insa noi avem 2-3 kg pe luna, nu 10. Cu 3 kg pe luna corpul nici nu simte ca slabeste.
Pentru asta trebuie sa mananci sanatos. Tot ce ai tu de facut e sa renunti la dulciuri, sucuri, paine si sa faci miscare zilnic. :) Se slabeste foarte usor la 15 ani 8->
>:D< Spor la treaba

ras_cristalin 11 mai 2010 16:31:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 183835)
fetelor am nevoie de ajutor
ce se poate manca la diete SB

Faci clic pe SB-ul de la semnatura mea :)

ghindocelu 11 mai 2010 17:00:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc mult ras_critalin de maine voi incepe sa tin si eu SB si va spun luni cat am slabit.

multi pupici si bafta la slabit

Slabuta 11 mai 2010 18:23:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 183865)
multumesc mult ras_critalin de maine voi incepe sa tin si eu SB si va spun luni cat am slabit.

multi pupici si bafta la slabit

Vezi ca ai multe retete aici: Dieta South Beach - Retete Faza I

Sabine_28 11 mai 2010 20:29:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 183813)


Buna Sabi :)

Ca desert eu fac lapte batut cu o lingurita de fructoza si una de cacao.
Sau branza de vaci cu cacao si fructoza.
Ia-ti ciocolata cu fructoza ;) Si mananca cateva patratele.
Cred ca desert merge si cheesecake ;) Cheese cake – Prajitura dietetica de branza - Slabute.ro fara stafide si cu fructoza, trebuie incercat ;)

Urda o gasesti in real, eu de acolo iau si la piata sigur aveau cand am fost ;)

Multumesc mult Slabuta, o sa-mi iau cacao si fructoza la serviciu, si cand imi mai vine pofta de dulce imi cumpar un iaurt sau branzica si ma calmez:D
Acum am facut drob de ficatei de pui si ciuperci, cu ceapa si usturoi verde...a iesit super bun, abia astept sa pap maine;;)

O seara placuta!
>:D<

anqutz 11 mai 2010 20:32:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 184119)
Multumesc mult Slabuta, o sa-mi iau cacao si fructoza la serviciu, si cand imi mai vine pofta de dulce imi cumpar un iaurt sau branzica si ma calmez:D
Acum am facut drob de ficatei de pui si ciuperci, cu ceapa si usturoi verde...a iesit super bun, abia astept sa pap maine;;)

O seara placuta!
>:D<

Dar ficatei nu ai voie. :P

codynutza 11 mai 2010 20:36:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 184126)
Dar ficatei nu ai voie. :P

hmm, de ce nu are voie ficatei? am tot citit pe tema asta, dar nu m-am lamurit deloc:-/:-s

anqutz 11 mai 2010 20:37:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 184131)
hmm, de ce nu are voie ficatei? am tot citit pe tema asta, dar nu m-am lamurit deloc:-/:-s

LA SB sunt interzisi in prima faza. Si cred ca si in faza a 2-a. Sunt organe, probabil ca au multa grasime.

codynutza 11 mai 2010 20:38:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 184133)
LA SB sunt interzisi in prima faza. Si cred ca si in faza a 2-a. Sunt organe, probabil ca au multa grasime.

ce prompta esti ankutz:-*:-*:-*
ms mult pentru raspuns!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:16:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO