forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

anqutz 14 mai 2010 19:37:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187815)
da, imi imaginez ca asa este, dar tu prea ai dramatizat, ai 55 de kg .... nu este mult ..... ca se vede un 1-2 kg nu e asa naspa ....... doar nu ramai deformata, de exemplu sa nu dai jos de la fund deloc .......... cele care avem asa mult gandeste-te cum este sa ne cautam noi haine ....... sa fim seriosi ..... m-ai facut sa ma simt ffffff prost ..........

Eu am dramatizat? :-/

Eu nu dau jos de la burta mai deloc, arat ca un butoi in zona aia si e tare frustrant si pt mine cand am 90 peste fund si 70 in talie si nu pot purta si eu o bluza mulata. Dar aia e, imi port crucea.

Nu ai de ce sa te simti prost. O sa dai jos si o sa vezi si cum o sa te simti la etapa asta. :P Eu de ex parca ma simteam mai bine in pielea mea la 59 de kg cand aveam 77 de cm in talie, decat la 51 de kg cand aveam 67 in talie.

Anca77yvb 14 mai 2010 19:43:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
da ai dramatizat, ca la 55 de kg te izolezi in casa, eviti sa cumperi haine ........ pai noi ar trebui sa stam ani de zile cu acelesi haine ........... fa abdomene ...... du-te la sala si lucreaza doar abdomenul ......... ai rabdare ......

anqutz 14 mai 2010 19:50:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187824)
da ai dramatizat, ca la 55 de kg te izolezi in casa, eviti sa cumperi haine ........ pai noi ar trebui sa stam ani de zile cu acelesi haine ........... fa abdomene ...... du-te la sala si lucreaza doar abdomenul ......... ai rabdare ......

Eu? Cred ca ma confunzi. :D Cu Parasqtza mai exact. Eu merg la sala de 7 luni, fac sport constant, fitness si cardio, imi cumpar haine (care sa imi ascunda burtic, ce e drept), ies in oras cat de des pot, nu suport sa stau in casa, am o viata sociala ft activa, un prieten care ma sprijina. Data viitaore citeste cu mai mare atentie inainte. :P

Eu iti evidentiam doar ca si daca ai cateva kg in plus te poti simti rau in pielea ta si nemultumita. Toate ne aflam sub presiunea de a fi silfide si nu numai o eprs de 80 de kg se simte rau in pielea ei.

Anca77yvb 14 mai 2010 20:00:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
dap asa este, spor la slabit .......

anqutz 14 mai 2010 20:01:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187849)
dap asa este, spor la slabit .......

Merci! Si tie!

Red_Rose 15 mai 2010 07:47:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 187766)
Intareste-ti muschii abdominali si nu o sa se mai umfle asa de tare. ;) Si e totusi normal sa se unfle putin, pt ca intra mancare in stomac, isi mareste volumul. Tu crezi ca modelele cand au sedinte foto mananca pe saturate inainte? Eu cred ca fac foamea in ziua aia, ca sa nu aiba burtica.

Meniul e cat de cat ok, precum ai zis tu, exceptand pranzul si gustarea. Batonul ala vezi sa nu aiba zahar, iar cantitatea de alune e cam mare. Si mai ales daca sunt prajite. :)

Stiu.Asta e,alune pap prea multe dar is crude.Azi nu mai pap alune ,o sa-mi iau doar de 2-3 ori pe sapt citeva la scoala si atit,le termin si altele nu-mi mai cumpar degraba.Batonul ala,da ,posibil avea zahar ca mi l-a dat o prietena la scoala si dupa cum mincau si ele mi-a fost greu sa-l refuz,era gustos.Eu ador batoanele dar nu le cumpar ca n-am de unde,la noi nu-s :(
Da,stiu,se mareste burta cind papam de aia si dimineata pap doar fulgi de ovaz,ca astia is 30-40 gr si nu maresc burta asa tare.

anqutz 15 mai 2010 10:18:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 188122)
Stiu.Asta e,alune pap prea multe dar is crude.Azi nu mai pap alune ,o sa-mi iau doar de 2-3 ori pe sapt citeva la scoala si atit,le termin si altele nu-mi mai cumpar degraba.Batonul ala,da ,posibil avea zahar ca mi l-a dat o prietena la scoala si dupa cum mincau si ele mi-a fost greu sa-l refuz,era gustos.Eu ador batoanele dar nu le cumpar ca n-am de unde,la noi nu-s :(
Da,stiu,se mareste burta cind papam de aia si dimineata pap doar fulgi de ovaz,ca astia is 30-40 gr si nu maresc burta asa tare.

Nu ai cum sa previi mflatul burtii, nu vad cum ai putea sa faci asta. Si nici nu poti manca tot timpul putin cantitativ. ;)

anhelyto 15 mai 2010 11:15:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ce faceti slabutelor?
cum petreceti in wek?;;)

Rusu Laura 15 mai 2010 12:57:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 188327)
ce faceti slabutelor?
cum petreceti in wek?;;)

invatam si slabim :))
tu? :)

sonrisa 15 mai 2010 13:19:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu slabesc in week-endul asta. Vreau sa scad sub 57... :) Sunt foarte entuziasmata. Am inceput sa-mi iubesc cantarul... :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:31:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO