forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoles23 16 ian 2012 14:10:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
felicitar nico ptr cantar: tot mai in jos ;)

eu am avut week-end plin, ieri dimi sa rupt apa la cumnata mea, a nascut la 35 saptamini bebe perfect sanatos 2610g si 50cm. E prematur dar e bine. A fost cezariana ca e primul bebe la 41 ani...dar sunt bine amindoi abia asteptam sa i avem acasa.

va pup
:-*

nicoleta100 16 ian 2012 14:35:45

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 902465)
Felicitariiiii, sa se duca numai in jos acul cantarului >:D<:-*

doamne ajuta!!!!
multumesc! !!

nicoleta100 16 ian 2012 14:37:00

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 902509)
oooo, felicitari[*26*]sarbatorim.....cu apa plata:D
succes in continuare

multumesc!!!>:D<>:D<>:D<
succes tuturor care doresc sa slabeasca!

nicoleta100 16 ian 2012 14:42:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 902512)
fetelor,
voi ce parEre aveti despre pastrarea mancarii lui bebe in frigider, de pe o zi pe alta? dar despre incalzitul in microunde?
eu....cam am rezerve, desi e mult mai simplu sa pasezi mancarica pt 2 zile
voi ce ziceti? cum faceti?

eu pt bebe mic Radu(face 7 luni in 21 ian )nu fac decat atat cat mananca o data!!!!nu pastrez la frigider/congelator si nici nu incalzesc la microunde pt ca nu am ce!:D
in schimb la Robert (2 ani si 9 luni)ii mai incalzesc mancarea la microunde si mananca si 2 zile din aceasi mancare ,mai mult de 2 zile nu!(pt ca oricum nu ramane:D)
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 902525)
hello, hello greu dar apar si eu.....

pe linga intrebarile tale moni, mai intreb si eu in cate zile a-ti ajuns de la primele linguri de pireu de legume pana la a inlocui o masa.
Azi incepem primele lingurite de legume fierte: morcov+telina+pastarnac si cartof. Ma gandeam ca in 3-4 zile daca totul e ok sa scot o masa de lapte pentru legume.

moni eu la primul bebe cam pe la 8-10 luni stoi ca faceam papa pe 2 zile si tineam in frigider si a fost ok. Si am incalzit si la microunde :)

pupici
:-*

eu prima data i-am dat vreo 10 lingurute pt ca i-a placut ,apoi a doua zi 15 lingurite si tot asa ,acum papam cam 175 ml!:D
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 902527)
felicitar nico ptr cantar: tot mai in jos ;)

eu am avut week-end plin, ieri dimi sa rupt apa la cumnata mea, a nascut la 35 saptamini bebe perfect sanatos 2610g si 50cm. E prematur dar e bine. A fost cezariana ca e primul bebe la 41 ani...dar sunt bine amindoi abia asteptam sa i avem acasa.

va pup
:-*

multumesc!!!>:D<>:D<

felicitari cumnatei tale! sa aibe un bebe sanatos ,recuperare usoara!!!!>:D<:x:-*

nicoles23 16 ian 2012 14:49:41

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
mersi nico de raspuns!!!

pupici

nicoleta100 16 ian 2012 14:51:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
[QUOTE=nicoles23;902567]mersi nico de raspuns!!!
:D
pt putin!:D
noi cam in 6 zile am inlocuit o masa!:D

Jonathan mommy 16 ian 2012 15:14:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 902388)
salutare mamici!!!!
azi sunt tare fericita !b-)b-)b-)
cantarul a fost bland ,foarte bland :am 97,6!!!b-)b-)b-)b-)b-)

Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 902496)
Flori, mersi bine :) sunt in 14 saptamani, nu am avut greturi, doar mici pofte. De cand iau Elevit m-a bufnit pofta de mancare:D si incerc sa-mi fac toate poftele. Pana acum am pus doar 1 kg asa ca este bine. Saptamana trecuta am facut dublu test, s-a uitat dr si a zis k ar cam vede o putulica dar nu 100% sigur.
In rest suntem bine , sanatosi >:D<

Te pupacesc si pe tine si pe Mihaita:-*:-*>:D<

Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 902512)
fetelor,
voi ce parEre aveti despre pastrarea mancarii lui bebe in frigider, de pe o zi pe alta? dar despre incalzitul in microunde?
eu....cam am rezerve, desi e mult mai simplu sa pasezi mancarica pt 2 zile
voi ce ziceti? cum faceti?

[QUOTE=nicoleta100;902572]
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 902567)
mersi nico de raspuns!!!
:D
pt putin!:D
noi cam in 6 zile am inlocuit o masa!:D

Felicitari scumpa!Sa indice tot in jos!

Felicitari pt bebe Diana!Sa se dezvolte bine si sa fie sanatos,e cel mai important!

Moni,bebe meu implineste maine 7 luni,si despre påpicå,noi o påstråm in frigider si apoi o incålzesc lla micro...si ii place de numa..ii dau mousse de cartofior+ morcov...nu cred ca e nici o problema ca se pastreaza in frigider,dar nu mai mult de 2 zile

Diana D 16 ian 2012 15:33:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
[QUOTE=Jonathan mommy;902591]
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 902572)
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Teal"][SIZE="4"]

Felicitari scumpa!Sa indice tot in jos!

Felicitari pt bebe Diana!Sa se dezvolte bine si sa fie sanatos,e cel mai important!

Moni,bebe meu implineste maine 7 luni,si despre påpicå,noi o påstråm in frigider si apoi o incålzesc lla micro...si ii place de numa..ii dau mousse de cartofior+ morcov...nu cred ca e nici o problema ca se pastreaza in frigider,dar nu mai mult de 2 zile


Multumesc mult, da cea mai imp e sanatatea si eu ma rog mereu sa fie sanatos >:D<
La multe lunite pt bebe tau :-*>:D<:-*

Jonathan mommy 16 ian 2012 15:35:33

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
[QUOTE=Diana D;902608]
Citat:

Anterior postat de Jonathan mommy (Post 902591)


Multumesc mult, da cea mai imp e sanatatea si eu ma rog mereu sa fie sanatos >:D<
La multe lunite pt bebe tau :-*>:D<:-*

Cu placere scumpa!Si noi ( eu &sotzul) ne rugam destul de des pt bebe cand eram la inceput de sarcina...si ne-a iesit un nazdravan de bebe, a avut la nastere 5,270 si 60 cm...Si am dus sarcina 41 de saptamani....

nicoleta100 16 ian 2012 15:54:13

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 902525)
hello, hello greu dar apar si eu.....

pe linga intrebarile tale moni, mai intreb si eu in cate zile a-ti ajuns de la primele linguri de pireu de legume pana la a inlocui o masa.
Azi incepem primele lingurite de legume fierte: morcov+telina+pastarnac si cartof. Ma gandeam ca in 3-4 zile daca totul e ok sa scot o masa de lapte pentru legume.

moni eu la primul bebe cam pe la 8-10 luni stoi ca faceam papa pe 2 zile si tineam in frigider si a fost ok. Si am incalzit si la microunde :)

pupici
:-*

am uitat sa va spun ca si noi azi vrem sa papam carnita de pui ! sper sa ii placa! din pacate nu am carnita de la tara ,ii vom da din comert !:(
ii mai pun la fiert si un morcov si un cartofior mic!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:17:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO