forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Fl0r3ntina 20 mar 2012 15:16:16

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 988873)
eu la Radu foloseam cu succes varianta portocalie a pampersului ,sleep & play! dar nu mai gasesc nicaieri ,nu stiu ce s-a intampat!!!:-s
apoi am luat love baby de la dm ,si s-a iritat saracul :((de abia am scapat de iritatie!#:-s
acum folosim pampers varianta de pachet verde.albastra ,ultima data am luat cu 69.9 -82 bucati(noi folosim nr 4)

ps:la Robert nu mai am nevoie ,ii pun noaptea la somn ,dar il folosim o saptamana intreaga pt ca nu mai face pe el!

am cautat si eu varianta sleep&play dar nu am gasit..tot nr 4 folosesc si eu...si tot asa am luat din kaufland la 70 ron..82buc si un pachet de servetele gratuit

nicoleta100 20 mar 2012 15:18:55

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 988884)
pai da simo..dar cand vezi ca poti sa cumperi acelasi ceai la jumatate de pret..si cereale la fel...e o treaba...eu am luat ceai de plante de la humana din farmacie 2 cutii cu 44 ron...pe site 14ron cutia..si acum am vazut pe un alt site 12 ron cutia...si la cereale la fel in farmacie 26 ron cutia de 250gr..pe site cutia de 500gr 24ron..eu zic ca se merita sa urmaresti preturile

si eu caut reduceri ,preturi mai bune ! :-s
criza asta m-a terminat!!!:-s
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 988888)
am cautat si eu varianta sleep&play dar nu am gasit..tot nr 4 folosesc si eu...si tot asa am luat din kaufland la 70 ron..82buc si un pachet de servetele gratuit

oooo ....mai buna afacere decat a mea! :Deu nu am primit servetele(drept e ca de la alt magazin am cumparat):D

simonet 20 mar 2012 15:21:06

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 988884)
pai da simo..dar cand vezi ca poti sa cumperi acelasi ceai la jumatate de pret..si cereale la fel...e o treaba...eu am luat ceai de plante de la humana din farmacie 2 cutii cu 44 ron...pe site 14ron cutia..si acum am vazut pe un alt site 12 ron cutia...si la cereale la fel in farmacie 26 ron cutia de 250gr..pe site cutia de 500gr 24ron..eu zic ca se merita sa urmaresti preturile

da, flori dar poate tu cumperi mai multe odata. eu nu vreau sa fac stocuri pt ca ma gandesc ca poate i se schimba gusturile Raisei si nu mai vrea de ex. cereale cu fructe, sau ca ceaiul nu ii mai place, eu ii dau diversificat si nu cumpar mereu aceleasi lucruri, asa m-am obisnuit eu.

in plus noi de pe net nu prea comandam si sa mergem sa cumparam de la nu stiu ce magazin o chestie, e mai mult benzina pana acolo decat diferenta de pret. la mine chestia asta e si mostenire de familie, ai mei sunt tare comozi si mai bine platesc mai mult decat sa isi miste fundul.

nicoles23 20 mar 2012 15:30:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
si eu sunt in cautare de oferte/reduceri dar intrad-evar nu dinacelea care sa coste mai mult benzina decat dif de pret.

daca indemnizatia mea sa redus, atunci clar caut deduceri si macar ce pot sa iau redus sa fie redus....pe de alta parte ne-am hotarit sa luam brinza, smantana, lapte, oua doar de la tara asa ca 1 data la 2 saptmini mergem pana la sat ne costa ceva drumul dar se merita calitatea produselor un drum mai des la sat :)

aleka008 20 mar 2012 15:33:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 988773)
un site interesant pt pampersi ati gasit???(adica la un pret bun)


Pret bun am gasit la Huggies pe site-ul mykids. Au si alte chestii misto pe acolo. Am luat de la ei si olite, au fost foarte seriosi. Acest model m-a incantat foarte mult, nu mai miros urat si nu s-a iritat de la ei. Creme si doctorii iau de la farmaciatei, au super preturi.

nicoleta100 20 mar 2012 15:33:49

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 988907)
si eu sunt in cautare de oferte/reduceri dar intrad-evar nu dinacelea care sa coste mai mult benzina decat dif de pret.

daca indemnizatia mea sa redus, atunci clar caut deduceri si macar ce pot sa iau redus sa fie redus....pe de alta parte ne-am hotarit sa luam brinza, smantana, lapte, oua doar de la tara asa ca 1 data la 2 saptmini mergem pana la sat ne costa ceva drumul dar se merita calitatea produselor un drum mai des la sat :)

s-a redus? de ce ? (ai scris si nu am citit eu?:-/:-/:-/)

aleka008 20 mar 2012 15:40:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Oare ce e cu forumul? Nu mi se posteaza raspunsurile.. si cand intru dupa 20 min le vad aici!

nicoles23 20 mar 2012 15:43:33

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 988913)

s-a redus? de ce ? (ai scris si nu am citit eu?:-/:-/:-/)

pai cu sabi am intrat pe o lege in cic si cu tavi sa schimbat legea cand eram insarcinata....asta de acuma cu 2 variante. Si eu am ales tot 2 ani si e plafonata indemnizatia la 1200ron, iar eu aveam peste :).

asta e, bani se mai fac, dar ani astia in care copilul are nevoie de mama trec si nu se mai intorc, asa ca, chiar daca e mai greu financiar am ales tot 2 ani...si deja 8 luni acusi s-au dus ;p

:-*

nicoleta100 20 mar 2012 15:53:13

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 988928)
pai cu sabi am intrat pe o lege in cic si cu tavi sa schimbat legea cand eram insarcinata....asta de acuma cu 2 variante. Si eu am ales tot 2 ani si e plafonata indemnizatia la 1200ron, iar eu aveam peste :).

asta e, bani se mai fac, dar ani astia in care copilul are nevoie de mama trec si nu se mai intorc, asa ca, chiar daca e mai greu financiar am ales tot 2 ani...si deja 8 luni acusi s-au dus ;p

:-*

acum am inteles!
la mine nu s-a pus problema asa ,eu am 600+200!:-s asta e! bine ca e si asa si nu mai rau!:-s

aleka008 20 mar 2012 16:29:57

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 988773)
un site interesant pt pampersi ati gasit???(adica la un pret bun)

La Mykids sunt Huggies ieftini iar la Farmacia Tei am gasit medicamente si creme ieftine.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:35:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO