forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

lulus07 23 mar 2012 13:02:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 992838)
fetelor a-ti semnat petitia?
daca nu va rog sa o faceti!
si daca nu e deranjul prea mare sa o distribuiti pe facebook !
multumesc!>:D<>:D<>:D<

Da, da! Semnat si distribuit! :-*>:D<

simonet 23 mar 2012 13:31:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Si eu am semnat, Nico!!:)

nicoleta100 23 mar 2012 13:45:04

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 992969)


Da, da! Semnat si distribuit! :-*>:D<

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 993047)
Si eu am semnat, Nico!!:)

multumesc mult fetelor!
este foarte important sa da-ti si mai departe (neamuri,colegi,prieteni)!!!
va pup:x:x:x:x:x:x:x:x

Fl0r3ntina 23 mar 2012 19:59:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
si eu am semnat petitia!

azi am fost cu Mihaita la spital-Grigore Alexandrescu..l-a vazut un doctor chirurg si l-a curatat, i-a dat cu o crema si i-am pus o compresa sterila cu rivanol si i s-a mai dezumflat...saracul il doare si cand face pipi plange...mi-a zis sa mai ma duc peste 7 zile sa il mai vada inca odata..in seara asta nu ii mai fac baie..de fiecare data cand ii schimb pampersul ii schimb si compresa cu rivanol...ii dau cu tetraciclina unguent...vai de putza lui

Fl0r3ntina 23 mar 2012 22:10:57

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
credeti ca e prea devreme pt decalotat?m-am grabit?

dorutza 23 mar 2012 22:15:44

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 993518)
credeti ca e prea devreme pt decalotat?m-am grabit?

nu stiu
dar bine ca ai rezolvat problema..
si eu ma bucur ca am rezolvat si eu problema.. a fost 2-3 zile mai nasol la curatat dar e mai bine ca acuma ii putem curata bine si nu ni frica sa mai tragem..

dorutza 23 mar 2012 22:21:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
eu toata ziua stau afara cu david..
azi de ex am mers la 12 si ne-am intors la 7..
am fost in parc pana la 4 jumate i-am dus mancare cu el, jucarii, adidasi ca sa si putem umblaa .. asa de repede a trecut timpul...

si apoi restul timpului pana la 7 am stat in curte, a stat cu tati, eu am urcat sus si am facut niste clatite... dietetice..:D
ma bucur ca david si-a revenit, si e vesel din nou, cu chef de joaca, vorbit, chiut si umblat si nu mai maraie de loc.. chiar nu stiu de ce a marait primele zile ale saptamanii..

am incercat sa-i dau lapte praf... nu l-a acceptat, normal... deci am dat banii aiurea pe cutie... :D:D
in rest ceai reusesc sa-l prostesc sa bea 100 ml pe zi..

dorutza 23 mar 2012 22:24:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 993424)
si eu am semnat petitia!

azi am fost cu Mihaita la spital-Grigore Alexandrescu..l-a vazut un doctor chirurg si l-a curatat, i-a dat cu o crema si i-am pus o compresa sterila cu rivanol si i s-a mai dezumflat...saracul il doare si cand face pipi plange...mi-a zis sa mai ma duc peste 7 zile sa il mai vada inca odata..in seara asta nu ii mai fac baie..de fiecare data cand ii schimb pampersul ii schimb si compresa cu rivanol...ii dau cu tetraciclina unguent...vai de putza lui

si eu am ramas socata chiar prima data cand a tras dr de ea in jos... era asa de multa secretie alba acolo... cine stie de cand era acolo ca noi nu l-am curatat niciodata asa, n-am reusit sa tragem pana in capat.. ne-a aratat cum se face, si cum trebuie curatat santul ala
oricum eu il las pe taica-sau sa faca operatiunea ca eu am unghii

Fl0r3ntina 23 mar 2012 22:32:11

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 993535)

si eu am ramas socata chiar prima data cand a tras dr de ea in jos... era asa de multa secretie alba acolo... cine stie de cand era acolo ca noi nu l-am curatat niciodata asa, n-am reusit sa tragem pana in capat.. ne-a aratat cum se face, si cum trebuie curatat santul ala
oricum eu il las pe taica-sau sa faca operatiunea ca eu am unghii

taicasu la 4 ani a fost operat de fimoza si cand il curata maicasa..el incepea sa planga si taicasu ii spunea...ma ce as vrea eu sa imi faca si mie asa...si bogdan spunea uite fa-i lui tata ca el vrea....da fa-i si lui tataie...:)))) si el isi aminteste foarte bine prin ce a trecut..si cand il curat eu pe mihaita ...parca il doare pe el..si e palid la fatza
am vb azi si cu o verisoara de a mea..l-a operat pe ala mic de fimoza si daca nu l-a curatat bine..daca nu i-a decalotat-o in fiecare seara s-a strans iar..si acum trebuie sa o ia de la capat...

aleka008 23 mar 2012 22:34:21

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 992174)

de ce nu?:-/
pt ei (cred) e mai bun laptele praf ca si laptele de vaca cel putin pana la un an... eu o sa-i dau lapte de vaca dupa 1 an.
eu i-am luat cereale gata cu lapte praf numai pun apa.

si p.s
nici macar nu e bun si sanatos laptele de vaca nici pt noi, e mult mai sanatos laptele de soia sau de orez..

si eu prefer sa-i dau de la tarani... tot e mai sanatos, si nu sunt calorii goale.. ii dai mai putin sau il amesteci cu apa sa pape mai mult...

eu nu i-am dat iaurt inca si nici lapte
i-am dat doar branzica...tot de la tarani.. prima data s-a onstipat dar acum e ok.. i-am dat-o initial cu suc de porto facuta la blender, si acuma i-o dau cu ceai de musetel tot facuta la blender si ii place foarte mult

i-am cumparat azi lapte praf... am simtit o tristete imensa cand l-am luat de pe raft sa-l pun in carucior... nici nu stiu daca o sa-i dau ca si completare, dar am zis sa-l am pregatit.. totusi as vrea sa incerc sa vad daca ar dormi mai bine noaptea
nu e vorba ca nu am lapte, ca am, dar ma tem ca nu se satura cu el, si nici nu vreau sa-l tin flamand numai de dragul de a nu-i da lapte praf.. of nici nu stiu...
oricum sunt sanse sa nu accepte biberonul :)

Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 993535)

si eu am ramas socata chiar prima data cand a tras dr de ea in jos... era asa de multa secretie alba acolo... cine stie de cand era acolo ca noi nu l-am curatat niciodata asa, n-am reusit sa tragem pana in capat.. ne-a aratat cum se face, si cum trebuie curatat santul ala
oricum eu il las pe taica-sau sa faca operatiunea ca eu am unghii

Ce lapte i-ai luat? Eu am incercat 3 tipuri de lapte pana cand a acceptat Milumil, e greu sa renunte la san. Cunosc sentimentul de vinovatie/tristete/melancolie ce te incearca cand renunti la san, dar daca e mai bine pentru bebe o sa fie ok.

Imi pare rau pentru baietii vostrii cu problemele astea, dar oricum pentru fetite o sa le fie mai greu toata viata pe cand baietii sufera un pic la inceput si le trece. Femeile sunt oricum mai sensibile si mai predispuse la boli ginecologice asa ca fiecare cu ale lui.. :)

Diana, cum te mai simti, esti ok? S-au strans ceva banuti? Nu am avut timo dar saptamana viitoare vei primi si ceva din partea noastra, ai speranta ca totul va fi bine!

Weekend placut tuturor mamicilor!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:15:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO