forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

rommyna 03 sep 2013 10:46:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Madalina Nenciu (Post 1294723)

Dragele mele, cele care va faceti probleme cu spatiul pentru bebelusi, va spun din propria experienta sa nu va mai faceti astfel de griji.Pe mine parintii mei m-au crescut intr-o garsoniera confort 3, pana cand au avut posibilitatea sa cumpere un apartament, si m-au crescut intr-un mediu plin de iubire si fericire.:xImportant este sa fie familia unita, ca restul se rezolva in timp si cu rabdare.:)

Pai si noi am crescut cumva asemanator pana pe la vreo 6 ani. Stateam cu totii intr-o camera, eu cu ai mei in pat si soru-mea in patut cand era mica, iar cand a mai crescut dormeam toti 4 intr-un pat. Aveam un recamier, il intindeau, deschideau si zona unde se depozita, puneau cateva paturici ca sa nu simtim discomfort si dormeam bine mersi. Si slava cerului! nu am ramas nici cu sechele, nici traume, am fost iubite si ni s-a oferit tot ce era omeneste posibil de catre parinti. Intre timp ai mei au facut ditamai vila :))

Da, cateodata facem nazuri in loc sa apreciem toate lucrurile minunate de care avem parte. Iar eu si mister stam in apartament de doua camere, fie el si open space si tot ne strambam :)) Ca asa e omul, mereu nemultumit. Adevarul este ca am luat special pat de 1,60 m latime ca sa aibe loc si bebe cu noi pana cand va dori sa doarma singur (stiu ca sunteti impotriva, era doar o idee/situatie ;))

Prapadeala 03 sep 2013 11:10:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Romina, eu nu sunt impotriva dormitului cu bebe, prefer varianta cu bebe in patul lui, dar mereu am zis ca ma voi mula dupa nevoile lui. Sunt f putine lucruri care le consider batute in cuie cand vine vb de Sebi

Gea, ma bucur ca va adaptati bine la cresa.

Doruta, la multi ani! >:D<

rommyna 03 sep 2013 12:25:33

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1294739)
Romina, eu nu sunt impotriva dormitului cu bebe, prefer varianta cu bebe in patul lui, dar mereu am zis ca ma voi mula dupa nevoile lui. Sunt f putine lucruri care le consider batute in cuie cand vine vb de Sebi

Stiu ca sunt multe mamici impotriva: ba ca se invata prost copilul, ba ca distruge viata de cuplu a parintilor si alte bla-blauri :))

Eu si mister suntem foarte flexibili in ceea ce priveste bobitza si nu ne dam in laturi de la nimic, atat timp cat nu ii aducem vreun prejudiciu. Asa vad si eu, ca nevoile lui bebe sunt mai importante decat orice dorinta de a mea. Cel putin in viziunea mea. Si apoi vedem noi cum se arajeaza lucrurile.

Pupici lui Sebi! Sper ca nu-l mai doare burtica pe micutz! >:D< :-* Uite acus face si el o luna :x

Diana D 03 sep 2013 12:38:20

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1294734)


Da, cateodata facem nazuri in loc sa apreciem toate lucrurile minunate de care avem parte. Iar eu si mister stam in apartament de doua camere, fie el si open space si tot ne strambam :)) Ca asa e omul, mereu nemultumit. Adevarul este ca am luat special pat de 1,60 m latime ca sa aibe loc si bebe cu noi pana cand va dori sa doarma singur (stiu ca sunteti impotriva, era doar o idee/situatie ;))

Si noi dupa ce s-a nascut bebe Carla am luat pat de 1.60 m latime :)) ea doarme in patul ei dar au fost si mai sunt zile cand o mai luam cu noi in pat, ba e mai morocanoasa de la dinti, ba era prea frig in camera si nu ma lasa inima sa o las in patut, si noi o mai luam cu noi din cand in cand pe la 7 dimi cand incepe sa se foiasca in patut pana pe la 9.
Norocu nostru cu ea e ca nu s-a obisnuit sa doarma cu noi, ii place dar in acelasi timp doarme si inpatutu ei :x

Prapadeala 03 sep 2013 12:49:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 1294754)
Si noi dupa ce s-a nascut bebe Carla am luat pat de 1.60 m latime :)) ea doarme in patul ei dar au fost si mai sunt zile cand o mai luam cu noi in pat, ba e mai morocanoasa de la dinti, ba era prea frig in camera si nu ma lasa inima sa o las in patut, si noi o mai luam cu noi din cand in cand pe la 7 dimi cand incepe sa se foiasca in patut pana pe la 9.
Norocu nostru cu ea e ca nu s-a obisnuit sa doarma cu noi, ii place dar in acelasi timp doarme si inpatutu ei :x

Dimineata si noi mai facem la fel ca sa mai prindem putin somn, ca la el in patut nu sta singur

Diana D 03 sep 2013 12:54:40

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1294757)

Dimineata si noi mai facem la fel ca sa mai prindem putin somn, ca la el in patut nu sta singur

Eu iubesc momentele de dimi si sa vezi la 1 an acum daca ne intoarcem cu spatele k ea se trezeste inainte se urca pe noi, ne bate cu manuta pe spate, incepe sa tipe "mami" , "tati", "bebe" .imi vine sa o pap:x

Diana D 03 sep 2013 13:36:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Sunt asa fericita in fiecare moment cand o vad pe Carla atat de vesela, libera, sanatoasa si ma gandesc cat de iubita de Dzeu a fost si este :)
A trecut un an si o luna de la operatie, am fost luna trecuta la control si suntem bine :) Sa fie Dzeu mereu langa noi si ea sa fie bine toata viata!

Asta e un update ca demult nu v-am mai povestit de aspectul acesta si voi mereu ati fost langa noi cand am avut nevoie.

madalinafrincu 03 sep 2013 14:05:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Diana, Carla e o fetita minunata si intradevar Dumnezeu o iubeste si noi o iubim ca e o ranjita :x


eu am 3 dormitoare la casa dar patutul Almei a stat la noi in camera, pana pe la 2 ani, am simtit nevoia sa stea aproape de noi si e important mai ales in primele zile din viata, eu lipeam patutul ei de patul nostru si ii dadeam jos partea laterala, imi era frica sa nu ma asez pe ea in somn , de asta nu o luam in pat ;), dar e important sa fi langa ei nu la o camera distanta, mie mi se pare abandon si imi era mila de ea, dar eu sunt mai disperata, nah :P
Nu vad ce e rau in asta, acum doarme bine mersi la ea in camera, singura si fara probleme, cat despre viata sexuala exista si alte variante gen baie , hol, etc :">

rommyna 03 sep 2013 14:21:38

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1294757)

Dimineata si noi mai facem la fel ca sa mai prindem putin somn, ca la el in patut nu sta singur

Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 1294760)
Eu iubesc momentele de dimi si sa vezi la 1 an acum daca ne intoarcem cu spatele k ea se trezeste inainte se urca pe noi, ne bate cu manuta pe spate, incepe sa tipe "mami" , "tati", "bebe" .imi vine sa o pap:x

Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1294773)
eu am 3 dormitoare la casa dar patutul Almei a stat la noi in camera, pana pe la 2 ani, am simtit nevoia sa stea aproape de noi si e important mai ales in primele zile din viata, eu lipeam patutul ei de patul nostru si ii dadeam jos partea laterala, imi era frica sa nu ma asez pe ea in somn , de asta nu o luam in pat ;), dar e important sa fi langa ei nu la o camera distanta, mie mi se pare abandon si imi era mila de ea, dar eu sunt mai disperata, nah :P
Nu vad ce e rau in asta, acum doarme bine mersi la ea in camera, singura si fara probleme, cat despre viata sexuala exista si alte variante gen baie , hol, etc :">

Pentru toate experientele voastre cu bebei nu am decat atat de spus : I feel the love! :x:x:x[*51*][*51*][*51*][*48*][*48*][*48*][*43*][*43*][*43*][*47*][*47*][*47*][*47*][*47*]

Diana D 03 sep 2013 14:22:41

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1294773)
Diana, Carla e o fetita minunata si intradevar Dumnezeu o iubeste si noi o iubim ca e o ranjita :x

:-*>:D<Multumesc mult Mada!e ranjita lu mami si lu tati, viata noastra

eu am 3 dormitoare la casa dar patutul Almei a stat la noi in camera, pana pe la 2 ani, am simtit nevoia sa stea aproape de noi si e important mai ales in primele zile din viata, eu lipeam patutul ei de patul nostru si ii dadeam jos partea laterala, imi era frica sa nu ma asez pe ea in somn , de asta nu o luam in pat ;), dar e important sa fi langa ei nu la o camera distanta, mie mi se pare abandon si imi era mila de ea, dar eu sunt mai disperata, nah :P
Nu vad ce e rau in asta, acum doarme bine mersi la ea in camera, singura si fara probleme, cat despre viata sexuala exista si alte variante gen baie , hol, etc :">


Yap Mada i feel the same >:D< si noi avem patutu ei in camera noastra, si apropo de viata sexuala, Carla doarme tun ;))) si noi suntem pe mute :)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:48:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO