Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4961 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 14:21:21
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Va imbratisez cu drag, scumpele mele!

Dupa cum tot citesc, vad ca se intampla ceva in lumea asta, de toate sunt asa anapoda, ca nici de la voi, nici de la alti prieteni nu aud mai nimic de bine, sincera a fiu .

Sanatate multa tuturor, curaj si credinta sa avem si sa ne dea Cel de Sus putere sa trecem peste momentele grele care ne apasa!

Nici eu nu prea am putere sa vorbesc, am intrat numai pentru a va asigura de sustinerea mea. Sunt alaturi de voi, cu tot sufletul si ma rog pentru vremuri mai bune.

__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
incognito (09 dec 2012), lacra81 (09 dec 2012), losefat (09 dec 2012), manumanuela (09 dec 2012)
  #4962 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 14:23:16
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Post Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Off Emy.....
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4963 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 14:36:07
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetele,mergeti la vot?eu ma duc mai pe la 5-6,cat eram in Italia nu puteam sa votez ca urnele erau in orase indepartate si asa ma ofticam..Am si eu ceva de zis,asa ca ma duc..
Nu sunt hotarata inca,intre reprezentatii a 2 partide..unu f nou si unul vechi da pe care nimeni nu-l voteazaPe astia care au tot fost nu-i mai votez,nici moarta
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4964 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 14:45:30
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Post Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

M as duce.........dar dupa ce ma culc umpic ca mi e somn de la atata plans....
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4965 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 16:39:02
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dragele mele,
va doresc: o duminica frumoasa!
Desi eu sunt speriata de atata zapada...ninge,ninge...sunt deja muntii de zapada...
Ma tem de mersul la gradi/scoala/job...hm...parcarile sunt o problema mereu...dar in caz de ninsoare e groaznic...si este si gheata sub...deci oribil, asa ca voi circula cu jeepul sotului...hm...mie imi place masina mea...dar a lui e 4X4.
Sa nu va suparati pe mine insa eu la vot nu merg...eu consider ca nu conteaza si cred 100% ca deja totul e hotarat...plus ca habar n-am cu cine sa votez...
Va pup pe toate!
Emy, sanatate multa nepotelului...asa e la noi fereasca d-zeu sa ajungi in spital...e o situatiede cosmar...e fff trist!
Ana imi pare rau, vad ca discutiile cu sotul tau continua...pacat..te pup draga mea!
Fulgu, Kamy,Roxi, Feli, Manu, Sherpica, Rozi, Irina....daca am omis pe cineva...sorry dragele mele...este neintentionat ....va pup si va doresc:
multa sanatate...o saptamana minunata...spor in tot ce va propuneti!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui losefat:
anaralu29 (09 dec 2012), coco23 (09 dec 2012), incognito (09 dec 2012), manumanuela (09 dec 2012), rozica1965 (09 dec 2012), sherpika (09 dec 2012), VentoFreddo (09 dec 2012)
  #4966 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 17:15:01
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Si la noi a inceput sa ploua tareeePartea cea mai urata este ca deja munca mea de ieri cu spalatul ferestrelor s-a dus "pe apa sambetei" eram sigura ca asa o sa se intample, asa patesc mereu.
Duminica frumoasa alaturi de parinti Roxi!
Ei am avut noroc , cand am plecat s-a oprit ploaia, dar sunt 2 gr afara...eu sper sa ninga. Si mie mi-a facut geamurile praf..
Multumesc, a fost ok, ca am stat cu mama.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna scumpele mele ,eu tot pedepsita la patut sunt ,fac treaba decat ce este necesar mancare un pic curat ceva dulce si hop in patut ,nici la laptop nimic,a intrat al meu in mine ca am avut o saptamana groaznica si inca mai am ,stiti voi plina de dureri ...si nu a mai suportat sa ma vada asa cum ma chinui l-a sunat pe fratimiu si m-a spus ca nu stau locului...si amandoi sunt pe capul meu si mamii paznic ! Dar nu va faceti griji pentru mine ca sunt ok ,sunt puternica si reusesc sa trec peste tot ,sa nu uitati sa va iubesc pe toate si va citesc ,dar nu pot sa va raspund ca nu suport lumina de la laptop ,migrenele isi fac de cap .
Fug sa fac o supica pentru mine si al meu ,o duminica placuta !
Fulgule, sper sa te simti mai bine saptamana ce vine Sa imi scrii 2 vorbe pe PM sau mail daca poti..stii tu despre ce..
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Buna dragele mele...noi am fost la fotbal cu Darius dar cand sa inceapa mi- a zis ca se simte rau...de dimi a avut diaree...ced ca e virusul luat de la Sorana de la gradi...si tot ala l- am avut si eu de mi- a fost asa rau greata si varsatuei...se pare ca nu e de la medicamente.....am stat putin si ne- am uitat si acum am venit acasa...ninge ca in povesti si la noi.Partea buna e ca a vb sorul cu medicul meu de fam,care are baiatul cu daius la fotbal si maine merg sa_ mi dea medical si chiar dc nu mai am xontract de munca ma plateste casa de asig de sanatate ca oricum nu as putea muncii a um cu mana....si ma simt mai bine azi,greturi mai am dar nu chiar asa....
Fulgu iubita iti doresc din tot sufletul insanatosire grabnica....odihneate- te si sa speram ca vii cu vesti bune....
Emy cum se simte David?
Roxy,Anes,Angi,Miha si tuturor fetelor un pupik dulce de a mine....
Of deci asta era. Sper sa va simtiti mai bine maine.
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Fetele...buna...
Sunt suparata.....................Sotul ..ne am certat aseara.....de dimineata plang..m a facut obeza.Asta dupa ce i am zis hai sa facem ceva sa ne intelegem.....m a vazut asa si a zis ..depresie placuta..vedea ca sunt suparata.
Acum nu mai vorbeste cu mine si a iesit afara ,sper sa mi rezolv situatia.
Stiu ca eu am o mare vina si aceea ca n am renuntat si am tot vorbit cu el ba la telefon..ba..dar ma simteam singura si sincer n am maulti prieteni sa ies sa cuinosc pe altcineva..mi e greu..
Adineauri am mancat biscuiti ..........
Imi pare rau sa va intristez...si pe voi...
Ralu, eu nu mai stiu exact despre situatia ta, insa sper sa se rezolve totul si sa ai parte de sarbatori linistie. Iar daca nu mai merge si nu mai merge, poate e mai bine sa pui capat, doar esti tanara si poti gasi pe cineva care sa te aprecieze. Eu vorbesc la general, ca nu stiu exact situatia, as aca sa nu fie cu suparare.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,iubitele
Waa..la voi ninge asa tare?la mine era caldut si inorat de dimi..acuma ploua de rupe,si geamurile mele pe care le spalasem sapt trecuta sunt iar varza..Vad stirile acuma,in toata Europa e frig polar,in ungaria si polonia cu morti de frig..minus 15 grade..cred ca ajunge si la noi curand..
David e mai bine,slava Domnului si tuturor sfintilor..Ieri am stat pana tarziu cu el,tot il doare si plange,si a ramas cu frica de olitza...
Azi am facut bradul,aseara cand am venit de la David nu am mai intrat la voi pt ca am facut atze la globulete,am avut multe si mi-a luat la timp..azidimi am pus instalatia si globuletele,mai am de modificat pe ici colo,da mai pe seara,acuma ma simt obosita..cred ca e si ultima zi de rusi,asa atasati sunt de mine ca nu vor deloc sa plece..
Am gatit linte pt al meu,am mancat si eu 2 linguri,ceva telemea si masline,fara paine..si juma pahar de vin rosu.La md am avut ceai cu miere,merisoare si am luat pe stomacul gol si tinctura de echinaceea,nu m-am mai tinut de ea..sper sa o reiau si sa termin cura de data asta.

Roxyasa as sta cu voi mai mult..da nu am timp,insa nu ma dau batuta,intru macar o data pe zi,ca daca fac o pauza mai mare de la forum imi e greu sa revin..cred ca asa pateste si Feli,si Ali,si Crina..ma bucur ca ai batutu la remi,ati jucat barem pe bani?
Incet incet poate va linistiti si voi si David.Sanatate micutului si voua.
Si la noi mult prea cald si urat..
N-am jucat pe banijucam de placere si sa treaca timpulPup.
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Va imbratisez cu drag, scumpele mele!

Dupa cum tot citesc, vad ca se intampla ceva in lumea asta, de toate sunt asa anapoda, ca nici de la voi, nici de la alti prieteni nu aud mai nimic de bine, sincera a fiu .

Sanatate multa tuturor, curaj si credinta sa avem si sa ne dea Cel de Sus putere sa trecem peste momentele grele care ne apasa!

Nici eu nu prea am putere sa vorbesc, am intrat numai pentru a va asigura de sustinerea mea. Sunt alaturi de voi, cu tot sufletul si ma rog pentru vremuri mai bune.

Servus Mariana. SImt ca si tu ai ceva probleme. Sper sa fii mai bine cat de curand . Multa sanatate si tie. SI cam ai dreptate, toata lumea numai de probleme vorbeste..de la o vreme incoace.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele,mergeti la vot?eu ma duc mai pe la 5-6,cat eram in Italia nu puteam sa votez ca urnele erau in orase indepartate si asa ma ofticam..Am si eu ceva de zis,asa ca ma duc..
Nu sunt hotarata inca,intre reprezentatii a 2 partide..unu f nou si unul vechi da pe care nimeni nu-l voteazaPe astia care au tot fost nu-i mai votez,nici moarta
Am fost la vot cand am mers la ai mei..desi nu le am cu politica , partidele, cam toti sunt la fel..
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
M as duce.........dar dupa ce ma culc umpic ca mi e somn de la atata plans....
Sper ca te-ai odihnit. Bea un ceia de tei , calmeaza.
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dragele mele,
va doresc: o duminica frumoasa!
Desi eu sunt speriata de atata zapada...ninge,ninge...sunt deja muntii de zapada...
Ma tem de mersul la gradi/scoala/job...hm...parcarile sunt o problema mereu...dar in caz de ninsoare e groaznic...si este si gheata sub...deci oribil, asa ca voi circula cu jeepul sotului...hm...mie imi place masina mea...dar a lui e 4X4.
Sa nu va suparati pe mine insa eu la vot nu merg...eu consider ca nu conteaza si cred 100% ca deja totul e hotarat...plus ca habar n-am cu cine sa votez...
Va pup pe toate!
Emy, sanatate multa nepotelului...asa e la noi fereasca d-zeu sa ajungi in spital...e o situatiede cosmar...e fff trist!
Ana imi pare rau, vad ca discutiile cu sotul tau continua...pacat..te pup draga mea!
Fulgu, Kamy,Roxi, Feli, Manu, Sherpica, Rozi, Irina....daca am omis pe cineva...sorry dragele mele...este neintentionat ....va pup si va doresc:
multa sanatate...o saptamana minunata...spor in tot ce va propuneti!
Ema..nu vrei sa facem schimb?
Dau ploaie ..pe zapada..
SI vremea a luat-o razna..
Grija mare cu masina..si o saptamana usoara.

Anes, n-am mai apucat nici sa te sun nic sa iti scriu pe mail. Poate iti scriu sapt asta un mail. Ai si t u grija cu masina..
Angi o fi plecat la drum? Sper sa ajunga cu bine acasa.
Manu nu a intrat azi. Flory, Andra.. si restul fetelor , sper ca sunteti bine si va pup.
Ma intind si eu putin, la tv-ul meu.AL meu se uita la handbal..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de incognito; 09 dec 2012 at 17:22:37.
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui incognito:
anaralu29 (09 dec 2012), andra_aly (10 dec 2012), losefat (09 dec 2012), sherpika (09 dec 2012), VentoFreddo (09 dec 2012)
  #4967 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 17:29:46
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am uitat sa zic ca maine sar cantarul.
Ieri am avut probleme cu burta, am luat imodium si azi ...sunt ca un balon. Asa ca nu are sens sa ma cantaresc. O las pe marti sau miercuri.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui incognito:
Kamyy (09 dec 2012)
  #4968 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 17:49:38
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Post Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Ma rog la Dumnezeu sa fie definitiv aceasta cearta sa nu ne mai impacam...
Acum zice ca e pe drum sa si ia bagajul ca a fost la ai lui,vrea sa mi puna si windows ul..ca a expirat...sper sa ne despartim in toane bune..
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4969 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 18:07:40
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

salutare!
am venit de la tara ..a nins ca in povesti
am facut carnatii ,au iesit yammmy .. acu ceva timp i-am gustat cu muraturi ..i-au iesit si anul asta sotului ..eram in stare sa pap numai pepene murat
acusica intru la baita si nani
sotul e plecat pe stadion la meci

emy,sanate nepotelului
roxy,o seara minunata
ralu ,imi pare rau
sherpy
o seara frumoasa si tuturor
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
anaralu29 (09 dec 2012), incognito (09 dec 2012), sherpika (09 dec 2012), VentoFreddo (09 dec 2012)
  #4970 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 18:10:44
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna fetele,gata am venit si eu..afara nu mai ploua da e inca caldutz..sa fie vreo 5-6 grade..poate maine ma trezesc si eu cu patura de nea ..
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dragele mele,
va doresc: o duminica frumoasa!
Desi eu sunt speriata de atata zapada...ninge,ninge...sunt deja muntii de zapada...
Ma tem de mersul la gradi/scoala/job...hm...parcarile sunt o problema mereu...dar in caz de ninsoare e groaznic...si este si gheata sub...deci oribil, asa ca voi circula cu jeepul sotului...hm...mie imi place masina mea...dar a lui e 4X4.
Sa nu va suparati pe mine insa eu la vot nu merg...eu consider ca nu conteaza si cred 100% ca deja totul e hotarat...plus ca habar n-am cu cine sa votez...
Va pup pe toate!
Emy, sanatate multa nepotelului...asa e la noi fereasca d-zeu sa ajungi in spital...e o situatiede cosmar...e fff trist!
Ana imi pare rau, vad ca discutiile cu sotul tau continua...pacat..te pup draga mea!
Fulgu, Kamy,Roxi, Feli, Manu, Sherpica, Rozi, Irina....daca am omis pe cineva...sorry dragele mele...este neintentionat ....va pup si va doresc:
multa sanatate...o saptamana minunata...spor in tot ce va propuneti!
hai ca m-ai facut sa rad..cum sa ne suparam,fiecare face ce vrea si cand vreanu e obligatoriu..
waa,ce ninge la tine..ciudat e ca imi place cand ninge,da dupa cateva zile nu mai imi place..incepe sa se topeasca,sa se mocirleasca..si eu raman impotmolita in campul asta al meu
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Am uitat sa zic ca maine sar cantarul.
Ieri am avut probleme cu burta, am luat imodium si azi ...sunt ca un balon. Asa ca nu are sens sa ma cantaresc. O las pe marti sau miercuri.
Oare de la ce ai avut probleme..chiar ziceam ca tu esti cea mai sanatoasa dintre noi si hop! vii cu vestea astasper sa iti treaca si sa te dezumfli..eu cred ca pe vineri ma urc pe cantar..
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Ma rog la Dumnezeu sa fie definitiv aceasta cearta sa nu ne mai impacam...
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Acum zice ca e pe drum sa si ia bagajul ca a fost la ai lui,vrea sa mi puna si windows ul..ca a expirat...sper sa ne despartim in toane bune..
hai ca sunteti culmea..va despartiti,vine sa isi ia bagaju' da iti instaleaza si windousul..ciudata relatie mai aveti,cred ca sunteti inca 2 copii imaturi amandoi,va jucati de-a casnicia..
Oricum,sper sa se termine in modul cel mai bun pentru tine,sa nu suferi..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
incognito (09 dec 2012), lacra81 (09 dec 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole