View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 14:26:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de pety Vezi mesajul
Ciao fetele!De ex.azi de dimineata am papat 2 felii de paine prajita cu o lingurita de miere si cafea cu lapte(nu pot trai fara cafea cu lapte)...pe urma la pranz am papat 100 g de hamburger de vita(pe care l-am fiert in putina apa,(ptr ca nu aveam chef sa spal tigaia grill pentru un hamburger) impreuna cu 2 castraveti si 2 rosii mici.Diseara ma gandeam sa mananc mozzarella sau 2 oua fierte cu legume...am facut si 30 abdomene si am fost o ora in parc cu baietelul(plus 20 minute de bicicleta pana la parc).Este bine?Eu credeam ca trebuie sa incep cu 1200 calorii,dar daca e vorba de 1400,cum zice Slabuta,atunci este FOARTE BINE.Va pup fetelor!!
Este foarte bine ce ai papat pana acum

Felicitari, ai inceput cu dreptul, o singura remarca, sa mai adaugi gustarile, care constau intr-un un fruct, sau cateva nuci, migdale. etc

Obligatoriu trebuie sa incepi de la un aport caloric mai mare, nu ai 50 kg, si nu ai doar 5 kg de slabit.

Practic trebuie sa mananci corespunzator greutatii tale, si pe masura ce scazi in kg mai scazi si la calorii
Bravo si pentru sport, poti spune ca ziua de azi este reusita
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii