View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 12 mai 2010, 10:10:16
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Va rog sa ma ajutati in lupta cu kilogramele - Artyx93

Citat:
Anterior postat de artyx93 Vezi mesajul
Buna!
Va multumesc tuturor pentru ca v-ati facut timp sa treceti prin dosarul meu .
Pai despre alimentatie sa discutam:
Mesele sunt putin haotice in privinta orei ..... . Mancarea consumata reprezinta cam majoritatea mancarurilor gasite in comert..... Eu nu obijnuiesc sa cumpar de la fast food dar acasa am obijnuinta de a manca un ou prajit sau niste cartofiori in tigaie ..... Cat despre hidratare cu rusine va spun ca zilnic beau suc carbogazos (Coca Cola) ..., am incercat sa ma abtin sa nu cumpar dar nu reusesc...... e ceva in creierasul meu .
Si despre sport putintica taina:
Sport...nu practic un sport anume ....obijnuiesc sa ies seara cu baietii la un tenis sau la un foball in curtea scolii ...dar asta nu se intampla zilnic.
Vreau sa va spun ca de miercurea trecuta de pe data de 5 mai 2010 am inceput un regim si vreau sa ma sfatuiti daca e bine sa il continui in ritmul acesta: Manac foarte putin pe zi , painea am excluso definitiv din alimentatie, dupa ora 19:00 seara nu mai mananc deloc, si am inceput sa alerg si sa sar coarda; Dar acum dupa aproape o saptamana ma simt foarte slabit .. simt palpitatii ale inimii ...parca nu mai imi pot controla corpul.... .
Va astept cu pareri si noi sfaturi legate de problema aceasta ... pana atunci tot binele din lume si succes in batalia dvs !
Buna Artyx

Ai sa iei bataie cu "dieta" asta a ta.
Asta-i regim? Pune manuta si construieste-ti un meniu sanatos, cu 3 mese si 3 si 2 gustari.
Roag-o pe mami sa te ajute, sa iti gateasca eventual separat, daca la voi in casa se mananca mai consistent, in sensul "mai gras".

Interzis!!!
Cola, orice alt tip de bauturi carbogazoase
Mezeluri gen salam, parizer, mortadella, etc.
Snackuri, gen: chipsuri, covrigei, ciocolata, bomboane, etc.
Paine alba
Carne grasa

Trebuie sa ai in meniu!!!
Lactate si branzeturi slabe
Carne slaba de pui, porc
Peste, obligatoriu
Fructe
Legume cat mai multe
Seminte (nuci, migdale, fistic, etc), ca gustari

Si, foloseste acest calculator Informatii nutritionale alimente pentru a-ti salva meniurile acolo si a ne da raportul zilnic, ca sa vedem cum te descurci daca e nevoie de corectii.

Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti, atunci demonstreaz-o in primul rand tie.
Tine-te constiincios de dieta si sport si rezultate nu vor intarzia sa apara.

Ametelile si slabirea pe care o simti, se datoreaza unui regim anapoda. De la dieta corecta trebuie sa te simti bine nu mai rau ca inainte.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat