View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 23:58:28
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: My wish - Jurnal Mirey

Citat:
Anterior postat de Mirey Vezi mesajul
Buna fetelor ,

Sunt tare fericita ca pot face parte din aceasta comunitate . Cum stiti bine este demotivant cand vezi pe langa tine ceilalti membri ai familiei cand se infrupta cu pofta din toate tipurile de mancare cand stii ca tu stai mai mult nemancata si tot te ingrasi .
Mananc de obicei putinel numai ca sunt constienta ca daca mananci seara pe la 8 si mai bagi si cu pofta nu prevede nimic bun .
Locul meu de munca si stilul de viata sedentara m-a adus in situatia de a avea 90 kg la o inaltime de 1,65m .
Dureros este cand te urci pe cantar si ai impresia ca este defect sau cand calculezi greutatea ideala si constati ca trebuie sa dai jos vreo 30 kg
Oare o sa fiu in stare ?
Am accesat site-ul de vreo 3 zile si de 2 am si inceput o dieta bazata pe reducerea numarului de calorii . In ritmul asta ar trebui sa scad aprox 4-5 kg /luna .
M-am saturat sa merg la magazin si sa probez haine cate o ora si sa plec cu cele vechi , nu mai intru in nimic . Daca nu fac ceva , in curand o sa fiu invidioasa pe doamnela insarcinate .

Va pup
Buna Mirey si bun venit printre noi

Este bine ca ai constientizat ca ai o problema, primu pas e facut.

Acum inarmeaza-te cu rabdare, ambitie, alege o dieta buna, fii activa sportiv si esti in mana cu reteta de succes

O sa fii in stare, au fost in stare atat de multe fete/femei, de ce nu ai putea si tu, nu esti cu nimic mai prejos.

Hai sa ne pui meniurile tale zilnice, sa vedem ce papi, cum combini alimentele.

Ce sport vei faci?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat