View Single Post
  #171 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 10:25:27
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: Cum scapam de pofta de dulce?

Citat:
Anterior postat de Alle245 Vezi mesajul
Bună fetelor șii,bine v-am găsit..
Aș dori și eu să slăbesc dar asta e una din cele mai mari piedici in calea mea..zahărul..și tot ce e dulce in general.
De la dulciuri mă mai abțin,cu chiu,cu vai,dar cea mai mare slăbiciune a mea e : o cană maare și spumoasă cu, capucinno (cu mult zahăr) dacă se poate,pur și simplu nu-i rezist...
PS: după ceai verde sau cafea,stomăcelul meu o ia razna,și apă...pur și simplu nu imi place să beau,mi se face greață..sunt o cauză pierdută
O solutie ar fi sa nu-ti mai cumperi capucino deloc. Incearca sa inlocuiesti zaharul cu zaharina. Ceaiul poate fi de mai multe feluri, nu neaparat verde. Bea de menta, de fructe, limonada (fara zahar etc.
Apa imi facea si mie greata, dar cand mi-am dat seama ca eu nu beam nici macar un pahar de apa pe zi, m-am ambitionat si m-am fortat pana am reusit sa beau. Putin cate putin. Oriucm ideea e sa bei lichide, deci, fa-ti limonda, ceai, freshuri (dar la blender nu la storcator). Aduna de peste tot 1,5 litri de lichide (nu sucuri, nu alcool) si o sa fii ok. Si baga din cand in cand niste apa O sa te obisnuiesti!
__________________



jurnal de primavara
Răspuns cu citat