View Single Post
  #198 (permalink)  
Vechi 23 mai 2016, 22:00:08
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Problems solved...so, here i go again

Citat:
Anterior postat de raluka Vezi mesajul
BUna!
si eu ma vad in oglinda monstruoasa...poate de aceea acasa la prietenul meu nu exista nici o oglinda full de sus pana jos iar cand ajung la magazin sa probez ceva haine ma inspaimant de ceea ce vad si ma imbrac si dezbrac cu spatele la oglinda
La mine problema o reprezinta mai mult talia si mijlocul...sunt cam fara talie absolut deloc...sanii se maresc si scad in functie de nr de kg iar piciorusele raman oarecum subtiri....hmmm parca am constitutie mar asa imi aduc aminte nu stiu insa....
Imi doresc sa ajung la Therme Bucuresti inca de cand s-a deschis...dar am tot amanat in speranta ca o sa slabesc.Cand o sa ajung la 59 kg o sa ma duc!! am zis!!!!!
Tu ce mai zici cu dieta? cu sportul? Eu o singura luna am facut kangoo jumps dar acuma m-am oprit.As vrea sa mai merg dar over all cheltuiesc multi bani ...si deocamdata sunt stramtorata hmmmm adica am timp dar nu am bani...sa vezi cand o sa am bani dar nu o sa am timp
Te pup si spor la treaba!!
M ai terminat la faza cu oglinda in magazin.. Eu oricum sunt de parere ca au ceva oglinzile din magazine..mi s aintamplat deseori ca in cabina de proba sa mi placa mult un articol vestimentar si acasa, cand l am probat, sa nu mi se mai para asa "wow"..

Intra adevar, din cate spui tu, ai constitutie mar...eu sunt undeva intre clepsidra si para..dar mai mutl clepsidra, pentru ca am spatele drept si latut...Cu siguranta cand voi ajunge si eu la kg dorite, n o sa mai am imensitate de sani...Doamne, altele sunt in stare sa si puna kg de silicoane, si eu visez la momentul in care imi voi face un lifting si o micsorare de sani.

Ehe, si eu visez piscine...mare...si locuri gen Therme...dar nu vreau sa oripilez pe nimeni...Dar o sa fac pe d***u'n patru sa fiu in posura in care sa ajung anul acesta chiar si la o piscina acoperita...adica...sa ajung la cele 50 de kg macar

Toate merg ok l amine..cu dieta..mai putin cu sportul..ca am avut o perioada destul de plina...astept sa ma cantaresc joi...merge greut un pic..poate ar fi cazul sa am un cheat day...sa scutur un pic organismul si apoi sa o iau de unde am ramas...oi vedea!!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
Laura (24 mai 2016), raluka (27 mai 2016), rozica1965 (31 mai 2016)