View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 27 ian 2015, 22:18:22
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Problems solved...so, here i go again

Citat:
Anterior postat de raluka Vezi mesajul
Buna Mika!!!! Ce bine ca te revad dupa atata timp...Bafta si mult spor!!!
Si eu trebuie sa slabesc pentru ca in loc sa o iau in jos o iau in sus

Wow!! Bine ca iti place sa faci sport.Deocamdata pentru mine singurul meu sport e mersul pe jos, cam 1 h/zi de 2-3 ori pe saptamana, stiu nu e mult dar m-am lasat rau pe tanjeala, anii trec... si nu mai sunt tinerica Imi este din ce in ce mai greu sa ma stapanesc sa nu mananc prostii si sa depasesc numarul de calorii.
Dar trebuie !!! trebuie Mika!! Te sustin pupici
Hola...da, intr adevar mult timp de absenta. Am trecut prin ceea ce ai scris tu mai sus. Intr adevar, parca, odata cu trecerea anilor, mi a fost tot mai greu sa tin o dieta. Nici nu ma mir ca am ajuns in halul asta...Dar stiu totodata ca daca prima data cand am tinut un regim care a functionat, as fi stiut si as fi avut rabdarea sa l transform in stil de viata...nu as mai fi ajuns in acest punct.

Mult spor in tot ceea ce iti propui sa faci legat de fizic..E greu...dar odata intrata in hora, merita!:*

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Buna Anca, ce mai faci?
Cum merge dieta? La sala mai mergi? Te astept la povesti
Buna draga mea,

Dieta merge nesperat de bine. Am trecut de prima saptamana de dieta ca la carte. Mi era frica de senzatia de foame permanenta, dar cu keto nu se mai pune problema de asa ceva, ceea ce ma mira, dar ma si bucura. Ca si sport, din motive diverse, am renuntat sa merg la shaping si m am reintors la prima mea dragoste..tae bo...Sper din suflet ca aniversarea celor 27 de ani sa ma prinda cu un prefix schimbat si o greutate decenta Tu ce mai faci? :*

Citat:
Anterior postat de derbypesca Vezi mesajul
Buna dimineața,
Ma primiți si pe mine in " livingul " vostru ?
Am 10 kg de dat jos , ca sa ma pot simți bine in pielea mea ......
Bun venit..Cu drag te primesc..Mi amintesc de vremurile in care aveam de pierdut "doar" 10 kg si mi se parea greu...Acum cu vreo 30 si ceva de kg in plus...e deprimant...dar cu rabdare si ambitie...sper sa ajung cat mai repede macar la 65 de kg.

Tu ce faci pentru a ti atinge targetul?Te pup si te mai astept pe aici

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Bine ai revenit si spor la slabit!
Multumesc draga mea de vizita. Sa stii ca te am mai citit...chiar daca nu am mai scris in jurnal...si pe nicaieri prin site...am incercat sa mentin o oarecare legatura din umbra cu cele pe care le am cunoscut aici acum multi ani...Te admir pentru stilul de viata pe care ti l ai impus si pe care l ai asimilat in mod natural si acum esti un exemplu pentru zeci de fete care vor sa schimbe ceva in viata lor Pupici

Citat:
Anterior postat de anca1997 Vezi mesajul
that's true, eu sunt din Rep. Moldova, ba chiar am umblat o perioadă scurtă la shaping, dar precum mîncam prea mult, ba chiar am pus 2 kg. Rușine să-mi fie.

Inițiatoarea topicului : Mult succes îți doresc. Practici tae-bo? mie tot îmi place, și nu mi se pare ft dificil comparativ cu alte video de pe yt. Succes și ție, și mie, și la toți
Buna...da, fac tae bo...e printre primele sporturi practicate de cand am inceput sa tin fel si fel de diete...e cel la care m am intors iar si iar...Si din proprie experienta stiu ca, in combinatie cu o dieta, da rezultate frumoase

Mult succes iti doresc si tie si sa ne mai auzim pe aici
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
happygirldiana (27 ian 2015), Laura (27 ian 2015)