View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 21:08:47
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de ada05 Vezi mesajul
Mă bucur că aţi răspuns. Mănânc puţin dar dezorganizat şi pe pofte, din cauza serviciului. Activitate fizică nu prea fac, în schimb o dată pe saptămână fac masaj 1,5 h.
Asta-i prima greseala si care trebuie urgent reparata
Pentru a slabi se mananca putin si des, 3 mese principale plus 2 gustari usoare.

Eviti tot ce ingrasa, bauturi dulci si acidulate, fast-food, mezeluri grase, snackuri, grasimi, etc.

Iti faci un meniu care sa includa doar carne slaba, pui sau curcan, poate fi si porc, lactate si branzeturi slabe, peste, fructe si legume, proaspete sau congelate, ulei de masline, seminte (pentru gustari: nuci, alune, migdale, etc) crude si fara sare. Paine integrala, cereale integrale.
Poti folosi acest calculator nutritional Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente pentru a-ti salva meniurile, la sfarsit de meniu iti va afisa caloriile ingerate, proteinele, grasimile si multe alte informatii.

La capitolul activitate fizica, macar mers pe jos.

Citat:
Anterior postat de ada05 Vezi mesajul
Si la capitolul voinţă stau cam prost, fiindcă sunt gurmandă şi nu pot rezista tentaţiilor.
Ada daca vrei cu adevarat o silueta frumoasa pentru tine va trebui sa fii puternica si ambitioasa, nimeni dintre noi nu este 100% nepofticios, conteaza sa nu renunti si sa duci batalia pana la capat. Minuni in slabit nu exista

Citat:
Anterior postat de ada05 Vezi mesajul
De data asta însă mai am o motivaţie, copilul meu care are 6 ani a început să vadă diferenţa între mine şi celelalte mămici si să facă comentarii în acest sens.
Fa-ti o lista cu motivele tale, ori de cate ori nu mai poti, citeste aceasta lista si adu-ti aminte de tot ceea ce te motiveaza
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat