View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 15 mar 2011, 16:25:05
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Janeline

Citat:
Anterior postat de janeline Vezi mesajul
Sper să nu depășesc la cină 800 kcal. Până la urmă, cât să și mănânc? (o întrebare nu atât de retorică precum aș vrea, grăsimea de pe burtă, coapse și fund stă mărturie că pot să mănânc foarte multe chestii) Singura problemă reală este că s-ar putea să nu mă abțin de la dulciuri... DAR, cum sigur o să fie cu ou sau cu lapte, voi avea două bariere care mă vor opri: dieta și postul.
Trec repejor pe la tine sa las cateva cuvinte... si dupa continui cu facutul de bagaje

Incearca sa te stabilizezi in jurul valorii afisate la "metabolismul bazal" (la meniurile tale).

Apoi, in lupta cu grasimuta de pe burta cel mai mult te ajuta proteinele si un nivel mai scazut de carbohidrati, lucru demonstrat stiintific si incercat de multe slabute. Aici nu stiu cum vei face, avand in vedere ca nu ai o sursa de proteina animala, poate compensezi cu soia, tofu, leguminoase...

Dulciuri cat mai putine in general.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii