View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 17 oct 2009, 14:01:10
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: jurnalul meu de la A la Z

Citat:
Anterior postat de delx Vezi mesajul
super tare! al meu nu isi face griji ca stie ca ii gatesc separat. el stie ca sunt la dieta dar nu stie ca numar calorii ca m-ar bate. el e genul: "da manca si tu, fata, sanatos, fa miscare, si doi la mana ce drac ti-a venit sa te apuci de cura?" norocul meu e ca nu e genul care sa se uite dupa muieri pe strada ca l-as sugruma sa se uite dupa slabute. eu zic ca ne potrivim foarte bine ca avem acelesi glume si ne zicem mereu pe fata ce ne harcaie. si i-am zis si lui ca bai, nu ma mai simt eu bine in pielea mea. si la care el a zis: te plictisesti rau, fata.

asa ca stau si caut pe net retete hipocalorice si ma pun si mi le gatesc si lui ii fac cartofi prajiti, ardei umpluti etc. o placere sa simt mirosul si sa nu mananc. da nu ma deranjeaza. ma face mandra sa stiu ca pot gati fara sa cad prada tentatiei.

si in plus cand imi pun sa mananc oricum jumate de portie i-o dau lu' tsitsi (cateaua). deci numai bine.
mi-a placut mult replica prietenului tau "te plictisesti rau, fata!"
al meu mi-a spus mai demult ca poate ar trebui sa slabesc vreo 5 kg...dar Doamne fereste, nu mai mult..
acum recent a zis ca nu-mi trebuie mie slabit si sa nu ma mai prostesc...ete ca am slabit aproape 5 si mari diferente nu sunt, asta pentru ca poate nici nu am plecat de la o greutate prea mare si atunci diferenta la 5 kg la mine e aproape inseizabila..asa ca am zis ca vreau sa mai slabesc 5 si apoi inca 2-3...si sa nu cumva sa il aud atunci ca nu mai am forme..ah, inca o chestie el nu stie ca am slabit...si mai ales cat.
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]