View Single Post
  #2969 (permalink)  
Vechi 13 nov 2010, 10:54:18
danasonrisa's Avatar
danasonrisa danasonrisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Ispitele au fost demult acuma sunt doar mici incercari la care eu nici nu mai atrag atentia, merg pe unda mea, asa ca pupici la toata lumea
Bravo tie, tine-o tot asa!
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
buna seara.ce pot sa va spun si la mine este prima zi pe site.nu este bine sa va infometati....cu toate ca si eu fac acelasi lucru insa altfel nu pot slabi.incercati sa va faceti un program bine stabilit si poate o vizita la nutritionist va va ajuta.eu am 56 d kg dar nu sunt multumita de greutatea mea.
Bine ai venit! Sa ai rezultatele dorite!
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
Am 20 de ani si 56 de kg,insa nu sunt multumita de cum arat.as vrea sa mai slabesc km 4-5 kg insa nu reusesc.nu mananc prajeli,dulciuri nu beau acidulate si de aproximativ 3 ani nu consum paine de nici un fel,insa tot nu pot slabi.am fost si la aerobic si fitness insa luam in greutate km 1-2 kg.am obs k de la sauna mai slabisem insa mi se facea rau si am renuntat.Acum am ales sa ma infometez....k alta solutie nu gasesc Am nevoie de sfaturile voastre
Te rog eu frumos sa nu te mai infometezi, dupa aceea te vei ingrasa mult mai tare, asa am patit eu
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
pay tocmai asta este ca nu imi place am picioarele foarte groase si dupa ce ca sunt lata in solduri mai am si grasime pe akolo.....poy spre ex azi...am mancat asa :la micul dejun:o cana cu lapte si fulgi de porumb si aproximativ 200ml de suc grapefruit,la gustare un mar,la pranz o portie de pilaf sarbesc,la gustarea a 2-a un iaurt mic,si cam atat deocamdata
Ai exact constitutia pe care o am si eu. Am ajuns si la 48,8 kg si picioarele tot groase, aripioarele tot acolo Asta e mostenirea noastra genetica Doar cu miscare sustinuta putem modela acea parte
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
aicisunt eu asta vara.aqm am mai pus pe mine vreo 2 kg jumatate
Esti asa de frumoasa!
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Arati bine si ce spui tu acolo se poate rezolva prin sport si alimentatie corecta. in nici un caz infometare
Asa este Andra, ai dreptate,e singura solutie!
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
mersi frumos dar eu tot nu sunt multumita o sa ma duc sa mananc si cva de seara....probabil putina branzica de vaci,un ou fiert tare si o salata sper k e ok pe ziua de azi.in cazul in care mi se mai face foame o sa mai iau o gustare pe la ora 19 un mar sau un castravete cu sportul e cam problema ca nu am timp insa ca sa compensez cand merg la facultate merg km 4-5 statii de masina pe jos
Mersul pe jos e foarte bun pt picioare, dar alergatul face minuni!
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Pai nu ajunge trebuie sa faci si ceva miscarica acasa Daca esti nemultumita de picioare- cum ziceai mai sus, trebuie sa le lurezi. numai cu dieta, nu o sa ai rezultate chiar asa frumoase Sportul ajuta tre mult
Si incearca sa folosesti calculatorul ti-am pus link mai sus. asa stii cat mananci, ai grija sa tii sub control grasimile, carbohidratii si sa stii daca papi ok Succes!
Bravo Andra, ai spus exact ce vroiam sa zic eu
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
va multumesc mult de tot m-ati motivat aq o sa fac o tura la bicicleta)vreo 30 d min asa si cateva genuflexiuni si abdomene
Bravo bravo bravo!
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Si eu vreau.. dar si sa am, nu prea am loc de ea. am noroc cu stepperul meu care ocupa destul de putin loc
E mai ok... tratamentul vad ca merge ok apai sa vcedm cand termin... daca o fii tot asa bine Apoi acum sunt cu musafirii, a fost prima zi si cand am musafirii mi se regleaza tranzitul printr-o minune macar atata fericire sa imi aduca...ca in rest de abia astept sa plece
Tu ce mai faci?
Asa patesc si eu, cand vin musafirii am un tranzit de nota 10!
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
ma tin....makr de 3 ori p sapt sa fac promit
Bravo si mult succes!
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
nu mai pot mam varsat toata am fkt si 100 abd si 50 d genuflexiuni.
Felicitarile mele!
Citat:
Anterior postat de Cosmina Ionescu Vezi mesajul
Hey, buna!!Ma numesc Cosmina. Sunt noua si sunt cam speriata!! As vrea sa slabesc 10 kg, dar mereu cand ma apuc nu reusesc sa tin dieta!! Am intrat si eu in comunitatea slabutelor, cu gandul de a reusi pana de craciun, si poate cu ajutorul vostru o sa reusesc! Va tin pumnii slabutelor, la cat mai multe kg slabite! Va pup!
Buna Cosmina si bine ai venit! Nu trebuie sa fii speriata, linisteste-te, fetele te vor ajuta enorm! La varsta ta cel mai bine ar fi sa adopti un stil de viata sanatos, esti in crestere si nu este bine sa te infometezi. Si eu am facut la fel la varsta ta si imi pare rau Incepe prin a manca sanatos si a face miscare. Bea 2 l de apa zilnic, mananca fara prajeli, grasimi rele, paine integrala doar dimineata, nu combina proteinele cu carbohidratii... Ai sa vezi ca vei avea rezultate! E mult 10 kg pana la Craciun, cel mai bine este sa slabesti 2-4 kg pe luna. Nu crezi ca e mai bine sa slabesti treptat si sa nu se mai depuna?
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Serios? chiar ma bucura sa aud asta. Asa sunt eu imi place sa compun mincarea, surioara mea geamana imi spune, mai ai de compus atitea nebunii???? Dar eu ma rid de ea si la toata lumea le place ceea ce compun eu
Si eu sunt originala in bucatarie Cum e sa ai o surioara geamana?
Citat:
Anterior postat de alexutsaswetty Vezi mesajul
Hey :d Ce faceti ?
Bine facem, tu?
Citat:
Anterior postat de bubulina90 Vezi mesajul
buna tuturor.eu aqm abia am terminat trb...ufff si mie taaaaaaare greu sa ma abtin de la dulciuri,as mank cva dulce
Mananca fructe in mod constant si nu vei mai avea pofta de dulce. Frcutele se mananca fie ca mic dejun, fie ca si gustari, dupa 3 ore de la masa precedenta. Nu amesteci fructele dulci cu cele acide...
Citat:
Anterior postat de Cosmina Ionescu Vezi mesajul
Sa speram..Sa mai tinem legatura..Maine ma duc de dimineata la sala..as vrea sa fac 2 ore de eliptica:O..asa vad daca reusesc. Va pup, vorbim maine!
Bravo pt sala, pupici!
__________________
Jurnal danasonrisa