View Single Post
  #3803 (permalink)  
Vechi 01 feb 2011, 17:30:11
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de soryna1981 Vezi mesajul
Buna! Am citit discutiile voastre pe forum si, din cate vad toate avem un subiect in comun "kilogramele".In prezent ma confrunt si eu cu "cateva" kg in plus de care de ceva timp tot incerc sa scap de ele dar nici o sansa,poate si inceperea de noi diete mereu dar neterminarea niciuneia,de neglijenta alimentatiei ca si fel,cantitate si la ore nepotrivite.In prezent am 1.50 cm si 58 kg, as dori sa ajung la 48 kg dar sa fiu si proportionata,ceea ce ar tre sa slabesc din toate partile corpului,aceste kg punandu-se in timp pe fiecare particica a corpului si....vizibil.Poate in urma discutiilor voastre imi mai fac cate o idee ce anume tre sa fac incat sa i-au masuri si sa am rezultatele asteptate,dar sper sa ma sfatuiti dealtfel cu ce considerati si voi ca m-ar ajuta.Tin sa mentionez ca cele 10 kg pe care as dori sa le dau jos ar fi de acceptat ca si pe o perioada de maxim 3 luni,nu doresc sa slabesc brusc si cu vergeturi sau piele lasata,dar totusi in 3 luni imi doresc sa am cel putin un corp multumitor daca nu impecabilAsa ca sper sa ma sfatuiti si pe mine cu una alta ce ati considera ca mi-ar fi de ajutor.Apropo:tin sa mentionez ca kg-mele multe sunt puse in zona abdomenului,dar si pe picioare si in zona genunchilor sar si la pulpe.Va pup si...multumesc pt sfaturi..

buna si bine ai venit
in primul rand mult succes iti doresc,cu perseverenta si rabdare dar si respectarea catorva reguli sigur vei reusii
pe luna e indicat sa se piarda cam 3-4kg deci s'ar putea sa iti ia cam 3-4 luni sa ajungi unde vrei,insa nu dispera,nu e mult,cum ai spus si tu nu vrei vergeturi sau piele lasata
cateva reguli care mie mi se par de baza:
-mancare sanatoasa+sport-reteta ideala spre silueta mult visata
-elimina din alimentatia ta:sucurile,dulciurile,painea alba,cartofii,orezul,fast-foodul,produsele de patiserie,covrigi,biscutitiisi alte minuni
-alimentatie sanatoasa inseamna:fructe,legume,lactate,carne slaba de pui/peste la gratar/fierte/la cuptor,cereale,paine neagra(max 2felii pe zi indicat e sa le papi dimineata),dulciuri dietetice(gasesti pe site niste retete minunate)
-fara diete fulger,fara infometare,dietele sanatoase:numaratul caloriilor,SB,monti
-neaparat 1000cal pe zi-asta e minim,initial ai putea sa incepi de la 1300cal apoi sa scazi
-sport sport si iar sport,macar de 4ori pe saptamana cate 30min,fie ca dansezi,sari coarda,alergi,faci bicicleta-sportul e sfant,de preferat sa fie de tip cardio
-2l de apa pe zi
-multa rabdare,perseverenta,gandire pozitiva si putin efort
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828